Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

citroen berlingo 2.0hdi '05 - strasznie kopci

jacek1250 20 Kwi 2011 20:21
  • #1 20 Kwi 2011 20:21
    jacek1250
    Poziom 7  

Witam wszystkich
    Jestem nowym posiadaczem citrynki berkingo 2.0hdi mój problem pojawił się nagle podczas jazdy usłyszałem stuki wydobywajace sie z pod maski ale tylko powyżej 2000 obrotów i podczas gwałtownego wcisniecia pedału gazu. Na postoju przegazowywanie silnika nie powoduje takich efektów dźwiekowych, oraz na 1lub 2 też tego nie słychac, zaczyna się dopiero od 3 biegu i podczas gwałtownego przyspieszania.Zauwazyłem również że kopci jak stary autobus, oraz jakby paliwo dostawało sie do oleju silnikowego(powieksza się stan na bagnecie ale płyn chłodniczy nie ubywa) i tyle usterek w ciągu jednej chwili. Proszę o jakies porady.
    Jakby ktoś miał ksiażkę do tego autka to chętnie kupię.

• #2 21 Kwi 2011 00:34
    zeimp
    Moderator Samochody

Pewnie by trza było układ paliwowy sprawdzić... Diagnostykę komputerową jakąś zrobić.

• #3 27 Kwi 2011 19:54
    jacek1250
    Poziom 7  

Witam
    Dzisiaj byłem na diagnostyce komputerowej, AGR wykluczyli jak i również przepływomierz, zaniepokoiły ich wtryskiwacze komputer pokazał różnice na wolnych obrotach pomiedzy 4 a pozostałymi wtryskiwaczami ale na wysokich obrotach poziomy sie wyrównywały. Doszli do wniosku że skoro paliwo dostaje się do oleju to musi byc wtryskiwacz a stuki to z powodu jego uszkodzenia. U mnie jest firmy Siemens. Może ktoś ma jeszcze jakies sugestie ponieważ to cholerstwo jest strasznie drogie.

• #4 15 Gru 2012 17:13
    komandos16
    Poziom 2  

witam jestem nowym nabywcą citroena xsary picaso 2.0hdi i do tej pory pracował bez zastrzeżen ale pojechałem na myjnie wymyć auto i umyłem komore silnika i silnik i zaczął sie mój problem ponieważ cytrynka nie chce wejsc na obroty i strasznie kopci uszkodziłem coś czy to jest chwilowe zalanie instalacji. pomóżcie pozdrawiam

• #5 15 Gru 2012 17:58
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 42  

komandos16 napisał:
    umyłem komore silnika i silnik i zaczął sie mój problem ponieważ cytrynka nie chce wejsc na obroty i strasznie kopc

POjezdzimy zobaczymy.

• #6 16 Gru 2012 02:25
    krocze
    Poziom 25  

Nie wchodzi na obroty, bo zapewne silnik przeszedł w tryb awaryjny lub zmajstrowałeś coś więcej...

• #7 13 Sty 2013 21:24
    AUTOSTAN
    Poziom 14  

Co do berlingo to chyba wtrysk mocno leje. Poradził bym jak najszybciej wszystkie wtryski sprawdzić u fachowca.

Dodano po 1 [minuty]:

A co do xsary to gratuluje pomysłu.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty