Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Laguna 03r. 2.2DCI złe doładowanie turbo

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Diesel -> Laguna 03r. 2.2DCI złe doładowanie turbo
Autor
Wiadomość
Sylwek_666
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Kolno

Post#1 Post autora tematu 02 Kwi 2011 10:13   

Laguna 03r. 2.2DCI złe doładowanie turbo

Witam.

Czy ktoś może wie czemu turbina przy obrotach 2000obr/min daje doładowanie prawie 1,4bara gdy u kolegi prawie się nic nie zwiększa z 1,0 bara ? oczywiście bez obciążenia na postoju.

Porównuje z silnikiem kolegi gdyż u niego wszystko ok a u mnie dużo pali coś diesel.

pozdrawiam
Powrót do góry

jurekk55
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Gdańsk

Post#2 02 Kwi 2011 18:28   

Re: Laguna 03r. 2.2DCI złe doładowanie turbo

Z 5 potencjalnych przyczyn do sprawdzenia i usunięcia raczej w warsztacie.
Powrót do góry

Sylwek_666
Poziom 15
Poziom 15

Post#3 Post autora tematu 04 Kwi 2011 10:59   

czemu w warsztacie? sprawa raczej typu mechanicznego ale kompa też mogę podłączyć
Powrót do góry

jurekk55
Poziom 22
Poziom 22

Post#4 04 Kwi 2011 16:02   

Proszę bardzo ,do sprawdzenia:
- praca kierownic turbiny
-drożność EGR
-zawór sterujący turbiny
-czujnik ciśnienia doładowania
-drożność wydechu
Powrót do góry

Sylwek_666
Poziom 15
Poziom 15

Post#5 Post autora tematu 05 Kwi 2011 09:22   

dzięki za wskazówki :)

- EGR wyczyszczony i zatkany
- zawór sterujący turbiny podmieniony (z dobrego auta)
- czujnik ciśnienia doładowania podmieniony (też bez zmian)
- drożność wydechu sprawdzona, są tam dwa katy w idealnym stanie, tylko zdziwiło mnie że jak dmuchnąłem w tłumik to poczułem delikatny opór, a myślałem że będzie to jak dmuchnięcie w otwarą przestrzeń ;P

- jeśli chodzi o turbine to właśnie myślę o jej wykręceniu, ale chciałbym wiedzieć czy to może być ona bo raczej sam nie naprawie tylko regeneracja więc traktuje jak ostateczność :(
Powrót do góry

diagnosta06
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: wrocław

Post#6 07 Kwi 2011 12:16   

egr zatkany - kolejny truciciel !!!!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Kwi 2011 12:16   

Powrót do góry

jurekk55
Poziom 22
Poziom 22

Post#7 07 Kwi 2011 19:29   

Sylwek_666 napisał:

- EGR wyczyszczony i zatkany

To go teraz czym prędzej "odetkaj",sterowanie silnika ma pracować bez zarzutu całe.

Chcesz robić na skróty to życzę powodzenia i żegnam.
Powrót do góry

Werewolf
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Podkarpacie

Post#8 10 Kwi 2011 20:24   

Turbine sprawdź najpierw tak, iż ściąg gumy doprowadzające powietrze i sprawdź czy nie ma luzy na wirniku.
Sprawdź przewody od czujnika ciśnienia doładowania notorycznie się przerywają i wyskakuje błąd.

Co do EGR tak jak pisał kolega, nie ma potrzeby zaślepienia. Niech chodzi tak jak fabryka nakazała. Dobrze wyczyścić i założyć.
Powodzenia
Powrót do góry

ladamaniac
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: okolice Tarnowa

Post#9 13 Kwi 2011 08:53   

Sprawdź ciśnienie poczas jazdy, co to za sprawdzanie na postoju, nawet się nie mają warunki pracy jak ustalić. Może to kolega ma padniętą turbinę.
Powrót do góry

dalisman
Poziom 2
Poziom 2

Post#10 13 Kwi 2011 13:47   

witam Panowie
Mam podobny problem . brak mocy w mojej lagunie ,
wymieniony egr na nowy , wymieniony zawor sterujacy turbina, i dalej to samo ,
co znalazlem to ze na sterowanie turbina jest stale 10V i zawor z tego powodu jest ciagle zamkniety.
Samochod byl sprawdzany na CLIPIE i niema zadnych bledow .
po odpieciu zaworu sterujacego turbo samochod idzie jak burza ale swieci sie kontrolka swiec zarowych i nierownej pracy silnika.
Ma ktos na to jakies rozwiazanie ??
Powrót do góry

Werewolf
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Podkarpacie

Post#11 13 Kwi 2011 15:53   

Kiepskie wykonanie elektroniki i tych kabli.
Sprawdź czy kabel przy wtyczce nie jest czasami naderwany. (miernikiem, bo na oko wszystko wygląda okej.)
Ja w swojej Lagunie grzebałem grzebałem a powodem był właśnie nie stykający kabel.
Powrót do góry

dalisman
Poziom 2
Poziom 2

Post#12 13 Kwi 2011 18:28   

kable sprawdzone i tak jak pisalem na wejscie zaworu regulujacego ciagle jest tylko 10V czyli wszystko powinno byc ok , to bardziej wyglada na blad od strony sterowania bo wartosc przy dodaniu gazu wzrasta maksymalnie o 0,5V co wiadomo nie otwiera turbiny .
Powrót do góry

kola_kolski
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Jelenia Góra/ Wrocław

Post#13 26 Paź 2011 12:50   

Gdzie znajdę czujnik doładowania turbo z tymi psującymi się kablami. Czyściłem EGR i auto szatan, jednak chciałem sobie sprawdzić. Ew przeczyścić czujnik.
Powrót do góry

jarcoj
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Oświęcim

Post#14 02 Gru 2011 15:21   

Witam. Chciałem podpiąć się pod temat.

Kupiłem Lagune z 2002roku z silnikiem 2.2 dci. Podobno była w niej padnięta turbina. Facet podobno ją zregenerował. Dał do mechanika i mechanik podobno wymienił kolektory ssące, przepływke i skasował go 2500zł. Mowie wszystko podobno gdyż rozmawiałem tylko z tym mechanikiem. W takim stanie kupiłem Lagune. Auto kopci niemiłosiernie i nie ma w ogóle mocy. Podmieniłem przepływke - to samo
Podmieniłem zawór od turbiny ten po lewej stronie z 2 wężykami - to samo
wyczyściłem egr - to samo
wyciągnąłem czujnik który jest za intercoolerem - przestała kopcić ale brak mocy
sprawdziłem (tylko ręką) czy turbina ciągnie i powiem szczerze że mam wrażenie że za słabo, ale czuć wyraźnie że jest ciśnienie.
Na clipie wyskakuje błąd że za małe ciśnienie doładowania i jak się jedzie delikatnie to nie ma błędu, a gdy się depnie pokazuje FUEL INJECTION FOULTY (nie wiem czy dobrze napisałem) i jest kontrolka od świec żarowych. Czy ktoś poradziłby co można jeszcze sprawdzić i w jaki sposób? Z góry dziękuje
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Gru 2011 15:21   

Powrót do góry

daw2
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Lubaczów

Post#15 02 Gru 2011 18:11   

Kolego jarcoj
Jeżeli Clip podaje ,że niskie ciśnienie jest to trzeba się przejechać z Clip-em badając aktualne ciśnienie podczas przyspieszania i zobaczyc przy jakich obrotach jest jakie bo może go wogóle nie być . Przyczyną może być elektrozawór lub jakas nieszczelnośc turbo-kolektor ssący.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Gru 2011 18:11   

Powrót do góry

jarcoj
Poziom 13
Poziom 13

Post#16 02 Gru 2011 23:15   

Dodam że w całym układzie mam wszędzie olej. Wyciągnąłem intercooler i nie widać nieszczelności, egr przeczyściłem a po 10km pływał w oleju ponownie. Nie wiem skąd ten olej wszędzie. Wygląda jakby turbina przepuszczała a podobno jest zregenerowana. Jutro jadę na clipa i gość mi sprawdzi wszystko to pospisuje wszystkie parametry i napiszę. Wyciągnąłem również wtryski i są opłakane. Przynajmniej ja tak uważam. Ale czy mogą tak wyglądać gdy dawka ropa - powietrze się nie zgadza? Czy to ewidentnie lanie? Bo widać że dwa są mokre. Uszczelniłem je i założyłem ponownie. Zobaczę co jutro powie elektryk po clipie.Dziękuje za zainteresowanie.
Powrót do góry

marekwodniak
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: brzeszcze

Post#17 03 Gru 2011 13:35   

Dałbyś namiar na tego elektryka jak dobry jest
Powrót do góry

daw2
Poziom 16
Poziom 16

Post#18 03 Gru 2011 21:29   

Na jakiej podstawie oceniłes ,że wtryski są opłakane?
Do takiej diagnozy pasowało by zrobić test przelewowy... czego bym się narazie odczepił i zobaczył najpierw co z tym doładowaniem...
Powrót do góry

jarcoj
Poziom 13
Poziom 13

Post#19 04 Gru 2011 00:19   

No wiec tak: Na clipie wyszło że za słabe doładowanie na dolocie czy jakoś tak (ogólnie że turbina kompletnie nie ma ciśnienia), podmieniony został elektrozawór regulacji turbo (ten czarny z dwiema wypustkami) i nadal to samo, sprawdzone cięgna na turbinie itp i nic nowego.Najprawdopodobniej turbina do wymiany. Nie wiadomo czy ktoś jej po prostu nie wskrzeszał. Ogólnie wytłumaczyło by to zalanie egr'a i całego dolotu. Bo zalanie może być wyłącznie od turbiny lub odmy. A odma raczej ok. A na turbinie widać jak węże od niej są ukapane. Zdecyduje się na wymianę owej turbiny i pewnie wtedy się okaże. Natomiast jeśli chodzi o wtryski to są ok. Oceniałem je wyłącznie wizualnie i wyglądały jakby je wsadzić w popiół. Miały taki dziwny nalot na końcówkach z jakby brudem i były mokre. Myślałem że nie mają prawa być mokre. Lecz na kompie wyszło że wartości poprawkowe na wtryskach wynoszą 0,2 na każdym. A podobno nawet do 2.0 jest tolerancja. Trochę mnie to uspokoiło powiem szczerze. Teraz tylko myślę gdzie kupić turbinę. Pewnie najlepiej regenerowaną. Jestem z Oświęcimia ale tu raczej nie dostane blisko takiej turbiny. Poszukam pewnie w Rzeszowie bo tam studiuje. Mam nadzieję że to pomoże. Na pewno napiszę czy diagnoza była prawidłowa.

Zastanawia mnie jeszcze fakt skąd dostał się olej na napinacz paska oprzyrządowania? Ciekaw jestem czy tam mi też gdzieś nie leje bo mam na nim olej. Ogólnie rzecz ujmując trochę serca trzeba do autka włożyć :)
Powrót do góry

daw2
Poziom 16
Poziom 16

Post#20 04 Gru 2011 00:28   

Spokojnie turbo wymienia się jak hałasuje albo puszcza olej.Drobne ślady oleju są normalne. Jak już masz Clip to te 2 wężyki od elektrozaworu odepnij i zlącz razem i się przejedz patrząc na doładowanie . Powinno dmuchac na max. Jak nie doładowuje nadal to gdzieś jest nieszczelnośc
Powrót do góry

jarcoj
Poziom 13
Poziom 13

Post#21 04 Gru 2011 00:37   

Drobne ślady oleju? Ja uważam że mój silnik pływa w tym oleju. Egr po prostu jest cały mokry, Rura do intercoolera jest mokra w środku, za intercoolerem też. Na wężu przy turbinie widać krople oleju. Mam pytanie odnośnie tych dwóch wężyków. Mam je spiąć ale muszę to zrobić z clipem? co to da? wytworzy się takie podciśnienie że turbina będzie działać od najmniejszych obrotów? Dobrze to kumam?

I jeśli dobrze myślę to nieszczelność nie tłumaczyła by takiej ilości oleju w układzie. Prawda? I chyba powinno by ją było słychać? Mniej więcej przypatrywałem się rurom itp czy gdzieś mogłaby być nieszczelność ale nie widziałem nic tak pobieżnie. Sam już nie wiem. Czy zakładając te wężyki muszę podpinać clipa? Jeśli dobrze rozumiem to powinno być większe doładowanie do turbiny. A dotychczas gdy dodałem gazu na postoju spokojnie dwoma palcami ścisnąłem wąż od doładowania ten miękki przed intercoolerem. Wiec doładowanie wydaje mi się znikome.
Powrót do góry

daw2
Poziom 16
Poziom 16

Post#22 04 Gru 2011 00:43   

Clip służy do diagnostyki prawda? Wężyki spinamy razem i turbo pompuje na max tylke ile daje rady. Czyli jedziemy autkiem ze złaczonymi węzykami a w Clipie wchodzimy w tabele wartości mierzonych i patrzymy jakie jest doladowanie. Powinno od 1200 obrotów rosnąć i to sporo. Ile dolewasz oleju do silnika na 1000 km?
Powrót do góry

Przemo9826
Admin grupy Samochody
Admin grupy Samochody

Post#23 04 Gru 2011 00:49   

Niezłą skarbonkę sobie kupiłeś :D

Z odmy pewnie jak z parowozu, turbina pewnie ma dość, zdejmij chociaż wąż między filtrem powietrza a turbiną, wymacaj ośkę i sprawdź czy ma już spore luzy, olej idzie albo odmą albo turbo, albo wszystko razem, w chłodnicy powietrza pewnie litry oleju. Szczelność zasilania powietrzem sprawdziłeś?

