Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lite-n a 802.11n. Różnice.

Simmi 11 Kwi 2011 20:26 2380 1
  • #1 11 Kwi 2011 20:26
    Simmi
    Poziom 20  

Witam.
    Mam pewne pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi.
    Mam zamiar kupić router do neostrady. Zauważyłem iż sporo na rynku jest urządzeń firmy TP-LINK obsługujących standard "lite-n". Zastanawiam się co to w ogóle jest? Czy to jakiś standard wymyślony przez TP-Linka ( coś w stylu Super 802.11g) który współpracuje tylko z innymi urządzeniami TP-LINKA? Osiąga prędkość 150Mb/s - czy osiągne taką prędkość a netbooku z kartą atheros w standardzie N?

Drugie pytanie brzmi - czy opłaca się kupić ten router
    Link
    Zależy mi tylko na tym aby czymś zastąpić liveboxa - po prostu by udostępnić sprawnie internet przez wifi.

• #2 11 Kwi 2011 22:06
    piterus99
    Poziom 43  

Lite N = N 1x1 - generalnie wychodzi na po prostu powiększoną szerokość kanału, stąd prędkość teoretyczna 150mbps. "Zwykłe" N to przynajmnije 2x2, stąd już 300mbps teoretycznej, podział na osobne tory radiowe i inne techniczne aspekty - stąd różnice w prędkości. Łopatologicznie to lite n ma jeden tor radiowy, normalne n ma przynajmniej dwa. Czy ten standard jest wymyślony przez TPL to raczej wątpię, routery netgeara z takim napisem też widziałem.

Karta atherosa wyciąga 300mbps połączenia albo 150 - w zależności od drugiej strony - karty minipciex raczej są zazwyczaj fulln. ale jak podasz model to nie zaszkodzi.

Jak połączenie Ci kuleje, to raczej poszukajmy w tym przyczyny, jak masz niechęć do LB albo chcesz po prostu czegoś innego, to ten tplink będzie dobrym wyborem.

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME