Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Opinie o częściach do maszyn rolniczych

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki -> Opinie o częściach do maszyn rolniczych
Autor
Wiadomość
skorpion1272
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Nowe Miasto Lubawskie

Post#1 Post autora tematu 11 Kwi 2011 22:19   

Opinie o częściach do maszyn rolniczych

Założyłem ten temat ponieważ ostatnio wśród części do maszyn rolniczych panuje chińszczyzna której jakość delikatnie mówiąc jest tragiczna. Jednak są jeszcze polskie czy też zagraniczne firmy produkujący takie części które często są jednak znacznie droższe. I tu pojawia się pytanie: Czy warto dopłacić i kupić "firmowe" części, czy "no name" ale taniej?
Chodzi mi głownie o części do ciągników Ursus. Z tego co widziałem to wśród firm produkujących do nich części są np. Ursus Chełmno, Korurs, Mahle, Granit, Zetor czy też producenci drobniejszych części jak np. stacyjki z Lublina, czy wskaźniki KFM itp.
Czekam na rzeczowe i rzetelne opinie ludzi doświadczonych w tej kwestii, aby było to jak najbardziej bliskie prawdy. Po prostu piszcie co sądzicie, i jakie części polecacie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Kwi 2011 22:19   

Powrót do góry

deniro18
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Włocławek

Post#2 11 Kwi 2011 23:31   

Re: Opinie o częściach do maszyn rolniczych

Co do wskaźników WIKA (KFM:) )jestem za, naprawdę dobrze się sprawdzają w warunkach polowych. Ostatnio tez zmieniałem opony tył w C-360 i w Agromie można było dostać wszystkie narodowości tylko nie nasze Polskie. Ogólnie jestem za kupowaniem części zalecanych przez producenta bo wiadomo jak maszyna stoi zepsuta wiosna i czeka sie za dobra częścią tydzień to lepiej było jednak wymienić wcześniej na orginał.
Powrót do góry

seweryn7701
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Bielsko-biała

Post#3 12 Kwi 2011 07:38   

Z tą chińszczyzną to jest troche inaczej. Kiedyś na dziadostwo mówili bybel podruba czy inaczej. Dziś jak coś jest kiepskie to od razu mowa że chińskie. Nie bronie absolutnie chińskiego, chodzi o błędne określanie producenta.
Kupuje części do ciągnika trafia się dziadostwo a zrobione jest przez polaków. Kiepskiej jakości uszczelniacze do tłoka podnośnika 60-ki, cieknące od nowości czujniki oleju, wałek rozrządu starty po 15mth, zestawy naprawcze silnika robiące przerażająco małe przebiegi, uszczelniacze polskie na wał od strony sprzęgła krótkie przebiegi, pękające cylindry podnośnika i tak można długo. A producent polski.
Niestety zanim kupimy jakąś część dobrze jest przeprowadzić wywiad co, gdzie i przez kogo bo części do starszych ursusów są coraz gorsze.
Powrót do góry

skorpion1272
Poziom 17
Poziom 17

Post#4 Post autora tematu 14 Kwi 2011 20:33   

Pisząc chińszczyzna miałem oczywiście na myśli wszystkie podrabiane części. ale tak jak piszesz @seweryn7701 niestety podróbki robią także i Polacy.
Czekam na wasze dalsze opinie o częściach.
Powrót do góry

janjan
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Nysa

Post#5 14 Kwi 2011 20:57   

Witam.
Według mnie, jest jedna zasada którą się kieruję. Części mające wpływ na bezpieczeństwo muszą być zgodne z normami a takie jak zaczepy drążki kierownicze posiadać wymagany atest bez względu na cenę. Części do silnika, skrzyni biegów i innych podzespołów, których montaż i demontaż jest czasochłonny warto kupić droższe od sprawdzonego producenta. Natomiast to co można wymienić na poczekaniu np. lampa, lusterko i inne drobiazgi kupować to co jest dostępne.
Powrót do góry

