X

Samsung CLP-320, Jak zregenerować tonery?

lamerb 11 Apr 2011 16:55
  • #1 11 Apr 2011 16:55
    lamerb
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Czy ma ktoś metodę na tą drukarkę? Jakiś wieczny chip? A może alternatywne firmware?

EDIT:
    Znalazłem jedną firmę, która sprzedaje drukarki z wiecznym chipem czyli się da...
  • #2 14 Oct 2011 00:37
    eko185
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Przesyłam oryginalny wsad (firmware) do tej drukarki w wersji: 1.20.01.34.
    Jeśli ktoś się zna to niech przerobi go na fixa z samorestartującym się chipem.
    Attachments:
  • #3 14 Oct 2011 19:57
    eko185
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Moja płyta posiada chip 24C64WP.

Może ktoś jest w stanie mi powiedzieć czy zgodnie z innymi tematami od CLX wystarczy nóżkę nr 7 wylutować i złączyć z nr 8 aby drukarka przestała zliczać strony?

Wiem że ruscy oferują firmware do tej drukarki od 5-10$ lecz koszty przelewów zagranicznych są strasznie wysokie.
    Trzeba im podać model, firmware i numer seryjny drukarki.

Może ktoś przerobi powyższy firmware aby można było używać tonerów startowych przez całą żywotność drukarki?
  • #4 16 Oct 2011 11:49
    wilenin
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Wysłałem do sprzedającego zapytanie (czekam na odpowiedź) czy ma coś na zliczanie kopi przez bęben i fuser bo niby też mają liczniki (mają?) a przecież można by jeszcze podrukować zanim całkiem padną.
    Jeśli odpowie to dam znać co i jak :)

Moderated By rys57:

3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    Link skasowano.

• #5 16 Oct 2011 18:42
    wilenin
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Taką otrzymałem odpowiedź:

Quote:
    WITAM

Tak , oprogramowaniem da się zablokować i tonery i fuser i pas, tylko warunek - ja je wgrywam. Musze mieć po zakupie Pana płytę z drukarki.

Czyli wszystko się da :)
    Jak mi się tylko tonery startowe skończą to oddam sprzęt do kombinacji albo sam pokombinuję.

Ten ruski soft wgrywa się samemu?
    Podaj mi linka jeśli możesz
    Ja widziałem gdzieś już coś takiego ruskiego ale nie doczytałem się tam żeby blokowało wszystkie liczniki.
  • #6 16 Oct 2011 18:46
    eko185
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Tak, ruski soft wgrywa sie samemu. Wystarczy wrzucic plik z fixem do programu usb i tyle.

Nie mam linka do tego pliku bo nie zaplacilem ruskim.

A moze bys zgral wartosc tego odblokowanego chipa. Bo sam zamierzalem to samo co Ty, ze jak skoncza mi sie kolory startowe to biore chipa i wlutuje sobie.
  • #7 16 Oct 2011 19:38
    wilenin
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Ja tak myślę że nie masz linka do pliku :)
    Chodziło mi o linka do tej stronki bo to co ja znalazłem nie udało mi się tam przeczytać nic o blokowaniu fusera, wałka i co się tam jeszcze blokuje - tylko o kasetach z tonerem było.
    Ale na stronce była opcja PayPal więc nie miał bym problemu z przelewem.
    Tak mnie jeszcze ciekawi czy czasem nie będę i tak musiał kupować zestawu tonerów bo te startowe nie mają styków.

Sam jeszcze nie wiem jaką opcję udoskonalenia drukarki wybiorę i raczej zejdzie mi z tym trochę bo te tonery powinny mi wystarczyć na jakieś pół roku.
    Oczywiście odezwę się w temacie po udoskonaleniu drukarki ;)
  • #8 19 Oct 2011 22:41
    wxw
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Znalazłem na ruskiej stronie taki program usbprns3.zip i do niego firmware BT320_V1.00.01.34.hd

A tu zawartość epromu 24c64 CLP-320_1.1.1.19_new

Ja drukarkę mam od dziś , więc jeszcze trochę minie zanim będe to testował.
  • #9 22 Oct 2011 09:13
    lamerb
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (-1)
    No i mam zagwozdkę... Mam już wiecznego chipa (a właściwie programowego) ale teraz pojawił się problem jak dosypać tonera? Moje startowe kasety nie posiadają otworów, którymi można by wsypać proszek. Jest tam na stałe plastikowa zaślepka :(
    Samsung CLP-320, Jak zregenerować tonery?
  • #10 22 Oct 2011 10:19
    wilenin
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    To ją wyjmij

