Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kolumny do muzyki poważnej

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Nagłośnienie Domowe -> Kolumny do muzyki poważnej
Autor
Wiadomość
kamilekaaaaa
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Skotselv

Post#1 Post autora tematu 23 Mar 2011 18:26   

Kolumny do muzyki poważnej

Panowie mam budżet do 5500zł i chce kupić kolumny. Wiem że dobre są B&W ale nie wiem który model wybrać. Możecie mi doradzić cos w tym temacie. Wzmacniacz mam NAD C355 i C545.
Powrót do góry

marian133
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Bydgoszcz

Post#2 23 Mar 2011 18:44   

Re: Kolumny do muzyki poważnej

A zrobienie samemu wchodzi w grę? No i daj linka do przykładowej muzyki bo czytając "poważna" mam wiele skojarzeń. Wielkość pokoju też by się przydała.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Mar 2011 18:44   

Powrót do góry

piog1977
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Rogowo

Post#3 27 Mar 2011 21:45   

Szczerze polecam TONSIL PULSE
Powrót do góry

michal3060
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Kamionka

Post#4 28 Mar 2011 13:47   

Gdybyś robił samemu miałbyś dużo mniejsze koszty.

Np. mógłbyś użyć głośników tonsila, do projektu diy (tonsile droższe ale są dobrej jakości)

I zaoszczędziłbyś dużo pieniędzy, lecz straciłbyś dużo czasu.
Powrót do góry

marian133
Poziom 22
Poziom 22

Post#5 28 Mar 2011 18:40   

Ludzie,jakie Tonsile? tutaj budżet jest na Hi-Endy a nie na Tonsile.

Puki nie dasz przykładu muzyki o której piszesz nic nie będzie można konkretnie doradzić,bo dobre głośniki to można wymieniać i wymieniać,ale nie każde podpasują.

Osobiście Posiadam Ushery,ten projekt: http://audiofast.pl/main.asp?idm=14&ids=199&idsu=492&r=0&wersja=0 tyle że w linii transmisyjnej. Jazz brzmi na nich świetnie,lecz jeśli chodzi o orkiestrę symfoniczną to już brakuje średnicy,tej namacalnej,jak również przestrzeni.

Jeśli słuchasz orkiestr to proponuję posłuchać paru konstrukcji na szerokopasmówkach (np. WLM lyra) i porównać je do innych konstrukcji.

Odsłuch osobisty jest bardzo ważny,zwłaszcza z takim budżetem. A jeśli nie masz możliwości to proponuję zarejestrować się na audiostereo.pl,tam Ci doradzą.
Powrót do góry

kamilekaaaaa
Poziom 19
Poziom 19

Post#6 Post autora tematu 28 Mar 2011 21:38   

Tonsile to ja miałem jak byłem w szkole średniej. Marian133 sorki że tak długo nie dawałem znać ale mój komp nie chce pisać polskich liter i nadgorliwy moderator wywala moje wiadomości. Co do twoich pytań to domek jest drewniany a pokój jest ok 30m2. Muzyka to clasyka Chopin itp. Budowa kolumn odpada gdyż materiał by kosztował sporo a przy moich zdolnościach pracy z drewnem to myśle że bym wywalił kasę w błoto.
Powrót do góry

Jarek 311
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Dzierzgoń

Post#7 28 Mar 2011 22:00   

Witam!!

Kolego, a zlecić komuś by zrobił kolumny, od tej strony Kolega rozważał możliwość?
Poza tym pisze Kolega że na materiały za dużo wyjdzie to z czego chciał kolumny z mahoniu, hebanu czy jakieś inne ekskluzywne drewno?

Poza tym nie chce mi się wierzyć by za taką kwotę można był kupić kolumny Hi-END Dla mnie na kolumny tego typu to wywalanie kasy w błoto ale to moje osobiste zdanie :-)

Udanego wyboru życzę :-)
Pozdrawiam
Powrót do góry

kamilekaaaaa
Poziom 19
Poziom 19

Post#8 Post autora tematu 28 Mar 2011 22:22   

Jarek 311 a słuchałeś kiedyś muzy z takich kolumn. Ja nie jestem koneserem ale lubię mocne i miękkie brzmienie. Wzmacniacz już mam kupiłem NAD M3 kosztował tyle że zasługuje na dobre kolumny. Śmieszne jest to że w Norwegii jest tańszy niż w polsce.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Mar 2011 22:22   

Powrót do góry

marian133
Poziom 22
Poziom 22

Post#9 28 Mar 2011 22:34   

Słucham Patrici Barber i Diany Krall,bo to Jazzowe pianistki,a ostatnio nawet wpadła mi płytka Keiko Metsui,i muszę powiedzieć że Ushery dobrze sobie radzą z fortepianem :) Jednak to nie to samo co Chopin gdyż jego muzyka była nagrywana w innych czasach,inaczej brzmi.

