X

Ford Focus 1,8 TDDI 2002r. odpowietrzenie układu chłodzenia

27 Mar 2011 19:27 KOkoliber27
  • #1 27 Mar 2011 19:27
    koliber27
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Kilka dni temu wymieniłem uszczelkę w obudowie termostatu (oring na termostacie) ponieważ wyciekał płyn. Po całym zabiegu wlałem płyn do zbiornika. Pojawił mi się efekt wybijania płynu przez korek zbiornika wyrównawczego. Czytałem że w focusach układ sam się odpowietrza. Nie wiem tylko czy mam mu w tym jakoś pomóc czy nie. Proszę o pomoc. A i jeszcze jedno. trochę płynu poleciało na pacek alternatora. Czy pask jest już do wymiany?
    Pozdrawiam
  • #2 27 Mar 2011 19:49
    bandi21
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Układ odpowietrzy się sam bez twojej pomocy,musisz go tylko nagrzać do załączenia wentylatora.Po ostygnięciu sprawdź poziom płynu i uzupełnij.Pasek nie jest do wymiany.
  • #3 27 Mar 2011 20:22
    koliber27
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dziękuję koledze
    Mam jeszcze jedno pytanie.
    Czy poziom płynu w zbiorniku powinien być zawsze taki sam. Np. silnik jest zimny, poziom płynu jest 2cm. poniżej kreski max. Jak się silnik rozgrzeje poziom płynu się podnosi do kreski max. Czy powinienem jeździć z odkręconym korkiem zbiornika, kiedy te wahania poziomu płynu ustana?
  • #4 27 Mar 2011 20:36
    qwertyuiop1000
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    koliber27 wrote:
    Dziękuję koledze
    Mam jeszcze jedno pytanie.
    Czy poziom płynu w zbiorniku powinien być zawsze taki sam. Np. silnik jest zimny, poziom płynu jest 2cm. poniżej kreski max. Jak się silnik rozgrzeje poziom płynu się podnosi do kreski max. Czy powinienem jeździć z odkręconym korkiem zbiornika, kiedy te wahania poziomu płynu ustana?

Spokojnie ,wszystko jest dobrze tak może być ,korek musi być dokręcony do oporu ,wachania nie ustaną będą zawsze po prostu ciecz zwieksza objętość pod wpływem temperatury :idea::D ,ważne jest aby wentylator właczał się przy własciwej temperaturze należy to sprawdzić grzejąc silnik na postoju aż do momentu włączenia wentylatora.:idea:
  • #5 27 Mar 2011 20:59
    koliber27
    Level 12  
    OK dziękuję.
    A czy syknięcie powietrza po odkręceniu korka zbiornika to normalne. Przed spuszczeniem płynu tego nie było.
  • #6 27 Mar 2011 21:53
    qwertyuiop1000
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Tak to normalny objaw ,znaczy ,że wszystko jest dobrze :idea:
  • #7 28 Mar 2011 20:46
    koliber27
    Level 12  
    OK dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Zamykam temat.
    Pozdrawiam.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products