Do wycieków dołącz uszczelniacz pod kołem pasowym paska akcesoriów, uszczelniaczem pod kołem zębatym paska rozrządu oraz pod kapą zaworową
Powrót do góry

jarcoj
Poziom 13
Poziom 13

Post#24 04 Gru 2011 00:54   

Nie wiem jak z tym olejem bo mam auto jakiś tydzień. Kupiłem go w takim stanie. Niewiele o nim wiem. Wiec cała moja wiedza na jego temat to jedne wielkie przypuszczenia i ufność w słowa mechanika który podobno z nim robił. Dziękuję za wszelką pomoc w tym temacie. W takim razie zrobię jak poradziłeś. Jutro z ciekawości spróbuję to zrobić z tymi wężykami a na clipa dopiero w poniedziałek pojadę. Dziś czy stary elektrozawór czy nowy auto chodziło praktycznie identycznie. Ono jakby delikatnie dostawało kopa koło 3tys ale naprawdę znikomo. I kopci jak parowóz.

Odnośnie tego w jakim stanie jest to doskonale zdawałem sobie z tego sprawę. Myślę że w tej cenie ciężko byłoby kupić takie auto na części wiec liczę się z tym że do niego dołożę. Wiem na pewno że przejechane ma 158tyś km wiec myślę że silniczek coś jeszcze popracuje ale muszę go trochę dopieścić.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Gru 2011 00:54   

Powrót do góry

daw2
Poziom 16
Poziom 16

Post#25 04 Gru 2011 00:58   

Zobacz te węzyki przy tym zaworze czy czasem nie są pekniete. A tam gdzie widać olej też zobacz czy nie ma dziury.
Powrót do góry

jarcoj
Poziom 13
Poziom 13

Post#26 04 Gru 2011 01:02   

Sprawdzałem te wężyki bo jak auto kupiłem to były w ogóle pomylone. Wiec wężyki ok, wszędzie gdzie widziałem plamę oleju to ściągałem węża i sprawdzałem czy nie pęknięty i nic teoretycznie nie widać, by było nie tak. A powiedzcie mi czy gdyby to była turbina to wyjaśniało by to w zasadzie wszystko prawda? Olej w układzie i brak ciśnienia tak?
Powrót do góry

daw2
Poziom 16
Poziom 16

Post#27 04 Gru 2011 01:07   

Nie spotkałem się z tym żeby nie ładowała przeważnie puszcza olej i to bardzo lub po dodaniu gazu strasznie wyje. Jak złaczysz te wężyki to zobaczymy bo szkoda wywalic od razu kilka stów.
Powrót do góry

jarcoj
Poziom 13
Poziom 13

Post#28 04 Gru 2011 01:16   

Ok to jutro napiszę co i jak wygląda i jakie są objawy organoleptyczne. Bo clip dopiero w poniedziałek. A wytłumacz mi jeszcze co tak właściwie powinno się dziać bym miał jakieś pojęcie o tym co robię. I w moim przypadku wydaje mi się że sporo puszcza tego oleju. Wszędzie silnik ukapany. I widać że ten olej nowy w sensie cały mokry nie jakiś zastygnięty.
Powrót do góry

Przemo9826
Admin grupy Samochody
Admin grupy Samochody

Post#29 04 Gru 2011 01:23   

jarcoj napisał:
Sprawdzałem te wężyki bo jak auto kupiłem to były w ogóle pomylone

Bo już ktoś wcześniej rozpaczliwie szukał w zaworze przyczyny tak jak Ty.

jarcoj napisał:
I kopci jak parowóz.

Bo olej spala, dodatkowo brak ładowania.

jarcoj napisał:
ale muszę go trochę dopieścić.

Widać poczucie humoru Cię nie opuszcza.

Wężyki to z chęcią widzę będziesz łączyć, ale sprawdzenie osi turbiny już Cię przerasta.

Zdejmij wąż z tej metalowej rury która na kapie zaworowej leci, zatkaj ją powoli i stopniowo ręką i nasłuchuj czy gdzieś z jakiejś nieszczelności powietrza nie zaciąga.

jarcoj napisał:
Wszędzie silnik ukapany. I widać że ten olej nowy w sensie cały mokry nie jakiś zastygnięty.

Napisałem skąd leci, ale widzę nie czytasz tego co piszę.
Powrót do góry

jarcoj
Poziom 13
Poziom 13

Post#30 04 Gru 2011 01:31   

Nie ma problemu pewnie że wszystko sprawdzę, w zasadzie wiem że sprawdzenie osi turbiny czy ma luzy to podstawa. Jutro to rozbiorę i będę opisywał wszystko co dostrzegłem. Dzięki za fajne rozjaśnienie jak sprawdzić czy gdzieś powietrza nie zasysa. W sumie już sprawdzałem jakie tam jest ciśnienie ale nie przyszło mi do głowy by to zasłonić ręką całkiem. Tam sprawdzałem tylko jakie jest ciśnienie tak ręką i marnie to wyglądało. Ciesze się bo jutro znów troszkę pracy mi pozostało:) Dziękuje za każdą poradę
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Diesel -> Laguna 03r. 2.2DCI złe doładowanie turbo
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny