Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Zakup tv - 32' SAMSUNG ?

Cumle 19 Mar 2011 10:33 1452 4
  • #1 19 Mar 2011 10:33
    Cumle
    Poziom 10  

Witam

Proszę o poradę w następującym zakresie.

Zainteresowany jestem nabyciem 'płaskiego' tv o przekątnej 32' w cenie do 1700,-zł (max) - dotychczas użytkowałem wyłącznie tradycyjne kineskopowe.

Podstawowe priorytety to:

1. Jakość obrazu przy oglądaniu tv pod dość ostrymi kątami (wynika to z faktu iż tv będzie zainstalowany w pokoju w takim miejscu, iż przygotowując posiłek w kuchni będzie można również oglądać tv (kąt patrzenia około 40 stopni).
    2. Chciałbym uniknąć widoku pikseli na akranie tj. takiego efektu jak przy oglądaniu gorszej jakości filmów na komputerach (mam nadzieję że wiecie o co chodzi).
    3. Możliwość podłączenia do tv laptopa.

Aktualnie przekonany jestem do marki Samsung ale jeśli o szczegóły to brak mi wiedzy tj. LCD czy plazma, HD czy zwykły itd.

Proszę o ewentualne podpowiedzi lub też uwagi na co powinienem zwrócić jeszcze uwagę przy kupnie.

P.S.
    Tv będzie podłączony do kablówki (UPC).

Proszę admina o przeniesienie tematu do kategorii "Co kupić". Przepraszam za kłopot.

• #2 19 Mar 2011 11:41
    AxelNext
    Poziom 38  

He, nie kupisz takiego.
    Ostre kąty widzenia w LCD :?: zapomnij.
    32' plazmy nie ma, 37' też zniknęły z rynku także plazma 42' i obraz widziany z każdego kąta albo LCD 32' i siedzenie "prawie" na wprost przed TV.
    Z LCD -> SAMSUNG LE32C650
    Z PDP -> PANASONIC P42C3E

Kablówka UPC cyfrowa czy analogowa :?:
    Jeśli analogowa to tylko PDP (Plazma).

• #3 21 Mar 2011 22:05
    Cumle
    Poziom 10  

Co do twojej informacji w zakresie kątów widzenia to mam tutaj spore wątpliwości, gdyż postanowiłem sprawdzić to na żywo i co się okazało.

Otóż mój monitor LCD (1,5 roczny LG) już przy odchyłce około 25stopni znacznie odbarwia obraz, natomiast w sklepie badając na 3 półkach ustawione tv => LCD, Plazmy i "LED-y" przy obserwacji pod różnymi kątami nie ujawniły praktycznie żadnej różnicy (dziwne ale prawdziwe). Tak więc wg mnie, po powyższej weryfikacji "live" niezależnie od rodzaju zastosowanego wyświetlacza (LCD, Plazma, LED) obraz pozostaje bez większych różnic w zakresie stopnia pogorszenia widzenia obserwacji obrazu pod kątem (praktycznie nie odbiega od standardowych tv kineskopowych).

Co do wielkości przekątnej to faktycznie 32" jest na wymarciu a 37" nie odnotowano :-(

• #4 22 Mar 2011 13:13
    rybniczanin5
    Poziom 8  

Można jeszcze kupić panasa w 37 calach (TX-P37C2E) ,oferuje go jeden ze sklepów internetowych (neo24.pl) i myślę , że pod kablówkę to będzie odpowiedni wybór

• #5 22 Mar 2011 13:31
    B. Greda
    Poziom 14  

LCD o szerokim kącie oglądania to TV z panelem S-IPS czyli w praktyce telewizory LG , Panasonica , bądź TV z panelami tych firm .

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme