X

vista widzi nagrane płyty jako czyste

12 Apr 2011 08:58 DRdrdala
  • #1 12 Apr 2011 08:58
    drdala
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Witam mam następujący problem. Mój system Vista niektóre pełne płyty widzi jako czyste. Co mam zrobić żeby poradzić sobie z tym problemem? Szukałem sporo w necie ale nic pomocnego nie znalazłem.
  • #2 12 Apr 2011 09:24
    tronic1
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    Czy ten sam napęd w innym systemie poprawnie odczytuje płyty ? To jest raczej problem napędu.
  • #3 12 Apr 2011 09:25
    drdala
    Level 17  
    Topic author Helpful post? (0)
    Tak w innych systemach działa dobrze
  • #4 12 Apr 2011 09:30
    tronic1
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    W dalszym ciągu upieram się że to problem napędu. Przeczyść optykę.
  • #5 12 Apr 2011 09:35
    drdala
    Level 17  
    Moim zdaniem nie jest to problem optyki ponieważ system widzi płytę ale widzi ją jako czystą i chce na niej nagrywać. Wydaje mi się, że gdyby były to problem optyki to miałby problem z zobaczeniem jej a on z tym nie ma problemu.
  • #6 12 Apr 2011 11:01
    entermen
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Quote:

Moim zdaniem nie jest to problem optyki ponieważ system widzi płytę ale widzi ją jako czystą i chce na niej nagrywać. Wydaje mi się, że gdyby były to problem optyki to miałby problem z zobaczeniem jej a on z tym nie ma problemu.

Niekoniecznie kolego. Często spotykam takie napędy w pecetach i w laptopach.
    Napęd optyczny widzi np etykietę płyty, ewentualnie katalogi, ale nie można nagrać nic, ani odczytać.
    Spróbuj uruchomić komputer z płyty np. z jakieś dystrybucji live (np. ubuntu) wtedy się przekonamy czy napęd czyta dobrze.
  • #7 22 Jun 2011 11:56
    drdala
    Level 17  
    proszę powiedzieć szczegółowo jak mam to zrobić bo nie wiem;/
  • #8 19 Dec 2012 21:28
    sam19_66
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Brednie o napędach, oprogramowaniu itp.
    Przeczyść oczko lasera wacikiem zwilżonym spirytusem.
    100% pomaga
  • #9 19 Jan 2013 13:30
    hucker100
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Jakim spirytusem. Tylko możesz pogorszyć sytuację spirytus zostawia smugi podczas odparowywania. Do czyszczenia optyki używamy alkohol izopropylowy -izopropanol. A czasami wystarczy suchy delikatny wacik tak aby zdjąć kurz.
    Pozdrawiam. Serwis komputerowy.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products