Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Nowy komputer buczy - pomóżcie

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery użytkowy -> Komputery Chłodzenie -> Nowy komputer buczy - pomóżcie
Autor
Wiadomość
asdfson
Poziom 6
Poziom 6

Post#1 Post autora tematu 30 Mar 2011 15:49   

Nowy komputer pomóżcie

Witam,
właśnie odpaliłem gre SHIFT 2 UNLEASHED, o dziwo komputer nie buczał, a gdy odpale, np. pesa 2011, fife 11, gta 4, cod:bo, crysisa2 i inne nowsze gry komputer bardzo buczy wręcz wyje, o co chodzi?

AMD Phenom II x4 955 Processor 3.20 GHz
Geforce GTS 450
4GB RAM DDR3
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Mar 2011 15:49   

Powrót do góry

A4TECH4
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: granica Świętokrzyskie - Małopolska

Post#2 30 Mar 2011 15:57   

Re: Nowy komputer pomóżcie

W jaki sposób buczy? Piszczy głośnikiem systemu czy wentylator zwiększa obroty?

Dodano po 2 [minuty]:

Możliwe że gdy uruchamiasz grę więcej wymagającą to przyśpiesza wentylator na procesorze aby lepiej się chłodził (Wiesz chyba że jak grasz to temperatura procesora wzrasta i wentylator musi przyśpieszyć żeby schłodzić)
Powrót do góry

asdfson
Poziom 6
Poziom 6

Post#3 Post autora tematu 30 Mar 2011 17:41   

Tzn. buczy, jakby obroty zwiększał, ale ta gra to jest bardziej wymagająca od pozostałych a na niej w ogole nie buczy, dziwne troche, myslalem ze jak mam ten komputer to bedzie on cicho chodzil a buczy głośniej od mojego starego komputera co ma 9 lat, oczywiscie tylko wtedy jak gra włączona jest.
Powrót do góry

Hiro1496
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Zamość

Post#4 30 Mar 2011 17:49   

Ja nie znam się na nowszych grach i nie wiem która jest bardziej wymagająca.
Ale ja bym na twoim miejscu zainstalował Everest-a i jakiś program do obciążania procesora i jeszcze jeden do obciążania karty graficznej.
I zrobił test. Gdyby temperatura była bardzo wysoka lub by "buczał" oznacza to że jednak gra jest wymagająca i to wentylatorów dźwięk.
Albo możesz zrobić prościej. Jeżeli jest na gwarancji to odnieś do sklepu niech Ci sprawdzą czy może coś nie tak.
Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Oława

Post#5 30 Mar 2011 17:50   

Re: Nowy komputer buczy - pomóżcie

Schyliłeś się do komputera? Zajrzałeś, czy wiatraczki nie brudne? Czy któryś nie zaczyna drgać przy zwiększonych obrotach? Zrobiłeś cokolwiek oprócz lamentowania?
Powrót do góry

asdfson
Poziom 6
Poziom 6

Post#6 Post autora tematu 30 Mar 2011 18:10   

Błażej napisał:
Schyliłeś się do komputera? Zajrzałeś, czy wiatraczki nie brudne? Czy któryś nie zaczyna drgać przy zwiększonych obrotach? Zrobiłeś cokolwiek oprócz lamentowania?

Od procesora drga.
Powrót do góry

wariato
Poziom 26
Poziom 26

Post#7 30 Mar 2011 18:16   

To go wymień albo zainwestuj w inne wydajniejsze i zarazem cichsze chłodzenie.
Powrót do góry

krzesny
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Chynów

Post#8 30 Mar 2011 18:39   

W jakim sensie drga?? Wada mechaniczna jakaś czy może źle zamocowany jest i drga jak się rozpędzi??...
Powiedz coś więcej bo inaczej ci nikt nie pomoże :)
Powrót do góry

asdfson
Poziom 6
Poziom 6

Post#9 Post autora tematu 30 Mar 2011 19:06   

krzesny napisał:
W jakim sensie drga?? Wada mechaniczna jakaś czy może źle zamocowany jest i drga jak się rozpędzi??...
Powiedz coś więcej bo inaczej ci nikt nie pomoże :)

Jak sie rozpedzi to drga, nie wiem jak to wytlumaczyc, pc ma 2 miesiace, bylo tak od samego poczatku, mam 2 pc taki sam i to samo jest ;x, myslalem ze jak dam za pc 3000 zl to bedzie cicho chodzil jednak sie mylilem
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Mar 2011 19:06   

Powrót do góry

wariato
Poziom 26
Poziom 26

Post#10 30 Mar 2011 19:13   

Chłodzenie masz Box'owe ? Standardowe dołączone do procesora ? Zainwestuj w nowe np Silentium Spartan
Powrót do góry

A4TECH4
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: granica Świętokrzyskie - Małopolska

Post#11 30 Mar 2011 19:47   

Hiro1496 napisał:
Ja nie znam się na nowszych grach i nie wiem która jest bardziej wymagająca.
Ale ja bym na twoim miejscu zainstalował Everest-a i jakiś program do obciążania procesora i jeszcze jeden do obciążania karty graficznej.
I zrobił test. Gdyby temperatura była bardzo wysoka lub by "buczał" oznacza to że jednak gra jest wymagająca i to wentylatorów dźwięk.
Albo możesz zrobić prościej. Jeżeli jest na gwarancji to odnieś do sklepu niech Ci sprawdzą czy może coś nie tak.

Everest-a nie polecam!
Sprawdzałem nim temperaturę procesora i wskazał 63°C a w rzeczywistości było 38°C!
Powrót do góry

asdfson
Poziom 6
Poziom 6

Post#12 Post autora tematu 30 Mar 2011 20:10   

wariato napisał:
Chłodzenie masz Box'owe ? Standardowe dołączone do procesora ? Zainwestuj w nowe np Silentium Spartan

Chyba mam tego spartana, ale nie jstem pewien.
Powrót do góry

wariato
Poziom 26
Poziom 26

Post#13 30 Mar 2011 21:41   

Więc to sprawdź. Piszesz jakoś tak chaotycznie że trzeba Cie za ,,język'' ciągnąć. Poszukaj i wklej zdjęcie swojego wentylatora albo zrób zdjęcie tego który masz w obudowie. Może nagraj filmik jak to on niby ,,drga''. Drgać sam z siebie nie może chyba że ma krzywe niesymetryczne łopatki, wtedy może wpadać w wibracje. Może coś podlazło i wydaje taki dźwięk.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Mar 2011 21:41   

Powrót do góry

krzesny
Poziom 13
Poziom 13

Post#14 01 Kwi 2011 16:17   

Jeżeli drga przy dużych obrotach, to zobacz czy sam wentylator ma luzy w sensie na łożysku, albo jest słabo zamocowany i się rusza. A jak nie, to kup sobie chłodzenie za 120zł, polecam SilentiumPC Fortis HE1225. W miarę tani a dobry.
Powrót do góry

asdfson
Poziom 6
Poziom 6

Post#15 Post autora tematu 01 Kwi 2011 21:50   

Zdjęcia(3):
Nowy komputer buczy -  pomóżcie Nowy komputer buczy -  pomóżcie Nowy komputer buczy -  pomóżcie

I co radzicie zrobic? dzwoniłem do tego sklepu i mówił, że są od tego programy i ustawic, i nie będzie głośno chodził, wiecie może jaki to program?
Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Oława

Post#16 01 Kwi 2011 21:57   

Oczywiście! Programy! I program sam ci wyważy wirnik albo podpiłuje łopatkę pilnikiem... Programowo możesz mu co najwyżej obroty zmniejszyć, czyli zamaskujesz syfa pudrem. Skoro się telepie w czasie pracy, to go wymień, a nie lamentuj. Jak ci się chce, to domagaj się naprawy gwarancyjnej, a jak nie, to idź i kup sam.
Powrót do góry

JaJeCkO777
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Soplicowo

Post#17 01 Kwi 2011 23:09   

wymień cooler na Procku . co to w ogóle jest? jakaś zamiennik oryginalnego ? dodaj jeszcze jeden na tył (zeby wyciągał ciepłe powietrze
Powrót do góry

Karaczan
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: LDZ

Post#18 01 Kwi 2011 23:38   

I przepraszam, to niby 3tys zl kosztowal ten chlew w kabalch?!
Nieno panowie wygrali.
Z profesjonalna porada na temat glosnosci chlodzenia, wyjatkowym nieladem, jak i lipnym montazem komponentow.
O jakosci podzespolow wypowiadac sie nie bede, choc sama obudowa to mam nadzieje ze jest choc ladna z zewnatrz.
Wielka kisc kabli ktora skutecznie przeszkadza w i tak niklej wentylacji tej obudowy.
Kable do chyba przedniego panelu tez poprowadzone na "odpieprz sie".
Jak i cudowne zestawienie 2ch dyskow razem, chyba tylko po to by mialy cieplej w zimowe wieczory... Tylko ze zima sie kurcze konczy! :P

Jak nie ma na tym czyms plomby, a skoro robisz fotki to nie ma, to oddaj to komus niech ci to przesklada jakos skladnie i ladnie.
Chyba ze sam czujesz sie na silach. Jest duzo tematow o tym.

Jeszcze patafiany z karta grafiki nie wcelowali i ci zostawili odsloniety slot. Niby nic, no ale juz mogli rzucic sie dodatkowym sledziem by to zatkac :P

Komus skladajacemu komputer samemu, do tego jeden z 1szych komputerow bym to wybaczyl. Ale jesli jest to zestaw ze sklepu komputerowego to sorry, ale takie partactwo nalezy tepic :!:
Powrót do góry

DriverMSG
Admin grupy komputery
Admin grupy komputery

Miasto: Prowincja Liege

Post#19 02 Kwi 2011 01:44   

[asdfson] Proszę doprowadzić swoje wypowiedzi do stanu zgodnego z punktem 15 regulaminu.
Powrót do góry

Hiro1496
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Zamość

Post#20 02 Kwi 2011 19:28   

Karaczan napisał:
I przepraszam, to niby 3tys zl kosztowal ten chlew w kabalch?!
...
Jak nie ma na tym czyms plomby, a skoro robisz fotki to nie ma...

Zapewne sklep założył jakąś plombę... No ale nawet jeśli to i tak zerwana :D
Ci z tego sklepu co go złożyli jakoś się nie postarali. No ale nie w tym problem.
Nie zakładając boku odpal jedną z tych gier przy których tak hałasuje.
I zobacz czy może źle założony cooler czy co. Jeżeli się boisz czy coś to oddaj do sklepu niech to sprawdzą, a jak nie to może masz jakiegoś znajomego który bardziej od ciebie się zna.
Powrót do góry

krzesny
Poziom 13
Poziom 13

Post#21 02 Kwi 2011 22:47   

To jest zwykły cooler boxowy AMD, jak go miałem przez jakiś czas to też był strasznie głośny na wysokich obrotach. On łapie prawie 3 tyś obrotów. Więc to może tylko ci się zdaje to drganie. A jak nie to kup nowe chłodzenie procka i gites, dobry komp= dobre chłodzenie.
Powrót do góry

bartek3033
Poziom 18
Poziom 18

Post#22 03 Kwi 2011 12:59   

e no bez przesady, ja też mam boxowe co ma 3000 obrotów (bodajże to będzie 80 może troszku mniejszy) nie jest taki głośny. a szum się bierze z wentylatora od zasilacza, bo specjalnie raz spr, i zatrzymałem na kilka sekund wentylator od zasilacza to komp praktycznie nie słyszalny był
Powrót do góry

l.baldyszewicz
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Kętrzyn

Post#23 07 Kwi 2011 08:30   

Jeszcze poradziłbym sprawdzić czy wszystkie śrubki są dokręcone i czy nie ma luźnych elementów obudowy. Często się zdarza że jak coś jest luźnego to wpada w drgania wraz z wentylatorami podzespołów.
Powrót do góry

KBot1
Poziom 3
Poziom 3

Post#24 07 Kwi 2011 09:29   

Sprawdź samo mocowanie wentylatora do radiatora. Kiedyś tak miałem że jak wentylator był niedokręcony to drgania przenosiły się na radiator a blaszki radiatora robiły już swoje...

I tak jak pisze kolega - zamknij i zakręć dobrze obudowę z kompa. Nowe obudowy mimo że ładnie wyglądają są źle wykonane i spasowanie elementów powoduje właśnie wpadanie obudowy w rezonans. Podokręcaj CDromy, karty, dyski i zasilacz. Posłuchaj przy otwartej obudowie co wydaje największy hałas. Zatrzymaj na chwile pojedyncze wentylatory (na własne ryzyko - tylko dla doświadczonych userów:]) to będziesz widział który wentylator generuje hałas/wibracje.

@krzesny

co do prędkości obrotowej nie można generalizować że 3000rpm to głośno 2500rpm cicho. Zależy od modelu wentylatora... Z reguły tak jest bo szum powietrza... ale sama konstrukcja wentylatora (kształt łopatek, kształt obudowy went, jakość łożyska itp.) i jakość jego wykonania też ma wpływ na głośność.
Powrót do góry

Wojbiel
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Gliwice

Post#25 07 Kwi 2011 13:07   

Ja miałem boxowe chłodzenie na procku i nic nie buczało więc jeżeli to wentylator na procku to daj do reklamacji...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Kwi 2011 13:07   

Powrót do góry

ursus c 360
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Wola Raniż.

Post#26 10 Kwi 2011 17:33   

Dokładnie reklamacja
Powrót do góry

ziomekzafryka
Poziom 9
Poziom 9

Post#27 11 Kwi 2011 07:21   

która temperatura kierowac sie przy OC CPU rdzeni czy ogólną
http://obrazki.elektroda.pl/6963620700_1302371535_thumb.jpg

Dodano po 2 [minuty]:

http://obrazki.elektroda.pl/6963620700_1302371535.png
Powrót do góry

Karaczan
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: LDZ

Post#28 11 Kwi 2011 08:41   

Najwyzsza zanotowana dla ktoregokolwiek rdzenia.
Powrót do góry

Bartolek
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Mysłowice

Post#29 12 Mar 2012 16:05   

odswiezam, moze ktos pomoc? podobno da sie to zrobic riva tunerem i nie bedzie juz buczec...?
Powrót do góry

Kasek21
Pomocny dla użytkowników
Pomocny dla użytkowników

Miasto: Dąbrowa Górnicza

Post#30 13 Mar 2012 00:45   

Bartolek napisał:
odswiezam, moze ktos pomoc? podobno da sie to zrobic riva tunerem i nie bedzie juz buczec...?

Przez rok się nie przyzwyczaiłeś? ;)

W końcu, który wentylator hałasuje?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery użytkowy -> Komputery Chłodzenie -> Nowy komputer buczy - pomóżcie
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny