Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe kolumienki alla Bingant, seria AWX

grabki91 14 Kwi 2011 07:32 8709 15
  • Nowe kolumienki alla Bingant, seria AWX
    Witam, jako że sprzedałem moje poprzednie kolumny przyszedł czas na nową konstrukcję - nieco lepszą i w ostatnim czasie chwaloną. Na początku w planie były monitory, lecz po dłuższym zastanowieniu stwierdziłem, że nie będą one dobrym wyborem, szczególnie do mojego pokoju (około 25 m2). Długo się zastanawiałem, co wybrać, ostatecznie zdecydowałem się na głośniki ostatnio chwalone, a mianowicie serię STX-a:
    GDWK-10-250-8-AWX
    GDN-18-140-15-AWX
    Zwrotnica oryginalna

Obudowa
    Szczerze przyznam, że nie przypuszczałem ,że kiedykolwiek je skończę. Budowa trwała bodajże od września ubiegłego roku, a to ze względów takich jak: brak czasu, a niekiedy motywacji i chęci…
    Konstrukcja wykonana jest na planie trapezu z płyt MDF, wszystko klejone oraz kołkowane. Front sklejony z 2 płyt 18 mm, następnie został odpowiednio doszlifowany do odpowiednich kształtów ścięć. Ścięcia wykonałem heblem (tak jak na filmiku z YouTuba). Kształt łuku uzyskałem, wycinając kawałki łuków, na których wyginałem namoczony 6-milimetrowy MDF - na każdy bok przypadło 6 takich kawałków. Przestrzeń pomiędzy łukiem a ścianą trapezu wypełniłem pianką montażową. Wszystko klejone oraz skręcane, dociśnięte pasami oraz ściskami stolarskimi. Następnie - na front został przyklejony 6-milimetrowy MDF, na który z kolei przychodzi front 36 mm ze skosami oklejonymi eko-skórą. Całość oklejona fornirem "topola czeczot", następnie malowana natryskowo (nie wiem, jaki lakier, ponieważ malował to znajomy lakiernik, w lakierze można się przejrzeć).

Odsłuch
    Wrażenia jak dla mnie bardzo pozytywne, o czym wiele osób już zapewne wie. Tyle ode mnie. Dziękuję i pozdrawiam, i czekam na komentarze.

Zdjęcia (w trakcie budowy i przed malowaniem):

Nowe kolumienki alla Bingant, seria AWX Nowe kolumienki alla Bingant, seria AWX Nowe kolumienki alla Bingant, seria AWX Nowe kolumienki alla Bingant, seria AWX
    Nowe kolumienki alla Bingant, seria AWX Nowe kolumienki alla Bingant, seria AWX

Fajne!
  • #2 14 Kwi 2011 08:20
    Arturroo
    Poziom 14  

Witam!
    Kawał dobrej roboty, jednak te dwa wkręty mocujące głośnik wysokotonowy - bez komentarza!!!
    Pozdrawiam

• #3 14 Kwi 2011 08:50
    marian133
    Poziom 37  

grabki91 napisał:
    Budowa trwała bodajże od września ubiegłego roku a to ze względów takich jak : brak czasu , niekiedy motywacji i chęci…

To tak jak u mnie :)

Ogólnie ładne kolumny ale wyszły trochę "kobylasto" z racji ściętego tyłu (mogłeś zrobić jeszcze głębsze) i grubego frontu,36mm to strasznie dużo.

O jakiej średnicy masz frez pod GDN-y? Ja zrobiłem o 4mm większy doliczając grubość skóry,jednak po nałożeniu skóry okazało się że to za mało,głośniki wchodzą na ścisk,i żeby je wyciągnąć trzeba włożyć rękę przez otwór BR i je wypchać :D

• #4 14 Kwi 2011 09:59
    hiv_sick
    Poziom 22  

Jakiej zwrotnicy użyłeś do budowy kolumn?

• #5 14 Kwi 2011 10:26
    grabki91
    Poziom 10  

Arturroo napisał:
    Witam!
    Kawał dobrej roboty, jednak te dwa wkręty mocujące głośnik wysokotonowy - bez komentarza!!!
    Pozdrawiam

haha widzisz nawet zapomniałem o tym mam nowe zdjęcia z normalnymi imbusami... więc jest już wszystko tak jak ma być, wkleje jak będę w domu

Dodano po 1 [minuty]:

marian133 napisał:
    grabki91 napisał:
    Budowa trwała bodajże od września ubiegłego roku a to ze względów takich jak : brak czasu , niekiedy motywacji i chęci…

O jakiej średnicy masz frez pod GDN-y? Ja zrobiłem o 4mm większy doliczając grubość skóry,jednak po nałożeniu skóry okazało się że to za mało,głośniki wchodzą na ścisk,i żeby je wyciągnąć trzeba włożyć rękę przez otwór BR i je wypchać :D

U mnie jest dokładnie to samo:D ale są tego plusy

Dodano po 1 [minuty]:

hiv_sick napisał:

Fabrycznej ze strony STX-a

• #6 14 Kwi 2011 11:59
    y2k2
    Poziom 9  

No ładnie i estetycznie wykonana konstrukcja. Widać kawał dobrej roboty. Można wiedzieć czym ten sprzęcik napędzasz?

• #7 14 Kwi 2011 13:47
    grabki91
    Poziom 10  

y2k2 napisał:
    No ładnie i estetycznie wykonana konstrukcja. Widać kawał dobrej roboty. Można wiedzieć czym ten sprzęcik napędzasz?

Kilka lat temu kupiłem Denona 1707 i niedawno DVD do niego, Jak na dzień dzisiejszy mocy mam wystarczająco nie gram znowu bardzo głośno bo nie lubie takiego słuchania muzyki i jakości jestem zadowolony jak narazie

• #8 14 Kwi 2011 15:39
    edenlubawa
    Poziom 15  

Moim zdaniem miedzy całą skrzynią występuje zbyt duży kontrast.
    Moim zdaniem bardziej by pasowała beżowa skóra.
    Skąd można kupić wkręty na imbus??
    Mogłeś założyć jeszcze kolce, to ładniej by się prezentowały.

• #9 14 Kwi 2011 19:22
    grabki91
    Poziom 10  

edenlubawa napisał:
    Moim zdaniem miedzy całą skrzynią występuje zbyt duży kontrast.
    Moim zdaniem bardziej by pasowała beżowa skóra.
    Skąd można kupić wkręty na imbus??
    Mogłeś założyć jeszcze kolce, to ładniej by się prezentowały.

Źle ująłem mówiąc "wkręty" mam zwykłem imbusy ze zwykłym gwintem a od spodu są nakrętki pazurkowe, przepraszam za wprowadzenie w błąd, natomiast wkrety z łbem imbusowym prosze sa drogie i nieopłacalne...

Kolce są w tarkcie realizacji tylko tokarz coś sie obija niestety...

• #10 14 Kwi 2011 20:05
    edenlubawa
    Poziom 15  

Jak obrabia się mdf heblem??
    Łatwiej niż sosnę??

• #11 14 Kwi 2011 21:16
    marian133
    Poziom 37  

grabki91 napisał:
    wkrety z łbem imbusowym prosze sa drogie i nieopłacalne...

To zależy do jakiej konstrukcji. Nie raz jest tak że nie ma możliwości zamontować nakrętek pazurkowych,wtedy montuje się wkręty. Po za tym,moim zdaniem,łatwiej się je montuje gdyż nie trzeba się męczyć z umieszczeniem nakrętki... jeśli ktoś robi grubą front kanapkę to zainstalowanie takiej nakrętki przysparza dużo zachodu,przy wkręcie tego nie ma,po prostu go wkręcasz.

• #12 14 Kwi 2011 21:25
    grabki91
    Poziom 10  

marian133 napisał:
    grabki91 napisał:
    wkrety z łbem imbusowym prosze sa drogie i nieopłacalne...

To zależy do jakiej konstrukcji. Nie raz jest tak że nie ma możliwości zamontować nakrętek pazurkowych,wtedy montuje się wkręty. Po za tym,moim zdaniem,łatwiej się je montuje gdyż nie trzeba się męczyć z umieszczeniem nakrętki... jeśli ktoś robi grubą front kanapkę to zainstalowanie takiej nakrętki przysparza dużo zachodu,przy wkręcie tego nie ma,po prostu go wkręcasz.

Oczywiście, zgadam sie z Tobą ale jak ktoś może takie wkręcic to wydaje mi sie , że sie zawsze jakiś grosz zaoszczędzi , zresztą zależy od upodobań...

Dodano po 2 [minuty]:

edenlubawa napisał:
    Łatwiej niż sosnę??

MDF jest bardzo miekki a co za tym idzie łatwy w obróbce . Powiem szczerze , że bałem się tej metody ale gdy zacząłem wszystko poszło jak po maśle nie trzeba montować żadnych prowadnic wystarczy pilnować żeby nei najechać na linie.

• #13 14 Kwi 2011 22:17
    edenlubawa
    Poziom 15  

grabki91 napisał:
    edenlubawa napisał:
    Łatwiej niż sosnę??
    MDF jest bardzo miekki a co za tym idzie łatwy w obróbce . Powiem szczerze , że bałem się tej metody ale gdy zacząłem wszystko poszło jak po maśle nie trzeba montować żadnych prowadnic wystarczy pilnować żeby nei najechać na linie.

Wyrównywałeś później te powierzchnie szpachlówką??

• #14 15 Kwi 2011 08:58
    hiv_sick
    Poziom 22  

grabki91 napisał:
    hiv_sick napisał:
    Dokładnie która to zwrotnica - jak możesz to prześlij link. Pozdrawiam

• #15 15 Kwi 2011 14:49
    grabki91
    Poziom 10  

edenlubawa napisał:
    grabki91 napisał:
    edenlubawa napisał:
    Łatwiej niż sosnę??
    Wyrównywałeś później te powierzchnie szpachlówką??
    Nic nie wyrównywałem, po obróbce heblem wszystko papierem ściernym wyrównałem do odp kształtów i powierzchnii i na to odrazu skaj klejony na butapren
    hiv_sick napisał:
    grabki91 napisał:
    hiv_sick napisał:
    Dokładnie która to zwrotnica - jak możesz to prześlij link. Pozdrawiam
    Tutaj link do zwrotnicy http://stx.pl/zwrotnica-fx-300.html

• #16 21 Kwi 2011 01:05
    grabki91
    Poziom 10  

Zapomniałem podziękować za miłe komentarze... jescze raz dziekuje

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme