Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
 • #1 05 Apr 2011 00:10
  Gregor86
  Level 7  
  Helpful post? (-1)
  Witam! mam taki problem ze zbiornikiem hydroforowym, podczas używania wody, potrafi się włączyć z 17 razy w ciągu 15 minut, strasznie uporczywe prawda:cry: studiując forum przyczyną może być brak powietrza w zbiorniku, tylko nie mam pojęcia czy to jest zbiornik membranowy czy jakiś inny i za bardzo nie wiem gdzie po spuszczeniu wody mam dobić powietrze:?: może to zdjęcie coś pomoże:
  Załącznik skasowałem, proszę zapoznać się z ogłoszeniami w dziale i zamieścić jeszcze raz - poprawnie. [Łukasz]

  bardzo proszę o wypowiedzenie się znawców tej radzieckiej konstrukcji...
  Jeszcze jedno jak pompa się włącza to dobija do 3 atm, po wyłączeniu ciśnienie spada tak do 2,3 atm, załączenie następuje przy 1,5 atm. Pewnie jakiś zawór "nie trzyma", tylko w którym on jest miejscu?? To czarne pudełko przy zbiorniku to chyba wyłącznik ciśnieniowy, a gdzie zaworek i jak go sprawdzić?
  Tylko proszę o wyrozumiałość nie jestem znawcą jeśli chodzi o zbiorniki hydroforowe:|
 • #2 05 Apr 2011 00:18
  stefanscorpio
  Level 20  
  Helpful post? (0)
  Witam! Spusc cala wode ze zbiornika a nastepnie wlacz pompe.Pozdrawiam.Stefan.
 • #3 05 Apr 2011 19:15
  jacur
  Level 32  
  Helpful post? (0)
  Wykręć ten korek od góry zbiornika. Zamiast niego wstaw redukcje z zaworem kulowym 1/2 ". Posiadając kompresor przez ten zawór dobijesz przy pustym zbiorniku do 1.5 bar (ok 1,5 atm) Nie mając dostępu do kompresora trzeba zrobić przejściówkę na zaworek od wentyli samochodowych i postąpić JW.
 • #4 05 Apr 2011 20:01
  Sokrat58
  Level 18  
  Helpful post? (0)
  Ja u siebie wlutowałem wentyl do górnego korka a Ty Gregor powinieneś jednak przypomnieć sobie fizykę z podstawówki.
 • #5 05 Apr 2011 21:39
  stefanscorpio
  Level 20  
  Helpful post? (0)
  Witam! "powinieneś jednak przypomnieć sobie fizykę z podstawówki." to do tej pory(mysle ze przez wiele lat) bez fizyki to dzialalo? Pozdrawiam.Stefan.
 • #6 09 Apr 2011 13:33
  Gregor86
  Level 7  
  Topic author Helpful post? (0)
  Dobra Znawcy Fizyki....ten korek na górze nie da rady odkręcić, nie ma na to szans, to nigdy nie było odkręcone, połamałem tylko klucz, metrowa przedłużka nie pomogła. Dalej, odkręciłem kranik tan z boku zbiornika, nawet kropelki wody, dopiero jak go całkiem wyrzuciłem to z rur zaczęła schodzić woda. Zleciało jej całe 10 l wiadro, to jak na 300l zbiornik chyba trochę mało. Dalej całkiem odkręciłem zawór kulowy przy zbiorniku, nic nie leci, słychać tylko takie jakby "bulgocznie" tak od czasu do czasu. Włączam pompę woda leci, wyłączam przestaje. Czy może zbiornik już tak skorodował, że woda wydostaje się z niego tylko pod ciśnieniem?? A może nawiercić otwór u góry, wlutować wentyl i potraktować ciśnieniem tak żeby woda zleciała????
 • #7 09 Apr 2011 13:53
  krzysiek7
  Level 32  
  Helpful post? (0)
  Quote:
  A może nawiercić otwór u góry, wlutować wentyl i potraktować ciśnieniem tak żeby woda zleciała?

  Po co Ty chcesz tą wodę spuszczać, masz za dużo wolnego czasu? Jeżeli masz przy zbiorniku zawór to wstaw w niego ten wentyl, dopompuj powietrza i po kłopocie.
 • #8 09 Apr 2011 13:53
  stefanscorpio
  Level 20  
  Helpful post? (0)
  Witam! Jesli dobrze pamietam zdjecie ktore zalaczyles to byl tam otwor rewizyjny.Nalezy odkrecic i usunac piach/szlam ze zbiornika.Pozdrawiam.Stefan.
 • #9 09 Apr 2011 14:05
  krzysiek7
  Level 32  
  Helpful post? (0)
  Quote:
  Jesli dobrze pamietam zdjecie ktore zalaczyles to byl tam otwor rewizyjny.Nalezy odkrecic i usunac piach/szlam ze zbiornika.

  Co ma szlam do częstego załączania się hydroforu?
 • #10 09 Apr 2011 21:38
  stefanscorpio
  Level 20  
  Helpful post? (0)
  Witam! "Co ma szlam do częstego załączania się hydroforu?"-a na jakiej zasadzie dziala hydrofor? Pozdrawiam.Stefan.
 • #11 09 Apr 2011 22:17
  ZGG
  Level 27  
  Helpful post? (0)
  Przyczyna 1. To co to za zbiornik. Bo jeżeli ma poduszkę powietrzną to ważna jest ilość tego powietrza. Może trzeba dodmuchać. Są i hydrofory z gumową membraną Taka piłka gumowa] Drugie to histereza wyłącznika. Kiedy załącza i kiedy wyłącza- znaczy przy jakim ciśnieniu. Polskie wyłączniki na górze mają śrubkę z nakrętką, i wykręcając ją zwiększa się histereza.
 • #12 09 Apr 2011 23:40
  krzysiek7
  Level 32  
  Helpful post? (+1)
  To jest stary, zwykły ocynkowany zbiornik 300l, bez mambrany.

  stefanscorpio napisał:
  Quote:
  Witam! "Co ma szlam do częstego załączania się hydroforu?"-a na jakiej zasadzie dziala hydrofor?

  Kolego stefanscorpio, nie brnij w to dalej. Jaka jest różnica, czy na dole zbiornika będzie szlam czy czysta woda, przecież i tak wszystka woda nie schodzi ze zbiornika.

  Quote:
  Witam! Spusc cala wode ze zbiornika a nastepnie wlacz pompe.

  Kolego stefanscorpio, mógłbyś tak robić setki razy a i tak ilość powietrza by się nie zwiększyła.
 • #13 10 Apr 2011 00:07
  stefanscorpio
  Level 20  
  Helpful post? (0)
  Witam! Drogi kolego "krzysiek 7" prosze zwrocic uwage ze jest subtelna roznica miedzy szlamem/piachem itp czastkami stalymi a woda.Z grubsza polega to na tym ze te pierwsze spuscic sie nie daja.Czy kolegi nie zastanawia fakt ze koledze udalo sie spuscic tylko okolo 10 litrow zawartosci tego (300 litrow?) zbiornika? A to okno (wlaz)rewizyjne do czego tak naprawde tam jest? To co pisze kolega ze nie wszystka woda schodzi ze zbiornika przy wytworzeniu cisniena wstepnego(tak jak kolega pisze "dopompuj zbiornik") tez nijak sie ma do rzeczywistosci.Ponadto kolega Gregor pisze" Jeszcze jedno jak pompa się włącza to dobija do 3 atm, po wyłączeniu ciśnienie spada tak do 2,3 atm, załączenie następuje przy 1,5 atm." co wskazuje na nieszczelnosc zaworu zwrotnego znajdujacego sie przed zbiornikiem.A przyczyna tego jest piasek i szlam...Majac powyzsze na uwadze sadze ze po wyczyszczeniu wszystko powinno powrocic do normy.Ponadto zwracam koledze uwage ze w tym przypadku nie chodzi o zwiekszenie ilosci powietrza (cytat"Kolego stefanscorpio, mógłbyś tak robić setki razy a i tak ilość powietrza by się nie zwiększyła.")tylko uzytecznej ilosci wody.Pozdrawiam.Stefan.
 • #14 10 Apr 2011 00:25
  krzysiek7
  Level 32  
  Helpful post? (0)
  Quote:
  Ponadto zwracam koledze uwage ze w tym przypadku nie chodzi o zwiekszenie ilosci powietrza (cytat"Kolego stefanscorpio, mógłbyś tak robić setki razy a i tak ilość powietrza by się nie zwiększyła.")tylko uzytecznej ilosci wody.

  Właśnie użyteczna ilość wody jest ściśle zależna od ilości powietrza w zbiorniku. Ja nadal podtrzymuję swoje zdanie i czekam na podanie rozwiązania przez autora tematu. Dalsza dyskusja nie ma sensu.
 • #15 10 Apr 2011 02:36
  stefanscorpio
  Level 20  
  Helpful post? (0)
  Witam! Zgadzam sie z kolega ze dalsza dyskusja nie ma sensu.Tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Hydrofor jest opisana zasada dzialania hydroforu.Prosze przeczytac ze zrozumieniem.Pozdrawiam.Stefan.
 • #16 11 Apr 2011 19:24
  brzoza59
  Level 11  
  Helpful post? (0)
  Witam! jeśli jest taka sprawa to wykręć zawory bo zaszły kamieniem(żelazem) i zobacz co jest grane-----w 100%zrosły króćce do zaworów wyczyścisz i po kłopocie a zbiornik od zera a pompa poduszke sama zrobi --------pozdrawiam
  Search 4 million + Products
Browse Products