tomek130
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Małopolska

Post#6 29 Kwi 2011 22:12   

janjan ile Pan ciągników naprawił poprawił złożył ????
Powrót do góry

seweryn7701
Poziom 20
Poziom 20

Post#7 30 Kwi 2011 15:03   

He he. Dobre pytanie. Ciągniki czy maszyny rolnicze to nie osobówka przy której na każdej głupocie byle firma chce zarobić dając ci przez to możliwość wyboru. Większości części w rolnictwie jest obce pojęcie NORMY jakiejkolwiek śmiem powiedzieć nawet że w ogóle nic takiego nie ma. Przynajmniej do sprzętu najpopularniejszego na którym opiera się polskie rolnictwo. przeważnie stary, zdezelowany, tani, rosyjski, czeski i polski sprzęt Jakość nie zawsze jest adekwatna do ceny, często nie ma możliwości wyboru musisz brać to co jest. Pytanie... czym się sugerujesz bo w tym przypadku twoje sposoby biorą w łeb.
Powrót do góry

bizon_126
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Olkusz - Jangrot

Post#8 30 Kwi 2011 19:29   

Odnośnie opon to tata jeździ koparka i co 2 lata wymieniają opony i testowali juz chyba wszystkich producentów i polskie wytrzymują naj dłużej
Czasem jak coś kupuje to pytają się mnie czy chcę rzemiosło czy fabryczne Zazwyczaj jest znaczna różnica w cenie ale i w jakości
Głownie zaopatruje się na składnicy maszyn w Miechowie lub w Agromie bo tam można dostać cos w miarę w rozsądnej cenie
Znajomy ostatnio miał przypadek ze kupił tłoki do c-330 i po złożeniu wychodziły 2 mm ponad blok-dobrze ze nie zdążył głowicy założyć
Powrót do góry

wojtek91edek
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Michałowice

Post#9 30 Kwi 2011 19:39   

Co do opon. Jak my kupowaliśmy do naszej c-330m opony to na giełdzie były jakieś turecki ale straszna pyta... Więc lepiej dołożyć i kupić lepsze.

Dodano po 1 [minuty]:

Co do Agromy to polecam
Powrót do góry

bizon_126
Poziom 20
Poziom 20

Post#10 30 Kwi 2011 20:05   

Ja też jesienią na rybitwach oglądałem opony do rozrzutnika ale jakieś nie wiadomo skąd,druty pokrzywione i guma twarda tak więc chyba naj rozsądniej będzie kupić nasze dębicy
Powrót do góry

janjan
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Nysa

Post#11 01 Maj 2011 12:29   

Zapewniam Panie tomek130, że wiele łącznie z osprzętem budowlanym i wiem dobrze jak potrafi się zemścić montaż części "podróbek" takich jak tłok, uszczelka pod głowicę, pakiet uszczelnienia siłownika, zawory głowicy itp.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

skorpion1272
Poziom 17
Poziom 17

Post#12 Post autora tematu 08 Lip 2011 22:53   

Odświeżę trochę temat.
Czeka mnie zakup zestawów naprawczych silnika i nie bardzo wiem na jakie się zdecydować. Jest masa różnych producentów i ceny też są różne i już sam nie wiem co najlepiej się opłaca.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Lip 2011 22:53   

Powrót do góry

kajoj6661
Warunkowo odblokowany
Warunkowo odblokowany

Miasto: ketrzyn

Post#13 08 Lip 2011 23:00   

nie bierz na pewne w greene cześci
Powrót do góry

jump$
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Aalsmeer

Post#14 09 Lip 2011 10:00   

seweryn7701 napisał:
Kupuje części do ciągnika trafia się dziadostwo a zrobione jest przez polaków. .

