Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Fiat bravo 1.6 16v '95 - odpowietrzenie układu chłodzenia

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Fiat bravo 1.6 16v '95 - odpowietrzenie układu chłodzenia
Autor
Wiadomość
Raat
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Poznań

Post#1 Post autora tematu 13 Kwi 2011 14:39   

Fiat bravo 1.6 16v '95 - odpowietrzenie układu chłodzenia

Witam.Dzisiaj wymieniłem termostat w moim fiacie na nowy. spuściłem płyn wykręciłem termostat, wkręciłem nowy. Dalej zrobiłem troszke w nieodpowiedniej kolejności... wlałem czysty płyn po czym chcialem go odpowietrzyc dusząć tylko dolny wąż. Jednak to nic nie dało. Znalazłem odpowietrznik na wężu wchodzącym do kabiny auta. odkręciłem i lałem płyn aż wylatywał tym odpowietrznikiem... bez rezultatu. Po odpaleniu auta temperatura z czasem rośnie prawie na maxa a z nawiewów zimne powietrze. Czytałem że odpowietrznik jest też przy chłodnicy. Czy tylko i czy to moze być przyczyna że tak sie dzieje.Wiatrak się nie załącza;/ silnik 1.6 16v z 95r. Dodam ze spalanie tez mnie bolało 10l/100km. co przyczyna było nie dogrzanie silnika.Jest w tym troche prawdy??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Kwi 2011 14:39   

Powrót do góry

wojtek250590
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: spytkowice

Post#2 13 Kwi 2011 18:53   

Re: Fiat bravo 1.6 16v '95 - odpowietrzenie układu chłodzenia

Na chłodnicy masz korek i na wężu od nagrzewnicy. Ja jak odpowietrzam tego fiata to robię to w kilku etapach: zalewam płynem z odkręconymi odpowietrznikami, zakręcam odpowietrzniki odpalam i grzeję. Jak mam 90c to paczę czy chłodnica ciepła. Jak tak to popuszczam ostrożnie!!!!!!! korki odpowietrzników i leci jeszcze powietrze. Uzupełniam płyn zakręcam odpowietrzniki i grzeję do włączenia wentylatorów, później sprawdzam płyn i w drogę kilka kilometrów jazdy i kontrola płynu w trasie i gotowe. Zawsze skutkuje

Proszę natychmiast poprawić pisownię, wielkie litery oraz znaki interpunkcyjne. Nie kasować wpisów moderacyjnych.[P]
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Kwi 2011 18:53   

Powrót do góry

Raat
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Poznań

Post#3 Post autora tematu 11 Paź 2012 14:52   

Re: Fiat bravo 1.6 16v '95 - odpowietrzenie układu chłodzenia

dzięki za pomoc
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Fiat bravo 1.6 16v '95 - odpowietrzenie układu chłodzenia
Strona 1 z 1