Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LCD 46" + kino domowe = do 5 000 zł

maras2003 26 Mar 2011 13:36 3627 21
  • #1 26 Mar 2011 13:36
    maras2003
    Poziom 29  

Witam.

Pomagam mojemu tacie w wyborze telewizora oraz kina domowego.
    Co do telewizora - widziałem podobny wątek, jednak sprzed pół roku i nie wiem czy informacje tam zawarte są jeszcze aktualne... - http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1830536.html

1. TELEWIZOR:
    - do 4 000zł (można przeznaczyć więcej, ale będzie trzeba okroić z budżetu na kino)
    - najlepiej SONY 46" - chyba, że będzie coś innego wartego uwagi (lecz będzie ciężko tatę przekonać ;) )
    - najlepiej LCD z podświetleniem LED (tu problem - podświetlenie pełne czy krawędziowe - czy to duża różnica w cenie i obrazie?)
    - będzie on powieszony na ścianie (do tego trzeba kupić uchwyt - o to tez będę się pytał, ale to po wyborze konkretnego modelu TV)
    - raczej do oglądania telewizji:
    - Cyfrowy Polsat (zwykły, ale będzie HD), ewentualnie kablówka, kanały informacyjne, a nie filmy na Blu-ray, czasem może jakiś film na DVD (lub nagrania z kamery miniDV)

- na dzień dzisiejszy nie będzie tam żadnej konsoli, później również nie przewiduję takiej opcji
    - nie wiem jak z internetem w TV - istnieje fizyczna możliwość podłączenia (zarówno kabel LAN i WiFi), ale nie wiem czy to będzie potrzebne i wykorzystywane. Moim zdaniem fajnie jakby było, ale nie jest to niezbędne i priorytetowe :)

2. KINO DOMOWE:
    - do 1 000zł (można przeznaczyć więcej, ale będzie trzeba okroić z budżetu na TV)
    - również najlepiej SONY.
    - raczej do odsłuchu radia (kablówka, albo z dekodera cyfrowego polsatu) - wymagany tuner
    - filmy sporadycznie, okazyjnie
    - do tych pieniędzy Blu-ray się raczej nie dostanie, więc tylko z DVD, najlepiej z USB i HDMI.
    - fajnie jakby kolumny, przynajmniej frontowe były takie jak te - aukcja Allegro numer 1519858818.
    - głośniki 5.1

No i właśnie zestaw kina z aukcji nr 1519858818 ma chyba wszystko czego potrzebuję. Polecicie mi ten model ?

POKÓJ:
    - traktowany raczej jako "pokój telewizyjny"
    - jeszcze nieumeblowany, możemy dostosować się do Waszych propozycji (w sensie dużo / mało mebli), na pewno będą jakieś kanapy + stolik pod telewizorem.
    - w ścianie jest wykonany kanał do kabli.
    - na podłodze będą panele
    - po lewej stronie ściany (patrząc na LCD) jest otwór - imitacji drzwi, szerokość ok. 80cm, oddalony ok. 50cm od lewej ściany. Za tymi "drzwiami" jest mała weranda - choć pewnie ma to niewielki wplyw na wybór TV i kina, ale wolę napisać ;)

wymiary pokoju:
    - 4,70m x 3,40m.
    Telewizor będzie na środku tej dłuższej ściany, więc dystans pomiędzy TV a widzami to niecałe 3,40m (odejmując grubość kanapy ;) )

Ogółem:
    - Na całość jest ok. 5 000zł - nie chciałbym tego przekraczać (choć np. 200zł więcej - to względnie niedużo... No zobaczymy jak to wyjdzie w praniu...
    - Ceny które podałem (tv 4 000zł oraz kino 1 000zł) są tylko orientacyjne i można np. uciąć z TV 300zł żeby przeznaczyć więcej na kino domowe.
    - Sprzęty mają być NOWE, nie żadne refurbished. Mogą być ze sklepów internetowych, jednak tata ma (nieuzasadnione) obawy, że zamiast TV przyjdzie pusty karton, "a to jest 5 000zł a nie 500zł" :)
    - kino może być z jakiejś sieci sklepów (np. Euro RTV AGD, mediamarkt), bo jesteśmy w stanie po nie jechać i odebrać osobiście, ale TV będzie już za duży do własnego transportu :)

Proszę pisać czy potrzebne są jeszcze jakieś informacje.

• #2 26 Mar 2011 16:00
    Pablo1964
    Moderator

Kino za 1000 zł do TV 46" to profanacja. Proponuję Kupić TV i na tym na razie poprzestać.
    Aby jakość dźwięku była adekwatna do jakości obrazu, budżet przeznaczony na kino nie może być niższy niż na TV.

• #3 26 Mar 2011 16:18
    maras2003
    Poziom 29  

Rozumiem że sugerujesz zakup kina z Blu-Ray.
    Moi rodzice nie oglądają filmów na DVD, pomimo posiadania kina domowego z DVD, a co dopiero filmy na BR (przy okazji - skrót od Blu-Ray to BR, czy BD?). Te kino bardziej będzie służyło do odtwarzania płyt z muzyką, CD-audio albo MP3, również do radia.
    Film może dwa razy na rok. Może...

• #4 26 Mar 2011 16:28
    Pablo1964
    Moderator

maras2003 napisał:
    Moi rodzice nie oglądają filmów na DVD, pomimo posiadania kina domowego z DVD

Po co więc chcesz kupować jeszcze jedno kino?
    maras2003 napisał:
    Te kino bardziej będzie służyło do odtwarzania płyt z muzyką, CD-audio albo MP3, również do radia.

Przeczytaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1043839.html

• #5 28 Mar 2011 23:00
    maras2003
    Poziom 29  

Ogólnie sytuacja jest nieco zagmatwana, mamy już jeden pokój z TV i kinem.
    Tata stwierdził, że z tego nic nie będziemy ruszać dlatego do nowego pokoju leci nowy TV i nowe kino.

Może kwestię kina pominiemy. Rodzice często słuchają z niego muzyki, radia itd, ale tacka DVD jest również potrzebna - dlatego kino, a nie zestaw 2.1.

Jaki telewizor do 4 000 ?
    Z tego co się orientowałem:
    - SONY KDL-46EX710 - oraz pochodne z koncówkami 700, czy 711
    Jest również seria oznaczona KDL-46NX . Nie bardzo wiem czym się różnią - czy jest to jakiś ważny parametr (zintegrowane WiFi?)

Nie wiem jak zachowuje się podświetlenie krawędziowe na tak dużej powierzchni - czy nie lepiej szukać z pełnym ledem ? Czy nie lepiej szukać zwykłego LCD, nie LED ?

• #6 29 Mar 2011 07:06
    Iceman31
    Poziom 20  

Telewizorki dobrej jakości z podświetleniem LED to też SAMSUNG a przypuszczalnie będzie tańszy od Sony, no ale na 100% nie wiem bo cenowo tego ostatnio nie analizowałem.
    SONY to dobra firma, solidna aczkolwiek kupowanie sprzętu gdzie priorytetem jest nazwa to wg mnie duży błąd, tyle że z wypowiedzi zrozumiałem, że ojciec raczej należy do tego samego gatunku co mój.
    Ktoś kiedyś powiedział, że Sony jest najlepsze na świecie (a było wtedy tylko Sony, Sanyo, Nec) to Sony jest najlepsze i nic tego nie zmieni :D
    Jak się tata uprze to Sony będzie dobrym wyborem aczkolwiek Samsungi są bardziej multimedialne.

