X

Konfiguracja routera - Dialnet

shym 20 Apr 2011 14:31
  • #1 20 Apr 2011 14:31
    shym
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Proszę o poradę. Znajomy poprosił mnie o pomoc. Ma internet z Dialogu działający na ich łączach czyli Annex B. Modem jaki ma od nich to Siemens 4100. Ma także router D-Link DIR 600. Jest to router bez modemu. Czy można jakoś połączyć ten modem z routerem aby rozesłać neta przez wifi na kilka urządzeń? Do tej pory nie udało nam się tego prawidłowo skonfigurować ponieważ ikona netu w routerze cały czas miga zamiast świecić światłem ciągłym. W ustawieniach routera wpisaliśmy parametry usługi dialnet czyli nazwę użytkownika i hasło. Co jeszcze musimy zrobić aby to wreszcie zadziałało?
    Z góry dziękuję za pomoc
  • #2 20 Apr 2011 14:37
    piterus99
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    SS do portu WAN/Internet DIR-600, w ustawieniach dlinka wan connection type pppoe, wpisujesz login i hasło i nie ma siły, żeby nie działało.
  • #3 20 Apr 2011 14:50
    shym
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (0)
    A niestety nie działa. Konfigurację zrobiłem jak podałeś i niestety ikonka "globu" na routerze tylko miga
  • #4 20 Apr 2011 14:52
    piterus99
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Pokaż zrzut z zakładki status.
  • #5 20 Apr 2011 16:57
    shym
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (0)
    Zrzutu niestety nie mam ponieważ kumpel mieszka daleko ode mnie i konfigurowaliśmy to przez telefon. Dzisiaj podrzucił mi ten router a ja mu dałem swój i sprawdzimy co będzie. Czy ma znaczenie przy takiej konfiguracji czy to "annex a" czy "annex b"?
  • #6 20 Apr 2011 16:58
    piterus99
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Nie ma.
  • #7 21 Apr 2011 15:09
    paszczak85
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Często z dialogiem są takie problemy, wydaje mi się iż problem leży po stronie modemu - należy się upewnić iż jest on skonfigurowany w trybie Brige. Wtedy na nim podaje się tylko Typ połaczenia - PPPoE/A VCI i VPI. Dane typu login i hasło podaje się na routerze i powinno działać.
  Search 4 million + Products
Browse Products