Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Mitsubishi carisma i instalacja gazowa

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Mitsubishi carisma i instalacja gazowa
Autor
Wiadomość
zdzisiek1979
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Pabianice

Post#1 Post autora tematu 12 Kwi 2011 16:06   

Mitsubishi carisma i instalacja gazowa

Witam. Mam samochód z instalacją gazową model autka to carisma 1.8 GLS i teraz mam problem lub coś nie rozumiem i nie wiem co zrobić :D
Gaz sekwencja sterownik elektroniczny Diego 4 wtryski Magik Jet i teraz mam tak zbiornik toroidalny pojemność 41L wiem że nie zatankuje się do pełna więc wchodzi jak liczę to ok 32l podczas tankowania odbija zawór.
Podczas jazdy włącza mi się alarm i piszczy z instrukcji wyczytałem że to alarm, że jak kończy się gaz to włącza się i fakt po zatankowaniu jest ok. Producent instalacji gazowej to KME. Ostatnio zatankowałem 28.9L ( odbił zawór a wcześniej włączył się alarm i podjechałem zatankować ) zrobiłem na nim 261km i dzisiaj włączył mi się alarm postąpiłem jak w instrukcji nacisnąłem dwa razy przycisk G na centralce sterującej i alarm zamilkł. I teraz mam pytanko czy takie zachowanie jest normalne instalacji? Jestem młodym kierowcą i dopiero zrobiłem ok 1500km , to moja pierwsza przygoda z samochodem :D , ale ten gaz mnie martwi bo nie wiem czy to jest normalne.
Dodatkowo na centralce sterującej mam diody zielone i jedna czerwona rezerwy ale mi się rezerwa nie zapala dodatkowo mam wrażenie, że te diody co mają wskazywać poziom gazu w zbiorniku to działają niedokładnie a nawet jak zajrzałem do zbiornika to na nim też jest wskaźnik diodowy ale pokazywał inaczej.
Wspomnę jeszcze, że jak jadę na gazie to świeci mi się żółta kontrolka silnika a na benzynie gaśnie. Byłem zrobić diagnostykę komputerową, ale mechanik podpiął się go gniazda diagnostycznego, ale komputer się nie połączył z samochodem.
Nie wiem co robić może ktoś ma podobnie lub miał i coś niecoś ujawni jak sobie z tym poradził.
Jak musiałem zrobić przegląd przed rejestracją to bardzo mocno były przekroczone normy spalania na gazie, ale miałem wtedy uszkodzony wtryskiwacz gazu i jeden cylinder nie pracował.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Kwi 2011 16:06   

Powrót do góry

macvir
Warunkowo odblokowany
Warunkowo odblokowany

Miasto: nad modrym Bałtykiem

Post#2 12 Kwi 2011 16:12pomocny post - solucja   

Re: Mitsubishi carisma i instalacja gazowa

zoltka kontrolka sie pali, bo komputerowi nie zgadza sie mieszanka paliwo-powietrze, na gazie w 40% samochodow normalne, dobrze, ze gasnie nie PB.
ilosc LPG zalezy tez od stacji LPG, sam kiedys mimo 32-35L zatankowno mi ponad 37L.
pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Kwi 2011 16:12pomocny post - solucja   

Powrót do góry

zdzisiek1979
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Pabianice

Post#3 Post autora tematu 12 Kwi 2011 16:40   

Re: Mitsubishi carisma i instalacja gazowa

To mnie kolega troszkę uspokoił z tą kontrolką silnika. Ogólnie samochód ładnie odpala i nie gaśnie. Ładnie przechodzi na gaz, że nie czuje się tego pod względem jazdy tylko wtedy zapala się żółta ów kontrolka to wiem że jadę na gazie.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Mitsubishi carisma i instalacja gazowa
Strona 1 z 1