X

Mercedes ML w163 320 benzyna- rano ciężko odpala

piotrfire 24 Mar 2011 21:11
  • #1 24 Mar 2011 21:11
    piotrfire
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Mam mały problem otóż jak samochód postoi przez noc to muszę długo kręcić rozrusznikiem (10 s) zanim zapali odkręciłem rurkę zasilającą listwę wtryskiwaczy i była tam niewielka ilość paliwa. Aby wykluczyć awarię elektryki (zapłon itp) spróbowałem choć tego nie praktykuję odpalić awaryjnie na gazie , samochód zapalił. Diagnostyka nie wykazała błędów w silniku.
  • #2 24 Mar 2011 21:13
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    No to już sporo sobie sobie odpowiedziałeś, trzeba by zmierzyć ciśnienie paliwa.
  • #3 25 Mar 2011 08:00
    hollow
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Bo nie zawsze szuka się błędu. Może wartości rzeczywiste wypadało by sprawdzić w trakcie rozruchu, albo poszukać lejącego wtrysku.
  • #4 25 Mar 2011 09:02
    piotrfire
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (0)
    Quote:
    No to już sporo sobie sobie odpowiedziałeś, trzeba by zmierzyć ciśnienie paliwa

Myślałem o tym ale czy przy zbyt małym ciśnieniu nie było by problemów z jazdą na Pb ? U mnie taki problem nie występuje na paliwie jeździ dobrze , nie brakuje go nawet przy 6000 obr.
  • #5 31 Mar 2011 07:44
    hollow
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Sprawdź kąt zapłonu i czas wtrysku na zimnym. Bo to się najczęściej przestawia gdy jest LPG.
  • #6 08 Apr 2011 07:43
    hollow
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Sprawdź ciśnienie paliwa i zawór zwrotny. Po zgaszeniu powinien trzymać ciśnienie.
  • #7 09 Apr 2011 15:16
    piotrfire
    Level 12  
    Wyczerpałem już wszystkie możliwości , wymieniłem filtr paliwa , wstawiłem zawór zwrotny na przewodzie zasilajacym listwę wtryskową i dalej to samo w listwie rano brak paliwa i ciśnienia jedyna mozliwość jaka mi przychodzi do głowy to to że wtryskiwacze nie trzymają i powolutku puszczają paliwo czy to możliwe? Jak sprawdzić wtryski czy trzymaja? No i czy diagnostyka nie wykazala by takiego blędu?
  • #8 10 Apr 2011 00:47
    zeimp
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    piotrfire wrote:
    wstawiłem zawór zwrotny na przewodzie zasilajacym listwę wtryskową

Kolego coś kręcisz. Skoro wstawiłeś zawór zwrotny, to nie ma prawa puszczać spowrotem. Dobry ten zawór? A na diagnostykę możesz pojechać (nie zaszkodzi), być może się coś zapamiętało. A samą szczelność wtryskiwaczy można sprawdzić, ale to dużo roboty i najlepiej by podłączyć pod tester (już wymontowane na stole), bo każdy może trzymać ciśnienie a np. po 5 min pracy cewki już może przepuszczać. Są w testerach specjalne do tego funkcje, więc nie wiem czy warto Ci się za to brać (wiedza/koszty/sprzęt). Nie lepiej Ci oddać auto do ASO a samemu zarobić w swoim zawodzie przez ten czas? Ty byś był zadowolony, że auto hula i ASO, że ma robotę. Pozdrawiam.
  • #9 10 Apr 2011 19:12
    piotrfire
    Level 12  
    Quote:
    Kolego coś kręcisz. Skoro wstawiłeś zawór zwrotny, to nie ma prawa puszczać spowrotem. Dobry ten zawór? A na diagnostykę możesz pojechać (nie zaszkodzi), być może się coś zapamiętało

Zanim oddam auto chciałem wyeliminować wszystkie proste awarie , zawór nowy ze sklepu , diagnostyka nie wykazała błędu dlatego zapytałem czy można w prosty sposób sprawdzić wtryskiwacze. Teraz wiem że nie , więc zostaje serwis może nie ASO ale serwis.
  • #10 19 Oct 2011 16:21
    colt181
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam,mam ten sam problem i mój szwagier w swoim ml 320 też go ma,czy jest już u ciebie rozwiązany,jeśli tak to prosze o rade
  • #11 19 Oct 2011 16:26
    zeimp
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    colt181 wrote:
    ,mam ten sam problem i mój szwagier w swoim

A wujka mechanika czasami nie masz? Masz kilka podpowiedzi w wątku! Czytasz, sprawdzasz u siebie i dopiero zakładasz nowy temat, opisując wszystko!
  • #12 21 Oct 2011 20:01
    colt181
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Mam wujka mechanika ,ale nie jest taki mądry jak TY ,a mnie jak nikt nie pyta to milcze.∑
  • #13 21 Oct 2011 20:06
    trans-serwis
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Skoro zadajesz pytanie na forum to do wszystkich a nie tylko do wybranych.
    colt181 wrote:
    Mam wujka mechanika ,ale nie jest taki mądry jak TY ,a mnie jak nikt nie pyta to milcze.∑
  • #14 14 Nov 2011 22:05
    piotrfire
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (-1)
    Problem rozwiązałem wymieaniając pompę paliwową
  Search 4 million + Products
Browse Products