Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Honda Accord -centralny zamek

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Honda Accord -centralny zamek
Autor
Wiadomość
dave2
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: z klawiatury

Post#1 Post autora tematu 04 Lis 2004 22:18   

Witam!!!!

Czy wie ktoś może gdzie w Hondzie Accord 97r. znajduje się sterownik centralnego zamka? Napewno nie ma go w dzwiach ani pod deską rozdzielczą.
Kable jakie są do sterowania w drzwiach kierowcy to zielono-biały oraz zielono-czerwony sterowane są masą, ale niestety nigdzie ich nie mogę znaleźć we wnętrzu samochodu. Rozebrałem pół przodu i nic...POMOCY!!!

Pozdrawiam!!!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lis 2004 22:18   

Powrót do góry

ladamaniac
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: okolice Tarnowa

Post#2 05 Lis 2004 07:28   

Re: Honda Accord -centralny zamek

W Maździe znalazłem za schowkiem pasażera na słupku po prawej stronie, a w Roverze (czyli angielska Honda Civic) był w drzwiach, ale pasażera. Tylko sugestia.
Powrót do góry

kk.2000
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Łęczyca

Post#3 05 Lis 2004 08:30   

Takich kolorków przewodów sterujących NIE będziesz miał WE WNĘTRZU. Przewodów sterujących centralem szukaj z lewej strony lewej nogi kierowcy. Masz tam przewód biały i żółty ale obydwa z paskiem wzdłużnym (czerwonym albo różowym).
Powrót do góry

AS52
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Gorzów Wlkp

Post#4 06 Lis 2004 18:10   

Mam podobny problem! Szukałem przewodów zgodnie z wskazówką
kk.2000 i nic, nie mogę odszukać. Czy możliwe że odchodzą do lub poprzez przedział silnika?. Czy ktoś wie gdzie jest umiejscowiony
sterownik centralnego w tej Hondzie z 1997r?.
Powrót do góry

dziobaak
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: dąbrowa górnicza

Post#5 06 Lis 2004 18:18   

czy ten centralny jest sterowany z pilota czy tylko z kluczyka
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Lis 2004 18:18   

Powrót do góry

blackpower
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Warszawa/Wrocław

Post#6 06 Lis 2004 19:07   

Ja natomiast szukalem z kolega sterownika od alarmu. I tez za cholere nie moglismy znalezc. Pod kokpitem od strony kierowcy znalazlem jakies pudeleczko, ale sie okazalo ze to antynapad, a nie alarm.
Nie chcialo nam sie rozbierac calej deski rozdzielczej, wiec jakby ktos wiedzial to rowniez prosze o podpowiedz.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Lis 2004 19:07   

Powrót do góry

dave2
Poziom 9
Poziom 9

Post#7 Post autora tematu 06 Lis 2004 19:27   

Witam!!

Ja się już poddałem złożyłem wszystko i na razie nie będzie sterowania centralnym z alarmu. Napewno nie ma sterownika w drzwiach kierowcy ani pod deską rozdzielczą, sprwdzone wszystkie kostki po stronie kierowcy jak i również wiązki przewodów w okolicy lewego dolnego boku oraz pod skrzynką bezpieczników. Wydaje mi się że wiązka idzie górą pod szybą na drugą stronę ale tam już nie idzie się dopchać. Sterownika również nie widać w okolicy komputera sterującego pod nogami pasażera. Sprawdziłem też przewody na prawym boku po stronie pasażera, ale tylko te o kolorze w jakim są w dzwiach kierowcy czyli zielono-białym i zielono-czerwonym. Mam narazie dość, będą więc dwa piloty jeden od alarmu a drugi od centralnego...śmieszne ale prawdziwe.

Pozdrawiam!!!
Powrót do góry

AS52
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Gorzów Wlkp

Post#8 06 Lis 2004 19:45   

Na pytanie "dziobaaka" czy ten centralny jest sterowany z pilota czy tylko z kluczyka odpowiadam: z pilota, czujnik tego pilota umiejscowiony jest
w dachu nad lusterkiem.

Pozdrawiam!
Powrót do góry

Tomaszglds
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Bielsko

Post#9 07 Lis 2004 10:54   

ja mam pytanie czy jak zasterujesz zamkniesz drzwi z prawej czy auto zamknie sie tez z lewej od kierowcy, jak tak to szukaj sterownika nad nogami kiedrowcy puszka wbudowana w lustwe bezpiecznikowa.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lis 2004 10:54   

Powrót do góry

dave2
Poziom 9
Poziom 9

Post#10 Post autora tematu 07 Lis 2004 14:23   

Witam!!
Nie ma możliwości zasterowania z prawej strony bo nie ma tam mastera jest tylko sam siłownik. Mogę zamknąć drzwi tylko z pilota lub z zamka lewej strony. W skrzynce bezpieczników jest czarna plastikowa puszka z napisem.. o ile dobrze pamiętam:
Integrated Contl. Unit . Jest w nia wpięta z boku wtyczka, ale w niej również nie ma przewodów sterujących.

