X
  • #1 24 Mar 2011 22:02
    marcinekw1
    Level 9  
    Helpful post? (+1)
    Kosiarka MTD Traktorek 12.5HP rozrusznik powoli kręci brak siły??

Witam jak w temacie mam problem z rozrusznikiem ponieważ bardzo słabo kręci jak wykręcę świece to kręci jak wariat lecz mogę go ręką zatrzymać mocno przytrzymując ale gdy wkręcę świece to już gdy jest moment przełamania to staje nie ma siły. Od razu mówię ze to nie wina akumulatora bo próbowałem z dwóch innych samochodowych i to sam. Rozbierałem go to szczotki, które w nim są, są jeszcze dobre większa połowa. Wie ktoś czego to może być wina? Brak mi pomysłów a nie mogę jej w żaden sposób odpalić przez ten rozrusznik. Kiedyś też miałem taki problem, przy sporym mrozie, ale jakoś poszło a teraz jest ciepło i nie wiem co się z nim dzieje. Proszę o pomoc, z góry dzięki.
  • Helpful post
    #2 24 Mar 2011 22:46
    Duduś74
    Moderator - Na Wesoło HydePark
    Helpful post? (0)
    Sprawdź na krótko (+ do rozrusznika, a - do silnika), może przekaźnik rozruchowy się wypalił lub masa nie ma dobrego przejścia.
  • Helpful post
    #3 25 Mar 2011 05:22
    39006
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Podczas włączania silnika masz wyłączony napęd kosy?
    Możliwe, że rozrusznik ma zwarcie lub wytarte tulejki.
    W jakim stanie jest komutator, sprawdź czy przekładki izolacyjne nie wystają.
  • #4 25 Mar 2011 08:20
    marcinekw1
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Próbowałem go na krótko i normalnie, bez żadnej różnicy czy to z innego auta czy ze swojego aku. Bez świecy kręci jak wariat, ale ręką jestem w stanie zatrzymać, masa i plus jest dobrze podłączone. Szczotki w nim tez są ok, może być że ten wałek się przepalił i nie ma siły?

Dodano po 1 [minuty]:

Kosę mam na zimę całkowicie odpiętą, ponieważ zakładam spych do śniegu, więc silnik sam pracuje, tyle co ma pasek od napędu, ale on na luzie swobodnie się kręci.
  • Helpful post
    #5 25 Mar 2011 09:21
    kkknc
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Sprawdzić pobór prądu przez rozrusznik. Rozrusznik raczej do regeneracji.
  • #6 29 Mar 2011 21:29
    marcinekw1
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Nie bawiłem się w naprawianie bo i tak bym nie miał gwarancji a nowy rozrusznik, do tego silnika, 150zł na allegro i już w drodze :)
  Search 4 million + Products
Browse Products