X

Nowy komputer buczy - pomóżcie

30 Mar 2011 15:49 ASasdfson
  • #1 30 Mar 2011 15:49
    asdfson
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Witam,
    właśnie odpaliłem gre SHIFT 2 UNLEASHED, o dziwo komputer nie buczał, a gdy odpale, np. pesa 2011, fife 11, gta 4, cod:bo, crysisa2 i inne nowsze gry komputer bardzo buczy wręcz wyje, o co chodzi?

AMD Phenom II x4 955 Processor 3.20 GHz
    Geforce GTS 450
    4GB RAM DDR3
  • #2 30 Mar 2011 15:57
    A4TECH4
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    W jaki sposób buczy? Piszczy głośnikiem systemu czy wentylator zwiększa obroty?

Dodano po 2 [minuty]:

Możliwe że gdy uruchamiasz grę więcej wymagającą to przyśpiesza wentylator na procesorze aby lepiej się chłodził (Wiesz chyba że jak grasz to temperatura procesora wzrasta i wentylator musi przyśpieszyć żeby schłodzić)
  • #3 30 Mar 2011 17:41
    asdfson
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (0)
    Tzn. buczy, jakby obroty zwiększał, ale ta gra to jest bardziej wymagająca od pozostałych a na niej w ogole nie buczy, dziwne troche, myslalem ze jak mam ten komputer to bedzie on cicho chodzil a buczy głośniej od mojego starego komputera co ma 9 lat, oczywiscie tylko wtedy jak gra włączona jest.
  • #4 30 Mar 2011 17:49
    Hiro1496
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Ja nie znam się na nowszych grach i nie wiem która jest bardziej wymagająca.
    Ale ja bym na twoim miejscu zainstalował Everest-a i jakiś program do obciążania procesora i jeszcze jeden do obciążania karty graficznej.
    I zrobił test. Gdyby temperatura była bardzo wysoka lub by "buczał" oznacza to że jednak gra jest wymagająca i to wentylatorów dźwięk.
    Albo możesz zrobić prościej. Jeżeli jest na gwarancji to odnieś do sklepu niech Ci sprawdzą czy może coś nie tak.
  • #5 30 Mar 2011 17:50
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Schyliłeś się do komputera? Zajrzałeś, czy wiatraczki nie brudne? Czy któryś nie zaczyna drgać przy zwiększonych obrotach? Zrobiłeś cokolwiek oprócz lamentowania?
  • #6 30 Mar 2011 18:10
    asdfson
    Level 6  
    Błażej wrote:
    Schyliłeś się do komputera? Zajrzałeś, czy wiatraczki nie brudne? Czy któryś nie zaczyna drgać przy zwiększonych obrotach? Zrobiłeś cokolwiek oprócz lamentowania?

Od procesora drga.
  • #7 30 Mar 2011 18:16
    wariato
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    To go wymień albo zainwestuj w inne wydajniejsze i zarazem cichsze chłodzenie.
  • #8 30 Mar 2011 18:39
    krzesny
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    W jakim sensie drga?? Wada mechaniczna jakaś czy może źle zamocowany jest i drga jak się rozpędzi??...
    Powiedz coś więcej bo inaczej ci nikt nie pomoże :)
  • #9 30 Mar 2011 19:06
    asdfson
    Level 6  
    krzesny wrote:
    W jakim sensie drga?? Wada mechaniczna jakaś czy może źle zamocowany jest i drga jak się rozpędzi??...
    Powiedz coś więcej bo inaczej ci nikt nie pomoże :)

Jak sie rozpedzi to drga, nie wiem jak to wytlumaczyc, pc ma 2 miesiace, bylo tak od samego poczatku, mam 2 pc taki sam i to samo jest ;x, myslalem ze jak dam za pc 3000 zl to bedzie cicho chodzil jednak sie mylilem
  • #10 30 Mar 2011 19:13
    wariato
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Chłodzenie masz Box'owe ? Standardowe dołączone do procesora ? Zainwestuj w nowe np Silentium Spartan
  • #11 30 Mar 2011 19:47
    A4TECH4
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Hiro1496 wrote:
    Ja nie znam się na nowszych grach i nie wiem która jest bardziej wymagająca.
    Ale ja bym na twoim miejscu zainstalował Everest-a i jakiś program do obciążania procesora i jeszcze jeden do obciążania karty graficznej.
    I zrobił test. Gdyby temperatura była bardzo wysoka lub by "buczał" oznacza to że jednak gra jest wymagająca i to wentylatorów dźwięk.
    Albo możesz zrobić prościej. Jeżeli jest na gwarancji to odnieś do sklepu niech Ci sprawdzą czy może coś nie tak.

Everest-a nie polecam!
    Sprawdzałem nim temperaturę procesora i wskazał 63°C a w rzeczywistości było 38°C!
  • #12 30 Mar 2011 20:10
    asdfson
    Level 6  
    wariato wrote:
    Chłodzenie masz Box'owe ? Standardowe dołączone do procesora ? Zainwestuj w nowe np Silentium Spartan

Chyba mam tego spartana, ale nie jstem pewien.
  • #13 30 Mar 2011 21:41
    wariato
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Więc to sprawdź. Piszesz jakoś tak chaotycznie że trzeba Cie za ,,język'' ciągnąć. Poszukaj i wklej zdjęcie swojego wentylatora albo zrób zdjęcie tego który masz w obudowie. Może nagraj filmik jak to on niby ,,drga''. Drgać sam z siebie nie może chyba że ma krzywe niesymetryczne łopatki, wtedy może wpadać w wibracje. Może coś podlazło i wydaje taki dźwięk.
  • #14 01 Apr 2011 16:17
    krzesny
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Jeżeli drga przy dużych obrotach, to zobacz czy sam wentylator ma luzy w sensie na łożysku, albo jest słabo zamocowany i się rusza. A jak nie, to kup sobie chłodzenie za 120zł, polecam SilentiumPC Fortis HE1225. W miarę tani a dobry.
  • #15 01 Apr 2011 21:50
    asdfson
    Level 6  
    Zdjęcia(3):
    Nowy komputer buczy - pomóżcie Nowy komputer buczy - pomóżcie Nowy komputer buczy - pomóżcie

I co radzicie zrobic? dzwoniłem do tego sklepu i mówił, że są od tego programy i ustawic, i nie będzie głośno chodził, wiecie może jaki to program?
  • #16 01 Apr 2011 21:57
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Oczywiście! Programy! I program sam ci wyważy wirnik albo podpiłuje łopatkę pilnikiem... Programowo możesz mu co najwyżej obroty zmniejszyć, czyli zamaskujesz syfa pudrem. Skoro się telepie w czasie pracy, to go wymień, a nie lamentuj. Jak ci się chce, to domagaj się naprawy gwarancyjnej, a jak nie, to idź i kup sam.
  • #17 01 Apr 2011 23:09
    JaJeCkO777
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    wymień cooler na Procku . co to w ogóle jest? jakaś zamiennik oryginalnego ? dodaj jeszcze jeden na tył (zeby wyciągał ciepłe powietrze
  • #18 01 Apr 2011 23:38
    Karaczan
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    I przepraszam, to niby 3tys zl kosztowal ten chlew w kabalch?!
    Nieno panowie wygrali.
    Z profesjonalna porada na temat glosnosci chlodzenia, wyjatkowym nieladem, jak i lipnym montazem komponentow.
    O jakosci podzespolow wypowiadac sie nie bede, choc sama obudowa to mam nadzieje ze jest choc ladna z zewnatrz.
    Wielka kisc kabli ktora skutecznie przeszkadza w i tak niklej wentylacji tej obudowy.
    Kable do chyba przedniego panelu tez poprowadzone na "odpieprz sie".
    Jak i cudowne zestawienie 2ch dyskow razem, chyba tylko po to by mialy cieplej w zimowe wieczory... Tylko ze zima sie kurcze konczy! :P

Jak nie ma na tym czyms plomby, a skoro robisz fotki to nie ma, to oddaj to komus niech ci to przesklada jakos skladnie i ladnie.
    Chyba ze sam czujesz sie na silach. Jest duzo tematow o tym.

Jeszcze patafiany z karta grafiki nie wcelowali i ci zostawili odsloniety slot. Niby nic, no ale juz mogli rzucic sie dodatkowym sledziem by to zatkac :P

Komus skladajacemu komputer samemu, do tego jeden z 1szych komputerow bym to wybaczyl. Ale jesli jest to zestaw ze sklepu komputerowego to sorry, ale takie partactwo nalezy tepic :!:
  • #19 02 Apr 2011 01:44
    DriverMSG
    Admin grupy komputery
    Helpful post? (0)
    [asdfson] Proszę doprowadzić swoje wypowiedzi do stanu zgodnego z punktem 15 regulaminu.
  • #20 02 Apr 2011 19:28
    Hiro1496
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Karaczan wrote:
    I przepraszam, to niby 3tys zl kosztowal ten chlew w kabalch?!
    ...
    Jak nie ma na tym czyms plomby, a skoro robisz fotki to nie ma...

Zapewne sklep założył jakąś plombę... No ale nawet jeśli to i tak zerwana :D
    Ci z tego sklepu co go złożyli jakoś się nie postarali. No ale nie w tym problem.
    Nie zakładając boku odpal jedną z tych gier przy których tak hałasuje.
    I zobacz czy może źle założony cooler czy co. Jeżeli się boisz czy coś to oddaj do sklepu niech to sprawdzą, a jak nie to może masz jakiegoś znajomego który bardziej od ciebie się zna.
  • #21 02 Apr 2011 22:47
    krzesny
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    To jest zwykły cooler boxowy AMD, jak go miałem przez jakiś czas to też był strasznie głośny na wysokich obrotach. On łapie prawie 3 tyś obrotów. Więc to może tylko ci się zdaje to drganie. A jak nie to kup nowe chłodzenie procka i gites, dobry komp= dobre chłodzenie.
  • #22 03 Apr 2011 12:59
    bartek3033
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    e no bez przesady, ja też mam boxowe co ma 3000 obrotów (bodajże to będzie 80 może troszku mniejszy) nie jest taki głośny. a szum się bierze z wentylatora od zasilacza, bo specjalnie raz spr, i zatrzymałem na kilka sekund wentylator od zasilacza to komp praktycznie nie słyszalny był
  • #23 07 Apr 2011 08:30
    l.baldyszewicz
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Jeszcze poradziłbym sprawdzić czy wszystkie śrubki są dokręcone i czy nie ma luźnych elementów obudowy. Często się zdarza że jak coś jest luźnego to wpada w drgania wraz z wentylatorami podzespołów.
  • #24 07 Apr 2011 09:29
    KBot1
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Sprawdź samo mocowanie wentylatora do radiatora. Kiedyś tak miałem że jak wentylator był niedokręcony to drgania przenosiły się na radiator a blaszki radiatora robiły już swoje...

I tak jak pisze kolega - zamknij i zakręć dobrze obudowę z kompa. Nowe obudowy mimo że ładnie wyglądają są źle wykonane i spasowanie elementów powoduje właśnie wpadanie obudowy w rezonans. Podokręcaj CDromy, karty, dyski i zasilacz. Posłuchaj przy otwartej obudowie co wydaje największy hałas. Zatrzymaj na chwile pojedyncze wentylatory (na własne ryzyko - tylko dla doświadczonych userów:]) to będziesz widział który wentylator generuje hałas/wibracje.

@krzesny

co do prędkości obrotowej nie można generalizować że 3000rpm to głośno 2500rpm cicho. Zależy od modelu wentylatora... Z reguły tak jest bo szum powietrza... ale sama konstrukcja wentylatora (kształt łopatek, kształt obudowy went, jakość łożyska itp.) i jakość jego wykonania też ma wpływ na głośność.
  • #25 07 Apr 2011 13:07
    Wojbiel
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Ja miałem boxowe chłodzenie na procku i nic nie buczało więc jeżeli to wentylator na procku to daj do reklamacji...
  • #26 10 Apr 2011 17:33
    ursus c 360
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Dokładnie reklamacja
  • #27 11 Apr 2011 07:21
    ziomekzafryka
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    która temperatura kierowac sie przy OC CPU rdzeni czy ogólną
    http://obrazki.elektroda.pl/6963620700_1302371535_thumb.jpg

Dodano po 2 [minuty]:

http://obrazki.elektroda.pl/6963620700_1302371535.png
  • #28 11 Apr 2011 08:41
    Karaczan
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Najwyzsza zanotowana dla ktoregokolwiek rdzenia.
  • #29 12 Mar 2012 16:05
    Bartolek
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    odswiezam, moze ktos pomoc? podobno da sie to zrobic riva tunerem i nie bedzie juz buczec...?
  • #30 13 Mar 2012 00:45
    Kasek21
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    Bartolek wrote:
    odswiezam, moze ktos pomoc? podobno da sie to zrobic riva tunerem i nie bedzie juz buczec...?

Przez rok się nie przyzwyczaiłeś? ;)

W końcu, który wentylator hałasuje?
  Search 4 million + Products
Browse Products