X

Netbook ASUS 1215n - System operacyjny.

zioloiso 27 Mar 2011 15:53
  • #1 27 Mar 2011 15:53
    zioloiso
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Witam Chciałem się poradzić jaki najlepszy sytem będzie dla takiego netbook'a
    Link .
    Głownie chodzi mi aby bateria jak najdłużej pociągła i nie muliło go.
  • Helpful post
    #2 27 Mar 2011 15:57
    mazur87
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Ja bym zainstalował XP, komputer posiada 3 GB ramu XP tyle obsłuży, może jest mniej stabilny niż 7 ale wydaję mi się że praca na nim będzie bardziej płynna.
  • #3 27 Mar 2011 16:52
    zioloiso
    Level 14  
    Topic author Helpful post? (0)
    Ma ktoś jeszcze jakieś opinie na ten temat??
  • Helpful post
    #4 27 Mar 2011 17:09
    Hucul
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    zioloiso wrote:
    Ma ktoś jeszcze jakieś opinie na ten temat??

Legalnego Windowsa XP BOX już praktycznie nie kupisz , kupno systemu w wersji OEM jest według Microsoftu nielegalne . Windows 7 też nie jest tani . Ja wolałbym kupić inny sprzęt z preinstalowanym systemem lub wybrałbym Linuksa .
  • #5 27 Mar 2011 17:25
    zioloiso
    Level 14  
    Mój problem polega tylko na wyborze systemu do tego netbooka, a nie na problemie kupna. Od uczelni mam legalny każdy system + key.
    Więc chcę się dowiedzieć na jakim systemie będzie najdłużej bateria trzymać i jakie są programy do optymalizacji tego.
  • Helpful post
    #6 27 Mar 2011 18:17
    Hucul
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    zioloiso wrote:
    ... Więc chcę się dowiedzieć na jakim systemie będzie najdłużej bateria trzymać i jakie są programy do optymalizacji tego.

W takim wypadku , nie ma to prawie znaczenia - wyniki różnych systemów będą bardzo podobne . XP pomimo swej "lekkości" ma trochę gorsze zarządzanie energią od nowszych systemów i powinien wypaść podobnie do Siódemki i Linuksów .
  • #7 27 Mar 2011 19:10
    zioloiso
    Level 14  
    Testowałem Ubuntu, ale dziwnie pracował ten netbook. Bateria krócej niż 7.
    I wydawało mi się, że miał większe temperatury na Ubuntu. Na 7 mam na płytce dużo sterowników pod netbook'a. I nie wiem czy ubuntu obsługuje technologie optimus. Przy włączonym wifi + jdowloader trzyma mi w terenie ~4h na win 7 x86. Producent podaje,że do 7h powinien pracować:| dlatego kombinuje może niepotrzebnie... Mam wgrane wszystkie sterowniki od producenta + aktualizacje.
  • Helpful post
    #8 27 Mar 2011 19:22
    Hucul
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Siedem godzin wytrzyma na maksymalnie ściemnionym ekranie przy wyłączonych wszystkich urządzeniach i bez katowania wymagającymi aplikacjami .
  • #9 27 Mar 2011 20:08
    zioloiso
    Level 14  
    No teraz w domu siedzę i jestem podłączony skrętką i przyciemniony ekran na max. + włączone parę aplikacji. To prawie 6h wychodzi, że wytrzyma. Czyli nie jest źle na tym Windowsie 7. Może jednak niepotrzebnie głowy zawracam. Ogólnie nie mam doświadczenia z Net/NooteBookami bo zawsze tylko Pc'et.
  Search 4 million + Products
Browse Products