X

Amica ZWS 604 gorne śmigło się nie kręci

01 Apr 2011 20:16 ODmłody2066
  • #1 01 Apr 2011 20:16
    młody2066
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Witam.Mam problem,nie obraca mi się w zmywarce górne śmigło.Woda przez niego leci ale nie obraca się.Pompa odpada bo ciśnienie dobre.Śmigło czyste.Pomóżcie bo dałem mamie zmywarkę i cieszyła się że trochę ją to odciąży a tu taka gafa.
  • #2 01 Apr 2011 21:25
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    artur864 wrote:
    Witam.Mam problem,nie obraca mi się w zmywarce górne śmigło.Woda przez niego leci ale nie obraca się.Pompa odpada bo ciśnienie dobre.Śmigło czyste.Pomóżcie bo dałem mamie zmywarkę i cieszyła się że trochę ją to odciąży a tu taka gafa.

Taką gafę można obejść w prosty sposób : dorób mamci korbkę aby sobie kręciła górnym śmigiełkiem i po problemie.

Sory ale dziś jest 1 kwietnia....
    A tak na serio ,to może być uszkodzony elzawór dający wodę na górne śmigło.:D
  • #3 01 Apr 2011 22:02
    grzeg0
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Witam. Może być tak jeżeli nie jest dociśnięty górny kosz.
  • #4 01 Apr 2011 22:11
    młody2066
    Level 17  
    Topic author Helpful post? (0)
    No nie wiem czy jest tam taki elektrozawór a zresztą tak jak już pisałem woda leci z tego śmigła z dosyć dużym ciśnieniem ale nie obraca się.Zastanawiam się i chyba zacznę od wymiany tego śmigła bo tak jakby trochę ciężko się obracało jak go ręką ruszę.Dodam jeszcze że programator jest mechaniczny więc jak byłby taki elektrozawór w tej zmywarce to programator go nie wykryje że jest uszkodzony.W zmywarkach z którymi na codzień mam doczynienia są elektroniczne programatory i jeżeli uszkodzi się taki zawór rozdzielający ciśnienie na dwa śmigła to odrazu sygnalizuje usterkę.Kuźwa nie wiem no co tu robić.

Dodano po 3 [minuty]:

Kosz jest dociśnięty,sprawdzałem,na codzień naprawiam takie sprzęty więc te podstawowe rzeczy chyba sprawdziłem.A ta zmywarka chyba nie ma tego zaworu rozdzielającego ciśnienie.Przydała by się jakaś dokumentacja techniczna,jakby ktoś ewenualnie miał to nawet z rysunku można by odczytać jakie posiada elementy.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products