• #7 29 Mar 2011 22:09
    maras2003
    Poziom 29  

Może priorytetem nie jest sama nazwa, ale przekonanie do marki. Mamy już kilka sprzętów tej firmy - i działają praktycznie niezawodnie przez lata. TV 29" ma chyba 13 lub więcej lat - zero problemów, zero rozjeżdżania obrazu itd.
    Sony ma parę fajnych gadżetów - np. Bravia sync. Martwi mnie tylko jak będzie faktycznie wyglądał obraz przy tak dużej powierzchni a podświetlaniu krawędziowym - prześwietlone krawędzie. Czy nie lepiej skupić się na TV plazmowym? Z drugiej strony tata często ogląda np. TVP1 i boję się wypaleń czy powidoków.

No i co do firmy - jeżeli w niższej cenie dostanę coś lepszego - to może się zdecyduję :) Ale i tak preferencja na sony - który w tej cenie oferuje właściwie 3 modele, jeżeli chodzi o LEDy. Nie patrzyłem na standardowe podświetlenia - warto ?

• #8 30 Mar 2011 00:43
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #9 30 Mar 2011 08:46
    Iceman31
    Poziom 20  

LOCOLOCO napisał:
    Jeśli musi być Sony i wystarczyć na kino to:
    46EX 500 lcd plus Kino Denon 1611 + Jamo 426

No to skoro ma być SONY to powyższa propozycja kolegi LOCOLOCO jest jak najbardziej OK.
    A tak na marginesie teraz akurat mam Samsunga i Toshibę ale z Sony miałem jednego z pierwszych Trinitronów ... 14" ... gra do dziś u babci. NIGDY nie miał poważniejszej awarii. Wysiadł włącznik bo babcia często nim "pstrykała" bojąc się wyłączać z pilota. A nie psuł siębo w środku były części zaledwie dwóch wtedy wielkich firm... SONY i NEC a teraz to totalne mieszanki.

• #10 07 Kwi 2011 22:35
    maras2003
    Poziom 29  

Dobra, więc może kino odkładamy "na później" a wybieramy TV do 4000zł (max. 4200-4300zł, ale nie więcej), oczywiście może kosztować mniej.
    Tak jak wcześniej pisałem - najlepiej SONY. Z 46 calowych jest niewielki wybór, bodajże 3 modele LED oraz 3, lub 4 zwykłe LCD.
    Czy przy takim budżecie pchać się w te LEDY (np. KDL-46EX710) czy lepiej oszczędzić około tysiąca złotych i brać zwykłego LCD? Czy na LED jest lepszy kontrast? Pomieszczenie moim zdaniem jest dosyć jasne - jasna farba na ścianach dziura "drzwi" w ścianie ok. 1,5metra od TV oraz okna (już mniej oświetlone) po prawej stronie od TV... Czy LEDy sobie poradzą?

(proszę nie patrzeć na to, że przy tańszym TV będzie lepsze kino - bo prawdopodobnie nie będzie -> kino będzie służyło do głównie do słuchania radia, raz po raz jakiś tam film. Mój tata jest zadowolony z jakiejś starej wieży SONY + Altus 110 :) Na tym sprzęcie częściej słucha radia niż na kinie domowym SONY, ponieważ ów kino nie posiada dobrej regulacji equalizera - najbardziej irytuje go bas - można go włączyć, a wtedy jest go za dużo, albo wyłączyć - a wtedy brzmi jak boombox...)

• #11 07 Kwi 2011 22:42
    Pablo1964
    Moderator

maras2003 napisał:
    kino nie posiada dobrej regulacji equalizera - najbardziej irytuje go bas - można go włączyć, a wtedy jest go za dużo, albo wyłączyć - a wtedy brzmi jak boombox...)

Każde tanie kino ma tę przypadłość. Szerzej pisałem o tym w artykule, do którego link podawałem już wcześniej.

• #12 07 Kwi 2011 22:57
    maras2003
    Poziom 29  

No tak, tylko że biorąc pod uwagę:
    - od czasu do czasu jakiś film (a myślę że na fullHD będzie częściej ;) )
    - wygląd pokoju ze sprzętem 5.1 + stereo

To - przynajmniej moim zdaniem i zdaniem mojego taty - nie ma szans na zestaw stereo. Raczej coś prostego, coś co można spotkać w markecie, tzw. masówkę. Tu nie zależy na super dźwięku, czy super obrazu. Zestaw stereo też swoje kosztuje, a jeżeli ma być od czau do czasu jakiś film - to pozostaje tylko kino. Tata nie chce przeznaczyć dużo pieniędzy na kino - nie ma sensu wydawać XXXX zł na kino, jeżeli z jego pełnych możliwości będzie się korzystało rzadko. Przejechał się właśnie na tym starym kinie ;) 2000zł wydane, a film... nie pamiętam kiedy ostatnio. Już częściej płyta CD z MP3, ale wg mnie też rzadko.
    Poza tym cieniutkie kolumny z kina - pomimo tego że nie grają super dobrze - wyglądałyby świetnie w tym pokoju, i tata się na takie nastawił.
    MOŻE - gdyby mógł porównać dźwięk z kina za 1 000zł, a zestawu za 2 000 (np. tego, który polecił LOCOLOCO), to zdecydowałby się na coś innego. Ale póki co - priorytetem jest TV.

A "ów stare kino", nie pamiętam kiedy, ale dość dawno, kosztowało ok. 2 000zł, nie najtańsze, nie najdroższe (jeżeli się doszukam to podam model).

No ale tak jak już mówiłem - kino tymczasowo zostawiamy w spokoju.
    Największym problemem jest teraz: LCD czy LED (cały czas mowa o SONY 46" (lub więcej))

• #13 07 Kwi 2011 23:11
    Pablo1964
    Moderator

maras2003 napisał:
    MOŻE - gdyby mógł porównać dźwięk z kina za 1 000zł, a zestawu za 2 000 (np. tego, który polecił LOCOLOCO), to zdecydowałby się na coś innego.

A jaka przeszkoda uniemożliwia odsłuch?
    Wracając do TV - sądzę, że powinieneś sam porównać obraz. Zdaniem niektórych jest to ogromna różnica w jakości podczas gdy inni nie zauważają żadnej.

• #14 08 Kwi 2011 16:09
    maras2003
    Poziom 29  

No tak tylko gdzie porównać ? W sklepie, gdzie jest białe oświetlenie z góry :) ? Te 2 TV które chciałbym porównać na pewno nie będą stały obok siebie... o ile w ogóle będzie tam któryś z branych pod uwagę modeli...
    Podobno LEDy świecą mocniej. No i na pewno mają lepszą regulację jasności. Plazma odpada - SONY chyba nie robi plazm, mają gorszą jasność i się wypalają - a ma być to TV na kilka(naście) ładnych lat.

Co do odsłuchu - rozumiem że też tata musiałby się udać do sklepu i tam odsłuchać. Do najbliższego z taką mini-salą odsłuchową mamy ok. 80km...
    Dalej - tata odgórnie twierdzi że takie kino za 1000zł go zadowoli.

• #16 13 Kwi 2011 22:24
    maras2003
    Poziom 29  

Czytałem recenzje i testy na hdtv tych sharpów. Brałem tego producenta pod uwagę mniej czy bardziej...
    Jednak goniący termin i biorąc pod uwagę zasadę "pierwszy lepszy", wybór padł na: SONY KDL-46EX710. Od modelu "700" różni się cieńszą ramką wokół matrycy. Jak narazie nie oglądałem jeszcze fullHD, a jedynie teledyski z YouTube ściągnięte na pendrive. Obraz nawet SD z Cyfrowego Polsatu - piękny. Nawet nie gubi proporcji, a wyświetla na całej matrycy. Bardzo niskie szumy z kompresji, niezły kontrast i kolory. Bardzo dużo ustawień obrazu. Może skuszę się na jakiś test, ale byłby on nieobiektywny, gdyż nie miałem dużej styczności z LCD (wiem na jakiej zasadzie działają, widziałem kilka - znacznie gorszych, lub źle skonfigurowanych - w sklepach, ale to nie to samo co w domu...).

Co do tematu kina - odłożone na pewno do świąt, a pewnie i dalej. Myślę że nie będę się już pytał na forum, bo jak ma być "sony" i do określonej kwoty - to nie mam dużego wyboru. Zależy też na Bravia Sync :)
    Być może powrócę z tematem kina w tym wątku ;)

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi w temacie, pozwoliły mi poznać szerzej świat LCD i ich technologii (np. RGBY w sharpie).

• #17 26 Sie 2011 22:04
    maras2003
    Poziom 29  

Witam ponownie :)

Telewizor jak już napisałem kupiony (. Teraz przyszła kolej na kino domowe...

Jestem trochę w kropce, bo z jednej strony filmów HD rodzice często oglądać nie będą (nie ma wypożyczalni itd), ale fajnie jakby kino miało opcję odtwarzania filmu fullHD z pendrive/dysku przenośnego, ew przez LAN (o ile są takie, ale to byłoby kompletnie opcjonalne). Także z jednej strony funkcja odtwarzania fullHD wydaje się zbędna, jednak jak można nie posiadać odtwarzacza BluRay przy takim telewizorze... ? tzn przewiduję raz po raz jakiś tam film na bluray, ale na początku na pewno z dysku przenośnego.

Założenia:
    Producent SONY
    Ładnie wyglądające głośniki (najlepiej przednie na zintegrowanych stojakach + centralny jakiś wąski)
    Odtwarzanie FullHD z USB
    Budżet: nieznany, w okolicach 1600-2000zł, może więcej, ale tylko jeśli będzie naprawdę warto

Składanie swojego zestawu z osobnych części (odtwarzacz, wzmacniacz, kolumny) raczej nie wchodzi w grę.

Mniej więcej przeglądnąłem już model Sony BDV-E880 oraz E380. Różnią się tylko kolumnami (E880 ma zintegrowane podstawki i system dwudrożny). Czy istnieją jakieś alternatywy ?

ps. czytałem o odtwarzaniu DVD przez kabel HDMI - jest opcja "interpolacji obrazu do 1080p" - czy da się to wyłączyć ? Podobno telewizor interpolację wykona lepiej i od razu przystosuje ją do swojej matrycy...

Poza tym prosiłbym o nie usuwanie tematu jako odgrzewanie kotleta ;)

• #18 26 Sie 2011 22:19
    Pablo1964
    Moderator

maras2003 napisał:
    Składanie swojego zestawu z osobnych części (odtwarzacz, wzmacniacz, kolumny) raczej nie wchodzi w grę.

W takim razie możesz śmiało kierować się wyglądem zewnętrznym. Różnicy nie będzie słychać. W tej klasie liczy się tylko wygląd.
    Warto natomiast zwrócić uwagę, że Sony także produkuje kina składające się z odrębnych segmentów.

• #19 27 Sie 2011 09:19
    maras2003
    Poziom 29  

Czyli jedyną opcją na te wymagania i budżet jest kino SONY BDV-E880 ?

• #20 27 Sie 2011 10:56
    Pablo1964
    Moderator

Nie. Osobiście odradzam taką opcję. Film da się obejrzeć z przyjemnością ale muzyka brzmi z tego jak z boomboksa. Już najtańszy zestaw złożony z amplitunera z pełnowymiarowymi kolumnami zagra lepiej.

• #21 22 Wrz 2011 20:17
    maras2003
    Poziom 29  

A jeszcze jedno pytanie:

Odtwarzam film z Blu-Ray na laptopie, sygnał wychodzi przez HDMI - jak wygląda podlączenie do reszty sprzętu? HDMI z laptopa wędruje do... kina domowego, a drugi kabel HDMI z kina do TV ? Czy odwrotnie ?

Kino jeszcze nie kupione, także jest jakieś pole manewru przy wyborze modelu ;)

• #22 22 Wrz 2011 21:03
    Pablo1964
    Moderator

Najlepiej połączyć źródło bezpośrednio z TV i drugim kablem z amplitunerem.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme