X

Laguna 1.6 16V 2002 silnik ci篹ko odpala, gdy jest ciep造

16 Apr 2011 11:29 MImicrem
  • #1 16 Apr 2011 11:29
    micrem
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Mam problem z odpaleniem silnika w Lagunie 1.6 16V 2002.
    Gdy silnik jest ciep造 bardzo ci篹ko odpala, strasznie d逝go kr璚i na rozruszniku i nie chce wej嗆 na obroty, tak jak by go zalewa這 czu strasznie paliwo.
    Tego problemu nie ma, gdy silnik jest zimny.
    Wymieni貫m 鈍iece i cewki zap這nowe ale problem nie ust徙i.
    Prosz mo瞠 kto wie co w tym temacie? :?:
  • #2 16 Apr 2011 11:58
    enforces
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Rozrusznik kolego do czyszczenia / regeneracji. Grafit zalega ju i ma ci篹ko.
  • #3 16 Apr 2011 13:31
    emeryt2
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    Kolego , tu nic nie ma napisane , 瞠 rozusznik ci篹ko lub powoli kr璚i , po drugie to nie diesel !!!
    Po odpalenieu , na ciep造m , jak sie wkr璚a , ma moc , co na trasie?
    Do sprawdzenie czujnik temperatury silnika i czy w tym czasie jak nie chce pali "t逝sto嗆 iskry"!
  • #4 16 Apr 2011 14:07
    enforces
    Level 16  
    Helpful post? (+1)
    emeryt2 wrote:
    Kolego , tu nic nie ma napisane , 瞠 rozusznik ci篹ko lub powoli kr璚i , po drugie to nie diesel !!!
    Po odpalenieu , na ciep造m , jak sie wkr璚a , ma moc , co na trasie?
    Do sprawdzenie czujnik temperatury silnika i czy w tym czasie jak nie chce pali "t逝sto嗆 iskry"!

Quote:
    strasznie d逝go kr璚i na rozruszniku

Jak nie ma, jak jest.
    W C3 benzyna mia貫m taki przypadek 瞠 na ciep造m nie pali. Po wyczyszczeniu rozrusznika, wszystko jest jak nale篡.
  • #5 16 Apr 2011 15:29
    micrem
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (0)
    My郵 瞠 rozrusznik jest w porz康ku bo kr璚i baz zarzutu.Problem mo瞠 by z odpowiedni dawk paliwa.Nie wiem co jest za to odpowiedzialne.Wymieni貫m te czujnik temperatury silnika i problem nie zgin掖 ,no chyba 瞠 jest jeszcze jaki inny czujnik odpowiadaj帷y z a temperatur silnika.Ja wymieni貫m ten kt鏎y odpowiada tez za wskazania temperatury na zegarach.Mam pytanie czy mo瞠 to by czy sonda Lambda mo瞠 by tez odpowiedzialna za odpowiednia dawk paliwa???:?:

Dodano po 14 [minuty]:

Po odpaleniu nie ma z ni problemu troch obroty poskacz ale za chwil wszystko si normuje.Na trasie sprawuje si bez zarzut闚 ma moc i nie pali zbyt du穎.Problem wyst瘼uje tylko wtedy gdy po zgaszeniu silnika odczekam kilka minut i pr鏏uje uruchomi go ponownie.W serwisie powiedzieli 瞠 to mog by wtryski ale nie bardzo mi to pasuje,zreszt sami nie wiedzieli dok豉dnie,a po chwili stwierdzili 瞠 to jest przepustnica.Pod陰czyli do komputera i nic im nie pokaza這.Najlepsze by這 na koniec powiedzieli 瞠 to jest 磧e ustawiony rozrz康.Wi璚 jak to w autoryzowanym serwisie mo瞠 to mo瞠 tamto a mo瞠 kupi pan od nas nowy model laguny:idea:
  • #6 16 Apr 2011 17:57
    jerzyf
    Level 22  
    Helpful post? (+1)
    G這wy to ja za to nie dam, ale podobny objaw daje brudny lub nie sprawny czujnik po這瞠nia wa逝 korbowego tzw. inpulsator.
  • #7 16 Apr 2011 23:27
    micrem
    Level 6  
    Dzi瘯i no o tym to nie pomy郵a貫m mo瞠 i faktycznie to czujnik po這瞠nia wa逝.Sprawdz i dam zna
  • #8 17 Apr 2011 00:25
    zeimp
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    jerzyf wrote:
    G這wy to ja za to nie dam, ale podobny objaw daje brudny lub nie sprawny czujnik po這瞠nia wa逝 korbowego tzw. inpulsator.

Tylko na ciep造m? Hmmm - ok.
  • #9 17 Apr 2011 23:23
    jerzyf
    Level 22  
    Helpful post? (+1)
    zeimp wrote:

Ot騜, tak na zimno zapala od dotkni璚ia, a gdy jest gor帷y nie chce zapala i czasami trzeba d逝go kr璚i, a czasami odczeka z godzin aby ostyg.
  • #10 17 Apr 2011 23:30
    zeimp
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    jerzyf wrote:
    zeimp wrote:

Ot騜, tak na zimno zapala od dotkni璚ia, a gdy jest gor帷y nie chce zapala i czasami trzeba d逝go kr璚i, a czasami odczeka z godzin aby ostyg.

Ja tam specjalnie wstawi貫m znak zapytania. Bo z uszkodzonym to si zgodz, ale nie z brudnym.
    Tutaj bardziej przyczyna tkwi w czujniku temp. sondzie lambda, lub samych wtryskiwaczach.Silnik (najprawdopodobniej) jest "zalewany" przez paliwo.
  • #11 18 Apr 2011 10:11
    micrem
    Level 6  
    To ile jest tych czujnik闚 temp bo jeden ju wymieni貫m ten kt鏎y jest odpowiedzialny te za wskazania temp na zegarach .Czy jest jeszcze jaki inny???Sonda lambda by豉 sprawdzana na komputerze tak samo i wtryskiwacze nie nie pokaza這 瘸dnego b喚du.Ale wymieni i zobaczymy co b璠zie dalej.Dzi瘯i bardzo za podpowiedzi
  • #12 18 Apr 2011 11:04
    boozyt
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Czujniki temperatury masz 2 kolego, jeden do ecu a drugi do zegar闚.
  • #13 18 Apr 2011 11:43
    artur3554
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Kolego sprawd ci郾ienie paliwa je郵i m闚isz 瞠 czu go benzyn obstawiam na zbyt wysokie ci郾ienie paliwa lub uszkodzony regulator ci郾ienia paliwa.
  • #14 18 Apr 2011 12:11
    micrem
    Level 6  
    Mam pytanie a gdzie znajduje si ten czujnik do ecu????
  • #15 20 Apr 2011 13:23
    micrem
    Level 6  
    Kolego mam pytanko gdzie znajduje si ten czujnik ecu???
  • #16 20 Apr 2011 13:29
    kidu22
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Z boku silnika jest czujka.
    Pozatym to takie gdybanie, podepnij pod komputer i b璠ziesz wiedzia co boli bo to 豉dnie idzie w parametrach bie膨cych.
  • #17 20 Apr 2011 13:52
    micrem
    Level 6  
    Ok kolego dzi瘯uj bardzo.Pozdrowionka z upalnego Dublina
  • #18 24 Jul 2011 22:07
    Matt2
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    I jaka ostateczna diagnoza Panowie? W mojej Lagunie 1 ph 2 zacze這 sie to samo..po kilku kilometrach i ciep造m silniku nie chce zapalic..Nie chce jechac do fabrycznego serwisu.. a mojemu mechanikowi juz nie wierze... Pozdrawiam!
    Darek:cry:
  • #19 24 Jul 2011 22:14
    kidu22
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Matt2 wrote:
    Nie chce jechac do fabrycznego serwisu.. a mojemu mechanikowi juz nie wierze...

Jestem z okolic. Albo podjedz do go軼ia w 喚gu tarnowskim zaraz za klikow po lewej.
  • #20 24 Jul 2011 22:27
    Matt2
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    A jakas nazwa serwisu/ nazwisko goscia? Ale i tak dziekuje - sadze, ze trafie. Pozdrawiam!
  • #21 19 Aug 2011 12:16
    durkorob
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam. Podepn si pod temat. Laguna 1.6 16V 1999 K4M. Gdy zimny to trzeba d逝瞠j go pokr璚i ale zapala za 1 razem. Niestety silnik ma bardzo niskie obroty, raz zga郾ie raz nie, i po chwili wchodzi dopiero na swoje oko這 700 obrot闚 (czasami trzeba go przytrzyma na gazie ) i dalej jest w porz康ku (w czasie jazdy r闚nie). Nast瘼nie gasz go na gor帷ym i odpalam na gor帷ym - uruchamia si od tyku. Ale, jak troch chocia ostygnie , to znowu trzeba go troch d逝瞠j pokr璚i, odpali na bardzo niskich obrotach, prawie ga郾ie (lub zga郾ie) , ale w ko鎍u wchodzi na 700 obrot闚. Czy to jest czujnik temperatury silnika do wymiany ? Robert
  • #22 19 Aug 2011 22:16
    Matt2
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Jak pisze wyzej - boryka貫m sie z tym problemem..tyle, ze u mnie pali za 2-4 razem na ciep這..Poszuka貫m w necie i postanowi貫m wyjac i wyczyscic czujnik po這瞠nia wa逝..w mojej lagunie z silnikiem K4M jest on pomiedzy skrzynia a silnikiem, pod filtrem powietrza..POMOGΜ !!
    autko pali "od kluczyka" za kazdym razem..Moze spr鏏uj najpierw od tego?
    Czujnik odkreca sie kluczem nasadowym, 10-tka..jest to b. proste..zobacz czy nie jest czasem zabrudzony i wymyj go w benzynie extrakcyjnej itp..
    POzdrawiam!
  • #23 23 Aug 2011 22:13
    durkorob
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Spr鏏uj dosta si do czujnika po這瞠nia wa逝 wykr璚, wyczyszcz, sprawdz styki. Musz tylko zakupi gwiazdki i nasadki torx. Zobaczymy czy da skutek.
  • #24 16 Oct 2011 13:28
    micrem
    Level 6  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Renault Laguna 1.6 16v 2002 silnik BGOA K4M!!!!!!!! Witam czy kto wie gdzie znajduje si czujnik temperatury powietrza wy鈍ietlacz zani瘸 temperatur?????? No i drugie pytanie dotyczy gdzie jest filtr paliwa w Renault Laguna 1.6 16v z 2002 roku.Mechanik stwierdzi 瞠 takiego filtra nie ma a to troch dziwne wiec mu nie uwierzy貫m
  • #25 16 Oct 2011 16:11
    zeimp
    Moderator Samochody
    Helpful post? (0)
    micrem wrote:
    gdzie znajduje si czujnik temperatury powietrza wy鈍ietlacz zani瘸 temperatur

To czujnik temperatury zewn皻rznej a znajduje si w zewn皻rznym lusterku (po stronie pasa瞠ra).
    micrem wrote:
    gdzie jest filtr paliwa

Ko這 zbiornika paliwa oczywi軼ie pod spodem auta.
  • #26 16 Oct 2011 17:28
    durkorob
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Laguna 1.6 16V 1999 K4M. Wyci庵n掖em i wyczy軼i貫m czujnik po這瞠nia wa逝. Zdemontowa貫m te ca陰 obudow filtra powietrza, bo od spodu mia貫m go mokry od oleju (na kraw璠ziach przecieka). W 鈔odku by olej kt鏎y wyczy軼i貫m. Zdemontowa貫m te czujnik regulatora biegu ja這wego (ca造 by pokryty w 鈔odku warstw t逝stego osadu) i te go wyczy軼i貫m. Z這篡貫m ca這嗆. Silnik odpali, ale nie m鏬 z豉pa wolnych obrot闚. Dopiero jak si zagrza to z豉pa punkt. Ca豉 operacja raczej nie pomog豉 (cho zdarzy這 mu si odpali rano od tykni璚ia). Na zimnym trzeba go kr璚i ze 2-3 razy. Jak odpali, to chodzi, ma kilka du篡ch wachni耩 obrot闚 w d馧 i dalej w normie. Nie wiem czy to wa積e, ale od 6 lat silnik pracuje tak, 瞠 od czasu do czasu wypada mu jaki zap這n, i czu to na ga販e zmiany bieg闚 czy obrotomierzu. Mo瞠 jakie sugestie co dalej - b璠 wdzi璚zny.
  • #27 16 Oct 2011 18:48
    Przemo9826
    VIP Zas逝穎ny dla elektroda
    Helpful post? (0)
    micrem wrote:
    No i drugie pytanie dotyczy gdzie jest filtr paliwa w Renault Laguna 1.6 16v z 2002 roku.Mechanik stwierdzi 瞠 takiego filtra nie ma a to troch dziwne wiec mu nie uwierzy貫m

I dobrze m闚i, zajrzyj do programu przegl康闚, wymienia si go na 240 tys. km :D A to dlatego 瞠 jest on razem z pomp w zbiorniku.
  • #28 28 Apr 2013 20:19
    Lin_coln
    Level 10  
    Helpful post? (+1)
    Laguna 1.8 benzyna 8v czujnik temperatury powietrza zasysanego znajduj帷y si w tzw. przep造womierzu, z ty逝, bia豉 wtyczka, na dwa piny. Niekt鏎zy pisz, 瞠 niewymienny. Wyjmuj帷 go nale篡 podwa篡 鈔ubokr皻em, wyskoczy. Z za這瞠niem troche gorzej, ale po prostu nale篡 u篡 si造 i go wcisn望. Wymiana na nowy jest rozwi您aniem na powy窺ze. D逝go szuka貫m i rozmy郵a貫m co to mo瞠 by, ale znalaz貫m. Po pod陰czeniu do kompa niby wszystko by這 ok. Nie by to czujnik wa逝 korbowego jak wszyscy pisz. Koszt czujnika to 45z.
    Dzi瘯uje i pozdrawiam.
  • #29 28 Apr 2013 20:26
    Strumien swiadomosci swia
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    Lin_coln wrote:
    Laguna 1.8 benzyna 8v czujnik temperatury powietrza zasysanego znajduj帷y si w tzw. przep造womierzu, z ty逝, bia豉 wtyczka

Dobra ale co to ma wsp鏊nego, temat oscyluje miedzy lagun I i II, citroenem C3, lagun I przed liftem, czujnikiem w lusterku, filtrem paliwa........
    Ale tak sie ko鎍z zabawy z francuzk.
  • #30 29 Apr 2013 10:45
    Lin_coln
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Wspolnego z czym? Jest to odpowiedz na problem z odpalaniem na cieplym silniku. Wyczyscilem silniczek krokowy i nic, czujnik polozenia walu i nic. Rozrusznik mam dobry, swiece, kable i cewki wymieniane. Dopiero po wymianie czujnika temperatury zasysanego powietrza pomogla. Pali za kazdym razem, cieply czy zimny.

Dodano po 1 [minuty]:

A co so francuskich aut- to juz nigdy nie kupie, nawet jakby mi doplacali :)
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products