Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak podłączyć drukarkę sieciową

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Komputerowe -> Jak podłączyć drukarkę sieciową
Autor
Wiadomość
marek_kkk
Poziom 13
Poziom 13

Post#1 Post autora tematu 29 Mar 2011 17:06   

Witam
Zwracam się z prośbą o pomoc w podłączeniu plotera i drukarki sieciowej (przez rj45), a właściwie jak to poprawnie skonfigurować.
Sytuacja wygląda następująco (szczegóły na schemacie): mam Internet od dostawcy, który przydzielił mi konkretny adres IP do mojej karty sieciowej (192.168.1.241,maska 255.255.255.0, brama 192.168.1.1) końcówka od dostawcy podłączona jest do switch’a i od switch’a do komputera. Do switch’a mam podpiętą także drukarkę i ploter i tutaj moje pytanie, jak to skonfigurować aby te urządzenia były widoczne przez mój komputer. Próbowałem w urządzeniach ustawiać aby adres IP był ustawiany dynamicznie ale to chyb nie najlepszy pomysł bo co miało by przydzielać ten adres?? Następnie próbowałem w ustawieniach tych urządzeń wpisać na sztywno adresy i maskę (odpowiednio 192.168.1.242 i 192.168.1.245) ale to też nie zadziałało. W chwili obecnej nie mam już więcej pomysłów myślałem jeszcze żeby stworzyć podsieć dla tych urządzeń ale nie wiem czy to coś pomoże? Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł bardzo proszę o pomoc.
Sysem operacyjny Windows 7
Nazwy urządzeń urządzenie wielofunkcyjne RICOH MPC3300 (drukarka), Ploter HP Designjet 111

pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Mar 2011 17:06   

Powrót do góry

Tommy82
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Centrum Dowodzenia Światem

Post#2 29 Mar 2011 17:33   

Re: Jak podłączyć drukarkę sieciową

Internet bezpośrednio do sieciowki.
do tego druga karta do switcha i skonfigurował drugą sieć statyczne.

W Twoim przypadku musiał byś dostać 3 adresy IP od dostawcy a to jest bez sensu bo miał byś drukarkę w "jego" sieci.
Inna opcja to zastosowanie rutera wtedy możesz skonfigurować sobie na ruterze własną podsieć o ile operator na przykład nie identyfikuje komputera po MAC albo nie ingeruje w TTL.
Możesz też po dołożeniu drugiej karty pobawić się w udostępnianie połączenia internetowego i uruchomić na w7 dhcp. Ale lepiej nie mieć na komputerze dhcp i skonfigurować to statycznie tak by nie było problemów przy połączeniu rożnych komputerów. Drukarki z dynamicznym IP to potencjalne źródło kolejnych porblemów tak samo jak dhcp na komputerze. Bo jak podłączysz inny komputer to żeby wszystko działało pierwszy będzie musiał być uruchomiony.
Ja bym dołożył ruter komputery konfigurował automatycznie ale ograniczył zakres ip przyznawanych automatycznie i drukarki skonfigurował statycznie. Chyba ze ruter z przydzielaniem IP po MAC wtedy konfiguracja automatyczna na wszystko ale adresy pozostaną stałe.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Mar 2011 17:33   

Powrót do góry

matrixneo007
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Budzów

Post#3 29 Mar 2011 17:43   

Ten model drukarki można chyba wpiąć bezpośrednio do swatcha. W panelu sterowania klikasz "drukarki i faksy", następnie "dodaj drukarkę" i zaznacz "drukarka sieciowa lub drukarka podłączona do innego komputera" i kliknij dalej "dalej". Zaznacz "przeglądaj w poszukiwaniu drukarki" i wykonuj to co dalej będzie na ekranie. Byc możne konieczne będzie skonfigurowanie print serwera wbudowanego w drukarkę (ustawienie IP i maski sieci) ale o tym poszukaj w dokumentacji drukarki.

Nie wiem czy to po może zawsze można spróbować ;)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Mar 2011 17:43   

Powrót do góry

Mark @
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Chorzów (Katowice)

Post#4 29 Mar 2011 21:54   

Dokupić swój router i zrobić swoją podsieć
-nie będzie problemu z adresami IP
-będzie bezpieczniej (zapora)
-drukarka nie będzie widoczna w sieci (poza twoją) w innym przypadku mogą ci inni użytkownicy sieci po wykryciu drukarki robić kosztowne dowcipy
    lampki led
Powrót do góry

marek_kkk
Poziom 13
Poziom 13

Post#5 Post autora tematu 06 Cze 2014 06:57   

Dołączyłem router, dostawca podpięty do portu WAN, na routerze ustawiłem MAC adres (poprzez klonowanie) i teraz juz wszystko funkcjonuje bez problemów.

pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Komputerowe -> Jak podłączyć drukarkę sieciową
Strona 1 z 1