Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Odkurzacz firmy Dirt Devil

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Odkurzacz firmy Dirt Devil
Autor
Wiadomość
lorak86
Poziom 5
Poziom 5

Post#1 Post autora tematu 16 Kwi 2011 10:17   

Odkurzacz firmy Dirt Devil

Witam
Nie mogę nigdzie znaleźć opinii na temat odkurzaczy tej firmy.
Co myślicie o Dirt Devil 5050?
Nowe są po 400zł, a na allegro są te odkurzacze już od 100zł i sprzedawane jako nieużywane ale pochodzące z końcówek magazynowych (więc opakowanie zniszczone bądź zamiennik).

Fajna sprawa, że nie ma worków i filtry można czyścić pod wodą, więc nic się już nie dokupuje.

Czy niepotrzebnie się napaliłem?

Nowy za 400zł
Przeleżany w magazynie za 100zł

PS. Z 7 lat temu kupiłem monitor przeleżany w magazynie za 1/5 ceny i do dziś działa.
Powrót do góry

Ceneo

Ceneo

Post# 16 Kwi 2011 10:17   

Zobacz najlepsze oferty sprzętu AGD:

Powrót do góry

artko334
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Polska

Post#2 17 Kwi 2011 21:30   

Re: Odkurzacz firmy Dirt Devil

Nie potrzebnie się napaliłeś, Dirt Devil to Chiński złom nie nadający się do niczego. Miałem taki odkurzacz i powiem tak: Ciąg jest mizerny, uporczywe jest czyszczenie filtrów po każdym odkurzeniu, po 3 odkurzeniach odkurzacz chodzi strasznie głośno. NIE POLECAM! Ogólnie nie polecam odkurzaczy bezworkowych...To tandeta.
Powrót do góry

lorak86
Poziom 5
Poziom 5

Post#3 Post autora tematu 17 Kwi 2011 22:19   

zawsze w domu miałem jakieś noname więc postanowiłem ostatni raz zaryzykować i go zamówiłem.
Pewnie gdybyś napisał wcześniej tego posta to bym zrezygnował.
No nic, dam znać jak już go będę miał u siebie.

Oby nie był gorszy od tych co miałem
Powrót do góry

artko334
Poziom 17
Poziom 17

Post#4 17 Kwi 2011 22:22   

Pewnie będzie gorszy bo to straszna tandeta. Odpowiedział bym wcześniej ale dopiero teraz miałem dostęp do elektrody.

Dodano po 42 [sekundy]:

Ja od zawsze w domu miałem Zelmera i mam Zelmera i nie mam zamiaru go zmieniać, używam obecnie odkurzacza 338,5 który ma już 15lat i jest niezawodny. Dirt Devil działał kilka dni.
Powrót do góry

Usunięty

Post#5 18 Kwi 2011 17:00   

artko334 napisał:
Pewnie będzie gorszy bo to straszna tandeta. Odpowiedział bym wcześniej ale dopiero teraz miałem dostęp do elektrody.

Dodano po 42 [sekundy]:

Ja od zawsze w domu miałem Zelmera i mam Zelmera i nie mam zamiaru go zmieniać, używam obecnie odkurzacza 338,5 który ma już 15lat i jest niezawodny. Dirt Devil działał kilka dni.

Bez przesady. Są to odkurzacze z najwyższej półki Dirt Devila więc powinno być OK. Jak masz małe mieszkanie ro czyszczenie około raz na miesiąc i będzie ok.

no i z tym ,że dirt devil działa kilka dni to już kompletnie dowaliłeś. Zelmery też się psują ,czasami takie raz używane - ale czy to od razu można skreślić tą markę ? nie.

Mam bezworkowego AFK produkcji niemieckiej i ma 5 lat i działa świetnie.
Powrót do góry

artko334
Poziom 17
Poziom 17

Post#6 18 Kwi 2011 17:26   

Dirt Devil sam z siebie to szajs. A AFK nie są złe.
Powrót do góry

Usunięty

Post#7 18 Kwi 2011 17:32   

Człowieku nie przesadzaj. Czasami niemarkowy produkt może posłużyć dłużej niż markowy.

Poza tym temat do zamknięcia. Autor kupił już odkurzacz i liczymy ,że podzieli się z nami swoimi wrażeniami.

Pozdrawiam
Powrót do góry

lorak86
Poziom 5
Poziom 5

Post#8 Post autora tematu 18 Kwi 2011 23:37   

co do niemarkowych to tak jak napisał kolega wyżej.

Zależy na co się trafi (choć i w firmówkach można trafić na badziewie).
Mój wcześniejszy odkrzacz za mniej niż 100zł chodził 3 lata bez żadnych problemów. Chodzi do dzisiaj ale słabo już ciągnie i leży w garażu.
Ten co padł mi teraz ciągnie tak samo jak wcześniej (czyli słabo ale mieszkanie 60m2 spokojnie odkurzy) ale urwał się plastik od montowania worków.

Tematu nie zamykajcie.

Odkurzacz przyjdzie jutro więc przed świętami i po będzie sporo używany.
Napisze jak się sprawuje i wtedy można zamknąć
Powrót do góry

Usunięty

Post#9 19 Kwi 2011 12:42   

Do plusów w tym odkurzaczu na pewno możesz zaliczyć zasięg - 11 metrów. To jest bardzo dużo w porównaniu z innymi.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Kwi 2011 12:42   

Powrót do góry

piokrza
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Kraków

Post#10 21 Kwi 2011 00:34   

Ja posiadam odkurzacz Dirt Devil Infinity V8. Zakupiony na allegro w kwocie 139zł. Model powystawowy, w chwili zakupu był jak nowy. Filtr HEPA bardzo dobrze filtruje powietrze (nie czuć kurzu w powietrzu) a główny filtr nie zatyka się tak jak to było w Clatronic'u BS1240, który był niczym innym jak "zakurzaczem". Siła ssania trochu słaba w porównaniu do Cobry II Silent Zelmera o tej samej mocy silnika 1600W, ale na stałym poziomie. Przy pełnym zapełnieniu zbiornika ssie tak samo mocno jak przy pustym.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Kwi 2011 00:34   

Powrót do góry

lorak86
Poziom 5
Poziom 5

Post#11 Post autora tematu 21 Kwi 2011 18:42   

Odkurzacz dotarł dzisiaj.
Zaryzykuję i go pochwalę (zawsze jak coś się pochwali to potem na złość się psuje).
Odkurzacz Dirt Devil Infinity Excell M5050-2 kupiony na allegro za 99,99zł + 16zł przesyłka:
ma bardzo drobne rysy
wymienione filtry na nowe
moc ssania jak na 1600W wg mnie bardzo dobra
kabel standardowy (nie chce mi się szukać miarki :P), a wszyscy chwalili go za długość kabla

Moja siostra ma Zelmera za prawie 400zł i jak ustawi moc na maksa to jej jest głośniejszy i trochę lepiej wciąga.

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie moc ssania.

Polecam i to bardzo.

Cena/jakość nie ma nic lepszego.

PS. Czy nowy czy po serwisowy (jak mój) zawsze może trafić się wadliwy. Jeśli ktoś Wam mówi, że Dirt Devil za takie pieniądze to chińszczyzna to trafił na bubla i tyle.
Powrót do góry

artko334
Poziom 17
Poziom 17

Post#12 21 Kwi 2011 18:47   

Dirt Devil to jest Chińska marka.... Więc nawet za 400zł to Chińszczyzna
Powrót do góry

Usunięty

Post#13 21 Kwi 2011 19:51   

Nie ,Dirt Devil to niemiecka marka dla ścisłości. .I skoro autor jest zadowolony to skończ pisać te herezje.
Powrót do góry

prefadom
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Gorzów Wlkp.

Post#14 19 Lip 2012 13:14   

http://en.wikipedia.org/wiki/Dirt_Devil
Wiki informuje, że marka nie jest niemiecka tylko amerykańska ;)
Powrót do góry

piokrza
Poziom 21
Poziom 21

Post#15 19 Lip 2012 13:55   

prefadom napisał:
http://en.wikipedia.org/wiki/Dirt_Devil
Wiki informuje, że marka nie jest niemiecka tylko amerykańska ;)

To prawda. Dokładniejsze informacje na temat historii tej firmy można znaleźć na stronie http://dirtdevil.com/company/
Powrót do góry

jaro zzz
Poziom 1
Poziom 1

Post#16 15 Lut 2013 07:38   

posiadam lub posiadałem zelmera za 560zł - totalny szajs. Natomiast teściowa kupiła noname za 130zł i rewalka. To porównanie zachwiało moje myślenie że dobra firma i cena jest miernikiem jakości.
Powrót do góry

donkicong
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Breslau

Post#17 06 Kwi 2013 14:22   

Spokojnie mogę polecic modem M 5050 . Filtry są tak dobre jak Hepa. 1600W ciągnie dobrze. Ja kupiłem z allegro za stówkę. Odkurzacz sam nowy, ale rura nie od kompletu i :(
Powrót do góry

qq76
Poziom 3
Poziom 3

Post#18 12 Kwi 2013 10:07   

witam
przeczytałem ten temat i musiałem coś napisać od siebie:). Jeden kolega strasznie tu psioczy na Dirt Devil, a wychwala Zelmaera. No to do wiadomości zelmer jest składany w Chinach cześć w Indiach i Tajlandi. Praktycznie sam plastik, bez względu na produkt. Czy to blender czy odkurzacz czy młynek do kawy. Zresztą jak większość sprzętu w Polsce to masówka. Osobiście zajmuje się sprzątaniami jako firma i przerabiałem większość dostępnych marek na Polskim rynku. Jeśli ktoś chce mieć dobry odkurzacz to polecam Karchera :) , ale tu mówimy o kwotach od 1500 do 4 tys zł:). Co do Devila mam dwa takie model Dirt Devil M5036-2 i poprzednia jego wersje. Powiem że z tym wyposażeniem za te pieniadze czyli 230 zł + turboszczotka. Sprawuje się dobrze, a są używane do pracy a nie w domu. Do tego mam Panasonica MC - E71111 i tez jestem zadowolony. Dlatego drogi kolego, jeśli zawiodłeś się na jednym egzemplarzu. A nie posiadasz skali porównawczej z innymi produktami tej marki, to proszę nie wypisuj wyssanych z palca teorii, o tym że marka szajsowata i że bezrowkowe odkurzacze to szajs. Bo do wiadomości są to bardziej ekonomiczne , a co najważniejsze nie są wylęgarnią bakterii i roztoczy tak jak workowe.
Powrót do góry

pola_r27
Poziom 1
Poziom 1

Post#19 14 Kwi 2013 23:22   

Cześć,
piszę, bo w sumie też mam Dirt Devila od ponad 3 lat - model Infinity VS8 Turbo Multicyclone ze szczotką Turbo oraz szczotką do parkietu. I muszę przyznać, że jest całkiem dobry. Raz tylko trzeba było naprawić coś przy elemencie nawijającym kabel, ale od tego czasu działa bezawaryjnie, a uzywany jest średnio 2x w tygodniu. Jedyna wada dla mnie to to, że jest głosny. A system bezworkowy sobie chwalę, jest dużo bardziej higieniczny moim zdaniem. Mam nadzieję, że koledze używa się go równie dobrze.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Kwi 2013 23:22   

Powrót do góry

qq76
Poziom 3
Poziom 3

Post#20 15 Kwi 2013 11:18   

:) czyli jedna są zadowoleni użytkownicy posiadający odkurzacze tej firmy. Pewnie że nie jest to produkt z najwyższej półki. Jednak za tą cenę i na potrzeby domu czy tak jak w moim przypadku firmy sprzątającej zupełnie wystarczy. Oczywiście do hal czy biurowców ożywamy tylko i wyłącznie marki Karcher. Ale tak jak pisałem poprzednio, ceny tych urządzeń zaczynają się od 2,5 tys zł. Co do Devila w ostatnim tygodniu kupiłem odkurzacz parowy tej marki , powystawowy za 220 zł. Cena takich odkurzaczy średnio 800 do 2 tyś. I jak do tej pory :) pracuje bez zarzutu, ciśnienie robocze bardzo dobre, nagrzewa się w 30 sek. Wydajny i z bardzo dobrym osprzętem. Używany na myjni praktycznie cały czas.
Powrót do góry

palito
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Szczytna

Post#21 04 Kwi 2014 15:03   

A mój Dirt Devil Centec-2 po dostarczeniu przez kuriera i odczekaniu 5 godzin według wskazań pseudoinstrukcji, spalił się po 20 minutach odkurzania na max. Zobaczymy jak to wyjdzie z gwarancją. Na razie nie jestem zadowolony. Tym bardziej, że poprzedni Zelmer Elf2 sprawował się super i odkurzał cały czas na max.
Powrót do góry

geryluk
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Chojnice

Post#22 03 Lip 2014 17:11   

Witam
Własnie szukam kolejnego odkurzacza. Kupiłem kiedyś na allegro dirt devil cyklonowy podobno powystawowy infinity vs8, ale był jak nówka. Może aż takiej mocy nie ma co Amica którą kupiłem jednocześnie, bo kupowałem dwa naraz. Na piętro poszła amica na dół devil bo płytki i panele. Amica już ma mniejszego powera (ma i nic się z tym nie da zrobić) a dirt dale ciągnie po swojemu. Wspomnę tylko, że wystarczy go umyć no wiem raz na pół roku, żona tego nie robi a ja jak sobie przypomniałem po roku to tez było ok. Kiedy nie chciało mi się za bardzo kurzyć w kotłowni to dawaj do wyczystki komina czy pieca i sadzę pięknie ciągnie, majstrom jak dzieliłem pokój na dwa mniejsze, żeby nie było za dużo kurzu też kazałem na bieżąco wszystko odkurzać, jak gipsował mi majster ścianki, szlifował to dawaj dirta, żeby się kurz nie roznosił. Tylko po takich akcjach poważniejszych trzeba go było umyć, bo się skubany trochę zagipsował trochę taką gąbkę i filtr hepa trzeba wymyć. Pięć trudnych lat przeżył, nie było mu lekko i w zasadzie dalej jak nowy ciągnie (trochę poobijany) dzielnie śmiga z żoną po salonie i pokojach. Własnie robiłem rozeznanie na allegro trochę mocniejszego i podano mi inny model ale mam wrażenie, że inna już konstrukcja i chyba wezmę dokładnie taki sam model. Jak mi sprzedający odpowiedzą a nie zapomnę odezwę się. Wpadłem tu przypadkiem szukając odkurzacza. pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Odkurzacz firmy Dirt Devil
Strona 1 z 1