Pozdrawiam!!!
Powrót do góry

yeti elecar
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: MARKI k/ WARSZAWY

Post#11 07 Lis 2004 22:47   

Witam przeczytałem wszystkie pytania i odpowiedzi na temat tej Hondy i z tego, co zrozumiałem to masz problem ze zlokalizowaniem przewodów sterujących wewnątrz kabiny, jeśli jesteś do końca pewien ze nie ma ich na kostce łączącej przewody wychodzące z drzwi razem z przewodami wewnątrz kabiny to lepiej sprawdź jeszcze raz w drzwiach gdzie idą przewody bezpośrednio od czujnika w zamku, który wysyła informację do modułu o zamknięciu lub otwarciu bezpośrednio z kluczyka (mechanicznie), jak pisałeś sterowanie odbywa się masa, czyli rozumiem skoro to wiesz to musiałeś je zlokalizować w drzwiach i ze, kiedy na jednym pojawia się masa to zamek Się zamyka a kiedy pojawi się masa na drugim to zamek się otwiera.
Dosyć często się spotkałem z tym ze nie ma przewodów sterujących na kostce w kabinie i okazało się ze moduł był zintegrowany razem z pulpitem sterowania elektrycznymi szybami i lusterkami i znajdował się we wspólnej obudowie razem z przyciskami do elektrycznych szyb zamontowany w boczku drzwi kierowcy lub był zintegrowany z elektrycznym silnikiem podnośnika szyby kierowcy lub też nawet zintegrowany bezpośrednio z siłownikiem i czujnikiem w samym zamku, sprawdź gdzie idą dokładnie przewody od czujnika muszą chyba gdzieś iść pewnie nie próbowałeś rozwinąć fabrycznej izolacji i odsłonić wiązki przewodów tam na pewno będą przewody, których szukasz i podłącz się bezpośrednio do nich a wszystko powinno działać. Wiąże się to z koniecznością przeciągnięcia przewodów sterujących od centrali alarmu do drzwi, co nie jest tak łatwe jak by się wydawało. Jeśli jest inny sposób to szacuneczek dla pomysłodawcy nie jest powiedziane, że nie obejdzie się dodatkowo bez podłączenia przekaźników, ale to już dalszy temat... ··Jeśli nie będziesz w stanie dać sobie z tym rady to uderzaj do mnie będziemy myśleć dalej.

Pozdrawiam YETI ELECAR
Powrót do góry

Tomaszglds
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Bielsko

Post#12 08 Lis 2004 01:02   

kolegi pomysł z wkładką zamka w drzwiach to też dobry pomysł bo tam sa mikrostyki i dochodzą na pewno 3przewody. jeden wspólny a jedden otwieranie i zamykanie. a jak sterujesz z lewych drzwi i chcesz znaleźdź sterownik to słuchaj przekręcając kluczyk gdzie pykają przekaźniki.
Powrót do góry

METODA
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: KRAKÓW

Post#13 23 Lut 2007 20:22   

Witam, wlasnie skonczylem montowac alarm i centralny do Hondy Accord '92 . Po przeczytaniu poprzednich postow swierdzam ze jest to jedno z bardziej pokopanych aut :) zeby podpiac alarm do centralnego nie wsytarczy pociagnac kable od centralki do sterowania ( zwiera do masy chyba czarno/czerwony i bialo/niebieski) sterownik zamka w drzwiach kierowcy. samo takie podpiecie nic nie da poniewaz drzwi kierowcy nie maja silownika elektrycznego sa normalnym zamkiem ktory tylko zwiera styki otw/zamk. wiec jesli podepniemy sie normalnie pod kable to nie bedzie to dzialalo jak nalezy bo nie bedzie nam dzialal silownik w drzwiach ( nie ma silownika elektrycznego) nalezy zamontowac normalny silownik a kable od centralki alarmowej podpiac bezposrednio do tego silownika wtedy bedziemy na nim wymuszac ruch a on bedzie sobie stykal odpowiednie styki otwieral i zamykal. Ponadto zeby przeciagnac kable do drzwi i mialo to rece i nogi nalezy podniesc auto sciagnac kolo i odkrecic wewnetrzna strone nadkola (plastik i blotnik na kilku srubach) wtedy mamy dobry dostep do przepustu z kabiny do drzwi. hehe to chyba tyle zycze powodzenia :)
Powrót do góry

mr-perch
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Olsztyn

Post#14 23 Lut 2007 20:41   

:arrow: METODA odkopałeś temat sprzed ponad trzech miesięcy. Dobry archeolog jesteś. Poza tym, to nie to forum (patrz: Zabezpieczenia i Alarmy). Podłączenie alarmu do c.zamka w starych hondach znane jest od dawna. Po co to powielać ?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Honda Accord -centralny zamek
Strona 1 z 1