Naprawdę polecam przejść się do salonu i osobiście czegoś posłuchać. Bez wcześniejszego odsłuchu osobiście już nigdy niczego nie kupię gdyż każdy ma swój słuch,jednemu coś pasuje a drugiemu nie... i dochodzi jeszcze do tego słuch ogólny,jedni słyszą a drudzy nie ;)

PS. ściągnij sobie utwór "Witchcraft" Patrici Barber :)

Jarek 311 napisał:
nie chce mi się wierzyć by za taką kwotę można był kupić kolumny Hi-END Dla mnie na kolumny tego typu to wywalanie kasy w błoto...

Zależy jakiej muzyki słuchasz,jeśli techno,hip-hop,dance,trance i inne um cyk um cyk to wielkiej różnicy nie usłyszysz... ale jeśli słuchasz akustycznej typu np. ten Jazz,symfonie i inne żywe instrumenty to albo nie słyszałeś dobrych kolumn albo po prostu nie słyszysz "różnicy". A prawda jest taka,każdy inny głośnik gra inaczej,dla jednego lepiej a dla drugiego gorzej... a trzeci nie słyszy wyżej wymienionej różnicy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Mar 2011 22:34   

Powrót do góry

kamilekaaaaa
Poziom 19
Poziom 19

Post#10 Post autora tematu 28 Mar 2011 22:43   

Byłem w kilku sklepach i tak jak mówisz odsłuchałem kilka zestawów. Problem jest taki że ci gostkowie ze sklepu przedstawiają tyle propozycji że po paru minutach wychodzisz głupi. Wzmacniacz wybrałem dzięki koledze bo miał taki i mogłem sobie spokojnie posłuchać bez stresu. Po odsłuchu pojechałem i powiedziałem konkretnie co chce kupić. Będę jechał w środę do Oslo to tam sie przejdę do sklepu i zobaczę co mi powiedzą i jaką propozycje dadzą.
Powrót do góry

marian133
Poziom 22
Poziom 22

Post#11 28 Mar 2011 22:46pomocny post - solucja   

Pamiętaj ze na odsłuch musisz jechać z tym Nadem,chyba że w salonie będą akurat mieli taki i podłączą. Słuchanie kolumn na innym wzmacniaczu nie ma sensu.
Powrót do góry

kamilekaaaaa
Poziom 19
Poziom 19

Post#12 Post autora tematu 28 Mar 2011 22:52   

Dam znać po wizycie w sklepie. Dobre spostrzeżenie z tym wzmacniaczem. To sie troszkę nadźwigam. Dzieki za podpowiedź.
Powrót do góry

Jarek 311
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Dzierzgoń

Post#13 28 Mar 2011 23:47   

Witam!!

Nie chcąc nikogo obrażać to do mocnych i miękkich brzmień trzeba mieć kolumny za 10tyś. nie wiedziałem :-)
Ja nie wnikam w to co Kolega chce zakupić co już posiada i jaką kasę chce na to przeznaczyć. Po prostu chodzi mi o to że nawet najdroższy i najlepszy sprzęt nie zrobi takiego efektu jak na realnym koncercie i go nie zastąpi. Poza tym nawet tu na Elce było już nie raz że kolumny to najważniejszy element zestawu i na to raczej trzeba zwrócić uwagę.

PS. Nie słucham um cyk, um cyk tylko Gregorian, Era, Evangelis itp.

Do Kolegi marian133
Podzielam zdanie Kolegi dlatego nie pytałbym się na żadnym forum jakie kolumny będą dobre do danego wzmacniacza bo jeśli każdy słucha innej muzyki, inaczej dostraja wzmacniacz, korektory oraz jakie jest źródło odtwarzania muzyki itp. i słyszy inaczej to nie rozumiem jak można się pytać o takie rzeczy, jak w praktyce i tak będzie inaczej, choćby biorąc pod uwagę ustawienie i wielkość pokoju w którym muzyka będzie odtwarzana.

Ja bym na miejscu Kolegi to spisał te zestawy które inni polecają, trochę poczytał na stronach o sprzęcie HI-END, potem z karteczką pochodził po salonach, posłuchał i wywnioskował który najlepiej Koledze pasuje, następnie dokonał zakupu, by nie było potem żalu że jakiś Kolega zachwalał na forum lub tyle dobrych opinii było, a okazało się że nie tego się chciało :-)

Pozdrawiam Serdecznie
Powrót do góry

kamilekaaaaa
Poziom 19
Poziom 19

Post#14 Post autora tematu 30 Mar 2011 20:24   

Marian133 byłem i posłuchałem i wybrałem. Nie było to łatwe bo mnie troszkę sępy ze sklepu osaczyli. Po 2 godzinach spędzonych w sklepie jestem zadłużony na 10000 ale mam kolumny. Kupiłem B&W CM9 kosztowały 2 razy tyle co miałem kasy ale mam nadzieje że sie opłacało. Mam możliwość wymiany jeśli nie bede zadowolony w ciągu 7 dni. Tyle mam na odsłuch w domu i przetrawienie tematu. Przewody też nie należały do tanich. Dzieki za pomysł z tym wzmacniaczem. Całkiem inaczej na mnie patrzyli i nie proponowali badziewia.
Powrót do góry

marian133
Poziom 22
Poziom 22

Post#15 31 Mar 2011 07:08   

Bałery miałem okazję słuchać już kilka razy,na AS i w salonie,jednak jakoś tak wyszło że ani razu nie słuchałem,przeszedłem obok. Ale z pewnością grają na poziomie,w końcu to B&W,w najlepszych studiach jako odsłuchy robią,sam ten fakt jest pozytywny :)

kamilekaaaaa napisał:
Całkiem inaczej na mnie patrzyli i nie proponowali badziewia.

No właśnie miałem to dopisać,jak widzą że poważnie człowiek podchodzi do tematu to poważnie z nim gadają... a jak jeszcze przyszedłeś z własnym klockiem to pewnie sami byli ciekawi jak zagra :)
Powrót do góry

kamilekaaaaa
Poziom 19
Poziom 19

Post#16 Post autora tematu 31 Mar 2011 11:34   

Wiec po pierwszej nocy z kolumnami jestem zmęczony i niewyspany. Nie mogłem posłuchać głośniej bo była noc. Teraz tylko musze pomyśleć nad jakimś CD. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu. Po powrocie do domu sprawdzę jak pracują po rozgrzaniu i przy większej mocy.
Powrót do góry

Tremolo
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Chorzów

Post#17 31 Mar 2011 12:01   

Tuby na ARZ 6604? Powinny być niezłe w te klocki, brak przesunięć fazowych, bardzo czyste klarowne. Tylko namęczy się człowiek z robieniem tuby.

Sprzedawca podchodzi do każdego klienta indywidualnie - sprzedaż bezpośrednia. pełna gadka, nie dochodzenie do słowa. I rozmawiają tak by coś sprzedać - ma przeciez z tego procent.
Powrót do góry

kamilekaaaaa
Poziom 19
Poziom 19

Post#18 Post autora tematu 31 Mar 2011 12:24   

Tremolo Skoro te Tuby na ARZ 6604 są takie dobre to po co produkują kolumny w cenie 10000 i więc skoro można je mieć za 200zl. Za wzmacniacz dałem 9000 zł i jak by ktoś zobaczył że podłączam do niego głośniki własnej roboty za 36zł to powiedzieli by że mi sie we łbie po.....o. Kiedyś za młodego bawiłem sie w robienie wzmacniaczy i zlecanie robienia kolumn ale zmieniły mi sie upodobania odnośnie muzyki i jakości dźwięku. Tak wiec panowie czytajcie cały post a nie tylko tytuł. W ten sposób myśląc to po co kupować np. Gofla GTI VR6 skoro maluszek też całkiem nieźle śmiga.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Mar 2011 12:24   

Powrót do góry

marian133
Poziom 22
Poziom 22

Post#19 31 Mar 2011 18:26   

Tremolo napisał:
Tuby na ARZ 6604? Powinny być niezłe w te klocki, brak przesunięć fazowych...

Brak przesunięć fazowych w ARZ? pierwsze słyszę.

kamilekaaaaa napisał:
Tremolo Skoro te Tuby na ARZ 6604 są takie dobre to po co produkują kolumny w cenie 10000 i więc skoro można je mieć za 200zl.

To cena obudowy i jej projektu + wybujałe opowieści jaka to ona nie jest zaawansowana. Każdy kto zna się na projektowaniu kolumn wie ile te ARZ-tki (czy tam B200,bo są podobne,a nawet ponoć to to samo tylko pod inną nazwą) kosztują i jak grają. Sam mam je w domu i po odsłuchach stwierdzam że oprócz średnicy to resztę pasma można o kant obić,a o przesunięciu fazowym i masakrycznie mocnej kierunkowości już nie wspomnę... kupiłem Ushery.
Powrót do góry

kamilekaaaaa
Poziom 19
Poziom 19

Post#20 Post autora tematu 30 Maj 2011 22:05   

Po kilku tygodniach słuchania muzyki z tego zestawu moge powiedziec ża działa super.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Nagłośnienie Domowe -> Kolumny do muzyki poważnej
Strona 1 z 1