To prawda. Trafiłem na pompę wody c 330 Ursus Chełmno z chińskim łożyskiem, jeszcze 10 lat temu to prawie we wszystkich polskich częściach można było spotkać łożyska FŁT ...
Części naprawcze silnika Mahle Krotoszyn są dobrej jakości.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Lip 2011 10:00   

Powrót do góry

ftp.kowal
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Ż-in

Post#15 09 Lip 2011 13:13   

Ja ostatnio do C-360 zakładałem zestaw naprawczy Primy wszystko chodzi idealnie. Zazwyczaj zakładam zetorowskie, ale jak to się mówi klient nasz pan i co każe nieraz trzeba założyć. Są zestawy naprawcze firmy THM gdzie przy montażu trzeba od razu zakładać inne pierścienie i też będzie jakiś czas chodzić. Co do części złej jakości to tylko od nas zależy jakie one będą jeśli, są wadliwe to reklamować i jeszcze raz reklamować. Wtedy sklep nie będzie chciał ich przywozić bo po co. Miałem kilka przypadków nowy kolektor wydechowy do 360 na kanał pomiędzy 2 i 3 cylindrem źle odlany, z 4 kompletów rozrządów nie można było złożyć jednego dobrego. Koła zębate skrzyni biegów gdzie po kilkudziesięciu motogodzinach brak połowy zęba i nie chodzi tu o jego wykruszenie. jakieś dwa lata temu zakładałem do jednego ciągnika 3 razy obudowę skrzyni biegów pierwsza była pęknięta na długości 20 cm pod farba nie było widać okazało się po złożeniu, druga miała źle odlane przegrody pomiędzy wodzikami więc wykleili to klejem i z frezowali nie było nic widać. Wszystko okazało się po krótkiej jeździe, kiedy w skrzyni zaczęło coś hałasować, trzecia okazała się być ok. W tym przypadku producent obudowy zwrócił za te rozbiórki tyle ile chciałem, ale ile jest przypadków gdzie coś się zakłada a to i tak nie chodzi i kogo wtedy obciążyć za wykonaną prace w końcu chyba nie właściciela maszyny.
Powrót do góry

Incra
Poziom 5
Poziom 5

Post#16 01 Sie 2011 22:39   

Niedawno wymienialiśmy w naszym c-360 pompę paliwową oraz pompkę zasilającą. Pompa po regeneracji zaś zasilającą kupiliśmy nową, polską. Była ona ponad 2 razy droższa od tej chińskiej ale musieliśmy ją szlifować ponieważ odlew z kórego jest wykonana uniemożliwiał założenie jej na swoje miejsce! Więc jak widać nie zawsze droższe jest lepsze.
Powrót do góry

zaxchest
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Grabów

Post#17 21 Sie 2011 12:24   

Witam, Ostatnio w moim Zetorze 7211 padł rozrusznik (nie ma siły kręcić) dodam ze akumulator jest nowy. Zastanawiam sie nad kupnem niemieckiego rozrusznika xxxxxxxxxxxx

Czy to dobry pomysł? nie bedzie z nim zadnych problemów i czy bedzie dobrze chodził?
Moderowano przez Błażej:
3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).
Kolejny raz równy jest ostrzeżeniu!

Powrót do góry

bizon_126
Poziom 20
Poziom 20

Post#18 21 Sie 2011 14:20   

Ja jak bym miał inwestować to kupił bym magneton-a a jak nie masz kasy to z regeneruj stary[na dzień dobry do wymiany tulejki i szczotki a co dalej to sie zobaczy]
Powrót do góry

robokop
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Płońsk/Warszawa

Post#19 21 Sie 2011 14:29   

Ewentualnie kupić stary R11 od C360. Pasuje zamiennie.
Powrót do góry

P I O T R E K
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Nieznane

Post#20 29 Lis 2011 18:29   

Moim zdaniem jeżeli się kupuje część to trzeba dobrze oglądnąć to co się kupuje. :D
Powrót do góry

hubertzse6
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Witkowo

Post#21 30 Lis 2011 01:10   

Najlepsze części wg mnie opony Mitas czeska firma bardzo dobra
Pierścienie tłokowe primy jak kolega wyżej zauważył lub zestawy naprawcze ursusa choć też co do niektórych części są obiekcje bardzo znanej czeskiej fabryki poniewaz zakładaliśmy sprzęgło do 12145 zetora i nie wyjechał z garażu a ono już się spaliło i 3 godz roboty poszło alternatory bosch łożyska tylko FŁT w inne nie warto kłaść pieniędzy i reszta tylko polskie marki
Powrót do góry

chata1989
Poziom 2
Poziom 2

Post#22 31 Sty 2012 15:58   

co do części to teraz jest jużinna jakość niż pare lat temu.np.pasów do sieczkarni claas jaguar to biore orginały ,sąsiad jednego razu kupił podróbke za pół ceny to za 2dni kupił orginalny. drugi przykład to dłuta do kvernelanda orginalne wytrzymały 40ha a drugie tez niby znaczek miały a juz tylko od8-10 wytrzymywały.
Powrót do góry

jojna0411
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Łęczna

Post#23 01 Lut 2012 01:42   

Panowie co do jakości łożysk z Kraśnika to bym się zastanowił, nie twierdzę że są złe ale wiem z pewnego źródła że jakąś część tego co wypuszczają pod swoją marką na polskim rynku jest sprowadzana z Chin i Turcji.
Powrót do góry

Jrol
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Polska

Post#24 08 Mar 2013 12:40   

Części muszą posiadać atesty i być na prawdę dobre, dlatego ja nie kombinuje i zawsze kupuje części u sprawdzonych dystrybutorów, jednym z takich jest np. sklep http://www.harvestbelts.biz
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Mar 2013 12:40   

Powrót do góry

gilus1
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: okolice Radzynia Podl.

Post#25 08 Mar 2013 13:37   

Głowice do C-360 z firmy Ursus Chełmno - bardzo miękkie szpilki do mocowania wtryskiwaczy, w efekcie podczas przykręcania wtrysku ukręca się gwint na szpilce. Sama głowica wykonana z dobrego materiału, ale przy wymianie polecam zakup kawałka gwintowanego pręta i użycie go zamiast fabrycznych szpilek.

Pompa hydrauliczna z Tucholi (od Zetora 7211, ale pasująca do C-360) - po 2,5 roku pracy (ciągnik z turem) pękła obudowa, przez co pompa straciła wydajność pod obciążeniem. Kupiłem nową, też z tej firmy, ale nowa ma dużo grubszą obudowę w miejscu starego pęknięcia.
Powrót do góry

xujemuje
Poziom 9
Poziom 9

Post#26 09 Lip 2013 11:11   

ja kupuje ojcu części od jakiegoś czasu na www.sklep.ad-al.pl
na częściach się nie znam, ale ojciec twierdzi, że tanio mają i dobrą jakość
Powrót do góry

dukker
Poziom 3
Poziom 3

Post#27 29 Kwi 2014 04:41   

A znacie może ten sklep: Agropomoc? Możecie powiedzieć coś na ich temat? Może ktoś z was kupuje tam części? Bo ja właśnie szukam miejsca, w którym mógłbym regularnie zaopatrywać wuja w części, których potrzebuje. To starszy człowiek, prosił mnie o pomoc, w sklepie w okolicy nie ma wszystkiego niestety, więc pomyślałem, żeby w sieci może czegoś poszukać. Nie mam doświadczenia w temacie, prosiłbym więc was o pomoc i podpowiedzi - zależy nam na sklepie, który będzie miał naprawdę szeroki asortyment i dużo specjalistycznych części.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Powrót do góry

xujemuje
Poziom 9
Poziom 9

Post#28 29 Kwi 2014 09:28   

Z prostej przyczyny tej agropomocy nie polecam - niskiej jakości produkty słabych producentów.
Powrót do góry

seweryn7701
Poziom 20
Poziom 20

Post#29 29 Kwi 2014 14:02   

Mnie to zapytanie raczej na reklamę wygląda. A czemu.... bo ceny kiepskie i towaru mało.
Powrót do góry

dukker
Poziom 3
Poziom 3

Post#30 30 Maj 2014 23:05   

Reklama, bo części kiepskie? A co ma jedno z drugim wspólnego??? Kompletnie nie rozumiem tej logiki... Tak więc odpowiadam - nie, to nie była reklama, po prostu zapytałem. Tylko chciałbym też uzyskać sensowną, szczerą odpowiedź, a nie sugerowaną tym, że ja coś reklamuję. Czy od razu trzeba człowieka o spam podejrzewać? Szukam, dopytuję... po prostu.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki -> Opinie o częściach do maszyn rolniczych
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny