X

Jak podłaczyć halogeny z żarowkami LED równolegle w schemacie klatkowym

26 Mar 2011 16:01 ZWzwolik20
  • #1 26 Mar 2011 16:01
    zwolik20
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam jak w temacie chce LEDy podłączyć równolegle na klatce ale nie wiem jak to zrobić bo w s.k. do żarówki jest doprowadzany tylko 1 przewód (0)

To view the material on this forum you must be logged in.

a do połączenia równoległego potrzebuje 2 przewodów

Nie jestem elektrykiem ale tech mech wiec prosty schemat mi wystarczy. I prosiłbym o nie wyrzucanie tematu do kosza bo na forum nic nie znalazłem.
  • #2 26 Mar 2011 16:43
    mrst
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Dochodzą ci 2 przewody tylko że przewód fazowy przechodzi przez wyłączniki a dopiero póżniej do żarówki. A ten pierwszy schemat ci nie wystarczy?
  • #3 26 Mar 2011 18:10
    zwolik20
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    podłączone z żarówka już mam tylko teraz klosz chce wyrzucić i założyć halogeny. nie bardzo rozumiem najpierw podłączam fazę do włącznika a dopiero od włącznika do żarówki ?? nie będzie spięcia albo żarówki nie będą świecić ciągle ?? i Skąd dojdą mi 2 przewody ?? najlepiej jak widział bym to na schemacie jeśli można prosić :D
    ma to wygladac tak ??

Dodano po 15 [minuty]:

przeczytałem jeszcze raz i do-szlem do wniosku : wyciągam 2 przewód z puszki fazę i 0 zero podłączam do LED-ów a fazę przeciągam przez 2 wyłączniki i dopiero do żarówki..czyli powinno wglądać tak :

dobrze zrozumiałem ??
  • #4 26 Mar 2011 18:18
    lutek2001
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Kolego pierwsze pytanie czy owe ledy masz na 230V? A dalej... rozumiem że masz więcej niż jeden włącznik oświetlenia więc poprawny jest schemat który zamieściłeś w pierwszym poście(układ schodowy) - powtórzyłeś go w ostatnim poście przerabiając go po swojemu ale jednak zasada pozostaje ta sama. Połączenie równoległe polega na tym że fazę z włącznika łączysz z każdym halogenem odrębnie a nie podłączasz pod pierwszy halogen i od niego ciągniesz przewód do kolejnego.
  • #5 26 Mar 2011 18:29
    zwolik20
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (+1)
    tak ledy sa na 230v

Dodano po 8 [minuty]:

wg tego co napisałeś ma to wyglądać tak??:

• #6 26 Mar 2011 18:39
    mrst
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Tak.
  • #7 26 Mar 2011 18:39
    lutek2001
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Tak dokładnie o to chodziło.
  • #8 26 Mar 2011 18:41
    Akrzy74
    Admin Elektroenergetyka
    Helpful post? (0)
    Jeśli kolega nie wie jak zrealizować połączenie szeregowe lub równoległe odbiorników to znaczy, że ten temat nadaje się tylko do kosza. Nikt nie będzie tutaj tłumaczył podstaw które uczą w gimnazjum!

Regulamin p. 8.1-> Kosz!
  Search 4 million + Products
Browse Products