Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

przeformatowanie dysku twardego z dekodera polsatu cyfrowego

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> przeformatowanie dysku twardego z dekodera polsatu cyfrowego
Autor
Wiadomość
alex1205
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Szczecin

Post#1 Post autora tematu 28 Mar 2011 18:40   

przeformatowanie dysku twardego z dekodera polsatu cyfrowego

Witam serdecznie. Mam niepotrzebny nowy dysk twardy z dekodera Polsatu cyfrowego. Czy jest jakiś sposób by go przeformatowac i używać jak normalnego dysku do komputera? Chciał bym włożyć go kieszeni i używać jak normalny dysk przenośny na usb. Wiem ze te dyski są szyfrowane, ale mi nie chodzi o dane na dysku tylko sformatowanie go w sposób by był widoczny dla komputera.
Powrót do góry

jurkuc
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Jastrzębie-Zdrój

Post#2 28 Mar 2011 18:46   

Re: przeformatowanie dysku twardego z dekodera polsatu cyfrowego

Wystarczy użyć jakiegokolwiek programu pracującego pod linuksem ( rozruch z cd bootowalnego ) lub np. R-studio ewentualnie Paragon Partition Manager. Następnie usunąć istniejące partycje, po czym utworzyć nowe FAT 32 lub NTFS ( według potrzeb )
Powrót do góry

alex1205
Poziom 16
Poziom 16

Post#3 Post autora tematu 29 Mar 2011 16:49   

Niestety ubuntu nie widzi go wiec nie ma co formatować, tak samo jak inne dystrybucje linuxa. (dysk podłączany przez przejściówka do usb)Jakieś inne rady?
Powrót do góry

jurkuc
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Jastrzębie-Zdrój

Post#4 29 Mar 2011 18:52   

Niestety ale masz chyba rację, temat prawdopodobnie jeszcze nie rozgryziony. Dyskusję na ten temat prowadzono między innymi tu: Link
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Mar 2011 18:52   

Powrót do góry

alex1205
Poziom 16
Poziom 16

Post#5 Post autora tematu 29 Mar 2011 20:54   

Ok ubunty już go widzi. Podłączyłem go do plyty głównej i jest ok. ale teraz dalej problem by coś z tym zrobić bo format nie idzie.
Powrót do góry

hummer130
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Sosnowiec

Post#6 29 Mar 2011 21:31   

Podłącz go normalnie do płyty jako jedyny i spróbuj normalnie zainstalować windows tworząc partycje albo nie w miare potrzeb i tyle.

Dodano po 2 [minuty]:

Zainstaluj nawt windowsa na nim a jak go podepniesz później pod usb to robisz formaty partycji i masz gotowe
Powrót do góry

kasta2
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Gdynia

Post#7 14 Cze 2011 12:06   

hummer130 napisał:
Podłącz go normalnie do płyty jako jedyny i spróbuj normalnie zainstalować windows tworząc partycje albo nie w miare potrzeb i tyle.

Dodano po 2 [minuty]:

Zainstaluj nawt windowsa na nim a jak go podepniesz później pod usb to robisz formaty partycji i masz gotowe

Odświeże troszkę wątek. Także zamierzam wykorzystać w.w dysk jak dodatkowy w kompie; gdyż nie używam PVR. Pytanko brzmi czy po usunięciu partycji z dysku i zrobieniu formata pod linuksem; będę później mógł włożyć dysk z powrotem do dekodera i będzie on pracował poprawnie. Tzn. pod dekoderem będę mógł zrobić ponowny format i odzyska on pełną funkcjonalność. To na wszelki wypadek jakbym musiał oddać dekoder.
Powrót do góry

matis057
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Wronki

Post#8 14 Cze 2011 19:44   

Robisz format do FAT32 i dysk powinien być widziany przez dekoder.
Powrót do góry

viper_80
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: krakow

Post#9 15 Cze 2011 17:03   

Niestety dysku nie da się w zaden znany sposob sformatowac, co ciekawe podłączony przez usb do laptopa windows 7 go widzi ale przy probie formatowania jest błąd.
Powrót do góry

MARCIN_DOB
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Hrubieszów

Post#10 02 Wrz 2011 16:05   

Witam

Czy komuś udało się podłączyć i sformatować dysk z CP ??

Czy nadal nic w temacie nie ruszyło ?
Powrót do góry

hummer130
Poziom 9
Poziom 9

Post#11 02 Wrz 2011 22:07   

viper_80 napisał:
Niestety dysku nie da się w zaden znany sposob sformatowac, co ciekawe podłączony przez usb do laptopa windows 7 go widzi ale przy probie formatowania jest błąd.

Nie Win 7 tylko normalnie pod dosem albo starym xp i nie ma dysku który by nie wstał uzywając popularnych programów chyba ze jest uszkodzony fizycznie. Nieraz miałem wieksze lub mniejsze problemy z adaptacją dysków z rejestratórów z monitoringu itp ale w końcu musi pójść nie ma siły :-) pod warunkiem że dysk jest sprawny fizycznie i nie jakiś tani chinol z którym różne rzczy się moga dziać.
Powrót do góry

matis057
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Wronki

Post#12 03 Wrz 2011 12:50   

Wydaje mi się, że MS DOS chyba nie chwyci dysku 320GB.
http://pl.wikipedia.org/wiki/MS-DOS
Proszę sprawdzić tabelę HISTORIA.
Powrót do góry

hummer130
Poziom 9
Poziom 9

Post#13 03 Wrz 2011 14:16   

matis057 napisał:
Wydaje mi się, że MS DOS chyba nie chwyci dysku 320GB.
http://pl.wikipedia.org/wiki/MS-DOS
Proszę sprawdzić tabelę HISTORIA.

Fakt :please: . Pamiętam ze wkładałem jako jedyny dysk do kompa i normalnie instalowałem xp lub "przelatywałem go hdd regeneratorem (taki ruski programik) i dyski wstawały z jednym wyjątkiem gdzie dysk był uwalony fizycznie (chyba mechanizm bo charczał strasznie i jednostajnie.
Powrót do góry

kris1992
Poziom 9
Poziom 9

Post#14 13 Gru 2011 19:44   

I jak? coś się poruszyło w możliwości formatu tego dysku?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Gru 2011 19:44   

Powrót do góry

Trabi
Poziom 24
Poziom 24

Post#15 15 Gru 2011 13:59   

hummer130 napisał:
...normalnie pod dosem albo starym xp i nie ma dysku który by nie wstał uzywając popularnych programów chyba ze jest uszkodzony fizycznie...

No niestety, niektóre dyski są w jakiś sposób ustawione tak, że komputery ich nie rozpoznają. Takim dla mnie przykładem jest dysk z nagrywarki Panasonic z którą walczyłem prawie rok i się w końcu poddałem. Niby siedzi tam dysk jakich wiele siedzi w normalnych PC, ale dysk z tej nagrywarki nie rozpędza talerzy w PC w żaden sposób: BIOS go widzi, ale po starcie (POST) komputer stwierdza że dysku fizycznie nie ma, i na nic próby jego uruchomienia. Dysk wsadzony w nagrywarkę, rusza po kilku sekundach od włączenia w niej zasilania. Co ciekawe, taki sam dysk (model, seria, rok itp) ale działający w PC nie zadziała w tej nagrywarce - nagrywarka go nie zobaczy.
Więc?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Gru 2011 13:59   

Powrót do góry

sowieso
Poziom 7
Poziom 7

Post#16 24 Gru 2011 01:41   

Dyski skutecznie "zadedykowane" dekoderom polsatu.
Manipulując np. przy elektronice, albo nawet w firmware bez odpowiedniego doswiadczenia, mozna łatwo uszkodzić dysk i wtedy możliwe odblokowanie przestanie być już możliwe.
Powrót do góry

Dulan
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Małopolska

Post#17 03 Sty 2012 02:23   

Podobnie wygląda sprawa z dyskami N-Boxa. Nie idzie zgrać materiałów na PC. Dysk jest widziany przez system jako urządzenie, ale nic poza tym nie da się z nim zrobić - format, programy (nawet te drogie) nie potrafią wyciągnąć hasła.
Nie zagłębiałem się w temat i trudno mi powiedzieć, czy usunięcie hasła tanim kosztem jest możliwe, aczkolwiek dyski z N-boxa były sprzedawane na aukcjach internetowych jako dyski działające z PC, stąd moje podejrzenia, że dla specjalisty w tym temacie pozbycie się hasła pewnie nie stanowi dużego problemu.
Powrót do góry

jerry47
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Olkusz

Post#18 22 Mar 2012 23:19   

Mnie też nurtuje temat dysku Polsatu i miałem z nim mały problem-po prostu nie nagrywał zadanego tematu.Nie bardzo wiedziałem co z nim zrobić ,więc podłączyłem go do kompa i ten jak najnormalniej w świecie wyświetlił komunikat o wgrywaniu stosownych sterowników dla tego typu dysku(Windows 7). Zaciekawiony co też na nim jest nagrane (pokazywał 22% zajętości) otworzyłem ujrzałem jakiś folder ale komp nie był taki skory do ich otwarcia. Poprzestałem na tym i ponownie podłączyłem go do wyłączonego dekodera.Po ponownym załączeniu i po ponownej instalacji programów nie tylko wyświetlił zawartość tego co miał nagrane to również zaczął nagrywać
Powrót do góry

Grubskee
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Drezdenko

Post#19 08 Cze 2012 15:51   

Dysk nie jest w żaden sposób szyfrowany czy zablokowany po prostu jego Firmware jest napisany nie dla PC lecz dla Dekodera. Może pomóc jedynie wymiana elektroniki bądź firmware którego nie sposób znaleźć w internecie, być może istnieją narzędzia pozwalające zgrać firmware (z normalnego dysku) i wgrać go na ten Hitachi ale szukałem szukałem i znaleźć nie mogłem a jak już to programy są płatne np. AFF Repair Station. Te informacje mam od serwisu na HGST.com
Powrót do góry

d-t-x
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Poznań

Post#20 09 Cze 2012 10:31   

Ja np. nie mogłem się uporać z odblokowaniem hasła dysku SATA z nagrywarki PVR. Nawet płatne programy i strony www (cena ok. 20$ za odblokowanie) nie poradziły sobie z tym problemem.
Powrót do góry

maniekqqq
Poziom 4
Poziom 4

Post#21 13 Cze 2012 20:01   

Wyjąłem dysk Maxtor 160GB IDE z dekodera cyfrowego polsatu, po podłączeniu wystarczyło sformatować z poziomu Windowsa i dysk działa.

Mam problem z innym dyskiem Western Digital 500GB SATA wyciągniętego z jakiegoś urządzenia PVR, jest zablokowany hasłem. Chciałbym go używać w komputerze. Żeby go odblokować trzeba znać hasło, można użyć programu ATAPWD lub MHDD. Znalazłem w necie kilka domyślnych haseł do innych dysków niestety nie znam hasła do dysku WD oprócz jednego, które nie działa. Z tego co wyczytałem można pozbyć się hasła używając darmowego programu HDDErase kasując przy tym wszystkie dane na dysku, na których i tak mi nie zależy. Po uruchomieniu programu działa on do momentu wykrywania dysków, potem się zawiesza. Wyczytałem w FAQ że może to być wina ustawień BIOSa więc sprawdziłem na drugim komputerze gdzie program działa lecz nie wykrywa dysku mimo, że BIOS go widzi. Zaczyna mi brakować pomysłów, jeśli nie odgadnę hasła lub nie znajdę PC na którym HDDErase będzie działać to będę 150 zł w plecy.

Znalazłem rozwiązanie na stronie hddguru.com. Hasło usunięte, dysk działa.
Powrót do góry

balker
Poziom 3
Poziom 3

Post#22 25 Cze 2012 22:14   

maniekqqq: zapodaj link, albo napisz rozwiązanie.
Powrót do góry

maniekqqq
Poziom 4
Poziom 4

Post#23 04 Lip 2012 17:47   

balker napisał:
zapodaj link, albo napisz rozwiązanie.

forum.hddguru.com
Powrót do góry

zbyck
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: w Europie

Post#24 17 Lip 2012 11:26   

maniekqqq napisz rozwiązanie bo to forum nie działa co podałeś-o ile można.
Powrót do góry

PitD
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Kraków

Post#25 17 Lip 2012 19:12   

Forum jak najbardziej działa -> Link
Powrót do góry

taxidriver1
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Lublin

Post#26 21 Lip 2012 10:41   

A możesz napisać co zrobiłeś bo czytam czytam i nic nie widzę nie jestem aż tak biegły z english langue. ;) :|
Powrót do góry

maniekqqq
Poziom 4
Poziom 4

Post#27 06 Sty 2013 15:27   

Z dyskiem z dekodera poradziłem sobie programem (chyba miał taką nazwę) ZU. Jednak jest kilka wersji i u mnie zadziałała tylko jedna z nich.

Teraz mam inny problem, padł mi drugi dysk. Windows się nie uruchomił, blue screen przy uruchamianiu. Przy próbie instalacji windowsa komputer się zawieszał. Uruchomiłem Ubuntu z płytki, zamontował kilka partycji, próbowałem przegrać wszystko z partycji na której miałem dane na inny dysk. Trochę danych zgrał, po czym się zawiesił i przy każdej kolejnej próbie podłączenia komputera z tym dyskiem było coraz gorzej. teraz komputer widzi go wyłącznie w biosie, instalator windowsa się zawiesza, linux również nie może go sformatować. Próbowałem poradzić sobie programem MHDD, podłączając dysk SATA poprzez kontroler SATA-IDE jednak nawet w tym programie widzę komunikat, że dysk nie jest gotowy (nie pamiętam dokładnie komunikatu). Szlag go trafił na dobre. Sam nie wiem jak jeszcze spróbować odratować dane.
Powrót do góry

zbyck
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: w Europie

Post#28 10 Mar 2013 23:20   

Szukałem tego programu i nic,możesz troche więcej szczególów jak to zrobiłeś z tym dyskiem polsatowskim?
c.d.
Byłem na tej stronce: hddguru.com faktycznie był taki program ZU betta 1.1 czy ZU Betta 2.0 ale ciężko go znaleźć,ogólnie jest już nie dostępny na różnych forach.Przeważnie był na ruskich stronach.

A tu poniżej w linku zdjęcia tego dysku które są nadal w sprzedaży po prawie 100$: Western Digital WD AV-25 WD3200BUDT 320GB
Link

c.d.
Flash do WD3200BUDT z pewnego rosyjskiego forum
WDC ROM MODEL-DF2_PL4K- =/= WD3200BUDT do ściągnięcia stąd:Link

Programik do zerowania dysków twardych: Windows Data Lifeguard Diagnostics Link
Jak za pomocą oprogramowania Data Lifeguard Diagnostics for Windows sprawdzić, czy w napędzie występują problemy-po polsku Link

c.d.
A próbował ktoś może zrobić formata tego dysku pod konsolą XBox360?Link
programik: HDDHACKR v1.40 Build 20130303-między innymi pod dysk WD3200BUDT-320GB Link

Western Digital FAT32 formatter - EXTFAT32.EXE -do formatowania dysku- Link
FAT32 formatter is a Windows program that runs under 2000 or XP. The utility was
designed mainly to restore origial factory FAT32 partiton for WD external drives.

A tu programik wymieniony wcześniej przez "maniekqqq" ZU - zu_betta_050911.rarLink

c.d.

Stwierdzam ze nie można tego domowym sposobem za pomocą różnorakich programów odkodować ten dysk,także "maniekqqq" to co pisałeś wyżej to bujda i napewno tobie się to nie udało.
Powrót do góry

Walekmst
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Polska

Post#29 04 Cze 2013 17:00   

A ja stwierdzam, że nie masz racji i piszesz farmazony. Jeden z programów, które sam tu wkleiłeś działa jak najbardziej. Jego zadaniem jest usunięcie ATA Password z dysku bo to jest problem niemożności jego używania.

p.s. maniekqqq nie napisał wcale nic co można nazwać bujdą.
odpaliłem parę takich dysków.
Powrót do góry

KIEROWCA_VW
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: MIECHÓW

Post#30 04 Cze 2013 22:02   

Skoro, jak twierdzisz, "odpaliłeś parę takich dysków", to wyjaw sposób...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Cze 2013 22:02   

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> przeformatowanie dysku twardego z dekodera polsatu cyfrowego
Strona 1 z 3 Idź do strony 123  Następny