X

Livebox TP, internet + TV po jednym kablu

hamandoss 25 Mar 2011 09:03
  • #1 25 Mar 2011 09:03
    hamandoss
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Witam
    mam taki problem. Mam w domu Liveboxa TP z TV i do garażu mam pociągnięty kabel RJ45 do komputera. internet działa wszystko ok. Chcę teraz podłączyć dekoder TV i żeby to zrobić muszę odpinać kabel z komputera i podłączać do dekodera. W jaki sposób zrobić rozgałęzienie w garażu aby oba urządzenia były podłączone na raz ?
  • #2 25 Mar 2011 09:18
    hermes-80
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Po pierwsze z tego co się orientuje to w LB jest specjalne gniazdo (żółte) przeznaczony dla TV i jego się nie rozdziela chcąc oglądać TV tylko musi mieć bezpośrednie połączenie z dekoderem no chyba, że sygnał TV jest z satelity (nie sprecyzowany problem), a do internetu sygnału służy drugie gniazdo bodajże czerwone i wystarczy dowolny switch zakupić by sobie podzielić jeden kabel z niego wychodzący na dowolną ilość uzależnioną od ilości portów w switchu.

---Edit---
    kolory gniazd eth
    TV - żółte
    Intern. - czerwone
  • #3 25 Mar 2011 10:38
    hamandoss
    Level 13  
    Topic author Helpful post? (0)
    sygnał TV jest z Liveboxa. Ogólnie chodzi mi o to czy da się jednym kablem pociągnąć TV i internet i rozdzielić to jakimś switchem w garażu czy muszę dla TV ciągnąć dodatkowy kabel?
  • #4 25 Mar 2011 11:13
    ajanek9
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Czerwony port w liveboxie wykorzystywany jest do internetu, żółty może być wykorzystany do internetu, podłączenia STB w opcji videosat lub podłaczenia STB w opcji videostrada, przełączenia opcji videosat a videostrada dokonujemy w liveboxie. STB do videostrady różni się od STB do videosat.
    Internet podłączasz kablem do czerwonego portu, a do STB videostrada musisz mieć osobny kabel podłączony do żółtego portu. Najlepiej wykorzystać kabel z zestawu, im dłuższy tym większe zakłócenia dla TV.
  • #5 25 Mar 2011 14:53
    piterus99
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Można po jednym kablu puścić dwa logiczne obwody 100mbps - na allegro są takie rozgałęźniki pod hasłem lan splitter, rozdzielacz lan, etc. Może to Cię zainteresuje.
  • #6 25 Mar 2011 15:13
    hermes-80
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    piterus99 chyba rozwiązał twój problem :!:
    Livebox TP, internet + TV po jednym kablu Livebox TP, internet + TV po jednym kablu
  • #7 07 Apr 2011 19:30
    refugees
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    witam, dzisiaj dzwonili do mnie z tp i mi to oferowali, ale ja mam pytanie do was, muszę podłączać tego liveboxa? nie wystarczy sam router z adsl? I jak to faktycznie wygląda? Mówiła że będzie wszystko za darmo, płacę za neta 44 zł i 49 za telefon, czytałem że za dzierżawę się płaci około 10zł, jak jest faktycznie? opłaca się to brać w ogóle? Jaki się ponosi koszt tych wszystkich aktywacji itp? I to mit czy prawda że jeśli będę nieaktywny (nic na kompie nie będę robił) to mi się będzie rozłączał internet?
  • #8 07 Apr 2011 23:03
    ajanek9
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Quote:
    I to mit czy prawda że jeśli będę nieaktywny (nic na kompie nie będę robił) to mi się będzie rozłączał internet?

Pierwszy raz coś takiego słyszę i nie wiem skąd masz taką informację.

Livebox i STB to sprzęt dzierżawiony, w razie uszkodzenia jest wymieniany na inny sprawny bezpłatnie (nie dotyczy uszkodzeń mechanicznych), należy go jednak zwrócić po upływie umowy.
    Czy się opłaca ? Każdy przelicza po swojemu i wybiera najlepszą dla siebie opcję.
    Najlepiej zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi wariantami, porównać je i wtedy wybrać.
  • #9 11 Apr 2011 12:05
    wysoki195
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    @refugees, a co Ci konkretnie oferowali? (jaki pakiet, promocję)
  • #10 13 Jan 2012 23:15
    hamandoss
    Level 13  
    Topic author Helpful post? (0)
    Rozgałęźnik się sprawdził. Wszystko już działa.
  Search 4 million + Products
Browse Products