Link

Najwyraźniej wychodzi dosyć ciężko :]
    Ja przy swoich kasetach widzę że nie jest to na stałe zalane plastikiem.
  • #11 22 Oct 2011 11:31
    lamerb
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (0)
    Próbowałem wyjąć na siłę ale bez skutku. Chyba pozostaje metoda inwazyjna:
  • #12 25 Oct 2011 18:36
    zawartek
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Witam.

testował już ktoś soft od kolegi wxw
    chciałbym wiedzieć zanim poślę w kosmos drukarkę :)
    ew jeżeli ktoś ma softwarowy chip to proszę o info

Pozdrawiam
  • #13 25 Oct 2011 18:47
    eko185
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    zawartek wrote:

testował już ktoś soft od kolegi wxw
    chciałbym wiedzieć zanim poślę w kosmos drukarkę :)
    ew jeżeli ktoś ma softwarowy chip to proszę o info

Tam jest oryginalna wersja Firmware, bez FIXa to znaczy że jak sobie wgrasz ten plik to drukarka będzie działać ale będzie potrzebowywać oryginalnych tonerów z chipami.

Wiem na 100% że wystarczy znaleść kogoś kto kupił firmware z fixem pod swoją drukarkę z jego numerem serwisowym. Taki plik wgrywamy do siebie i mamy odblokowaną drukarkę. Tylko wtedy posiada się numer seryjny tej drugiej drukarki.

Sam sprawdzałem więc wiem. Mój fix nie resetował liczników bębna ani pasa transmisyjnego :( jedynie tonery wskazywały 100%.
  • #14 28 Oct 2011 00:15
    zawartek
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Witam

A ja dobilem się dzisiaj do tej ruskiej strony. Usługa kosztowala mnie 10$ + 1,6$ za przelew paypal.

Chwilę po tym dostajesz link do fixa do pobrania i to wszystko.

Jest jedno ale !!!

faktycznie resetuje to tonery, ale ani transfer belt ani bęben nie są resetowane !!!

Z drugiej strony wychodzi to 41 zł a nie jak to na niektórych stronach polskich po 120 zyla

Wracając do pytania z firmwarem i zgraniem calości.
    Wydaje mi się że tu jest pies pogrzebany i sasung nr seryjny zaszył w osobnym chipie i w firmwarze i stąd fix jest do konkretnego nr seryjnego generowany.
  • #15 28 Oct 2011 11:42
    eko185
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    zawartek wrote:

Wydaje mi się że tu jest pies pogrzebany i sasung nr seryjny zaszył w osobnym chipie i w firmwarze i stąd fix jest do konkretnego nr seryjnego generowany.

Ja mam inne zdanie.
    Wydaje mi się że drukarki mają jakąś sumę kontrolną oprogramowania i to sprawdzają. Bo tak jak pisałem wyżej: gdybyś umieścił kupiony do Twojej drukarki firmware na elektrodzie to inna osoba mogłaby go wgrać bez problemu. Tonery by się odblokowały tak jak piszesz lecz w drukarce zmieniłby się numer seryjny na ten Twój. Akurat tego jestem pewny bo przetestowałem na sobie.
  • #16 29 Oct 2011 13:47
    lamerb
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (0)
    Nie do końca masz rację. Jeżeli wgrasz firmware przygotowane dla innego seriala tak po prostu do swojej drukarki to ją zablokujesz! Aby to nie nastąpiło należy drukarce najpierw (przed zmianą softu) nadać serial zgodny z wgrywanym firmware.
  • #17 29 Oct 2011 13:52
    eko185
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    lamerb wrote:
    Nie do końca masz rację. Jeżeli wgrasz firmware przygotowane dla innego seriala tak po prostu do swojej drukarki to ją zablokujesz! Aby to nie nastąpiło należy drukarce najpierw (przed zmianą softu) nadać serial zgodny z wgrywanym firmware.

Może masz rację.
    W każdym bądź razie u mnie poszło automatycznie. Sam sprawdziłem.
  • #18 01 Nov 2011 08:45
    Henry(k)
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    Panowie, a gdzie zaopatrujecie się w dobry proszek do tego modelu?
    Kupiłem w KRAK.JET komplet regenerowanych tonerów i na 4 sztuki 3 są bublami bo po kilkunastu stronach przestały drukować, jestem telefonicznie zbywany a na majla już nie odpowiadają. Chcę więc przełożyć czipy do startówek ale czymś trzeba je zasypać. Gdzie kupić?
  • #19 03 Jan 2012 11:33
    lysy000
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam. Znalazłem na allegro wieczny chip do tej drukarki czy ktoś to testował ? Wydaje się ok. U siebie jeszcze mam za dużo tonera żeby już się w to bawić ale może komuś się przyda tymbardziej że pieniądze nie duże i bez rozbierania i lutowania.

Moderated By rys57:

3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
    Link usunięto.

Search 4 million + Products
Browse Products