Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

citroen berlingo 2.0hdi '05 - strasznie kopci

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Diesel -> citroen berlingo 2.0hdi '05 - strasznie kopci
Autor
Wiadomość
jacek1250
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Zawidów

Post#1 Post autora tematu 20 Kwi 2011 20:21   

citroen berlingo 2.0hdi '05 - strasznie kopci

Witam wszystkich
Jestem nowym posiadaczem citrynki berkingo 2.0hdi mój problem pojawił się nagle podczas jazdy usłyszałem stuki wydobywajace sie z pod maski ale tylko powyżej 2000 obrotów i podczas gwałtownego wcisniecia pedału gazu. Na postoju przegazowywanie silnika nie powoduje takich efektów dźwiekowych, oraz na 1lub 2 też tego nie słychac, zaczyna się dopiero od 3 biegu i podczas gwałtownego przyspieszania.Zauwazyłem również że kopci jak stary autobus, oraz jakby paliwo dostawało sie do oleju silnikowego(powieksza się stan na bagnecie ale płyn chłodniczy nie ubywa) i tyle usterek w ciągu jednej chwili. Proszę o jakies porady.
Jakby ktoś miał ksiażkę do tego autka to chętnie kupię.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Kwi 2011 20:21   

Powrót do góry

zeimp
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Bergen.

Post#2 21 Kwi 2011 00:34   

Re: citroen berlingo 2.0hdi '05 - strasznie kopci

Pewnie by trza było układ paliwowy sprawdzić... Diagnostykę komputerową jakąś zrobić.
Powrót do góry

jacek1250
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Zawidów

Post#3 Post autora tematu 27 Kwi 2011 19:54   

Witam
Dzisiaj byłem na diagnostyce komputerowej, AGR wykluczyli jak i również przepływomierz, zaniepokoiły ich wtryskiwacze komputer pokazał różnice na wolnych obrotach pomiedzy 4 a pozostałymi wtryskiwaczami ale na wysokich obrotach poziomy sie wyrównywały. Doszli do wniosku że skoro paliwo dostaje się do oleju to musi byc wtryskiwacz a stuki to z powodu jego uszkodzenia. U mnie jest firmy Siemens. Może ktoś ma jeszcze jakies sugestie ponieważ to cholerstwo jest strasznie drogie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Kwi 2011 19:54   

Powrót do góry

komandos16
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: hull

Post#4 15 Gru 2012 18:13   

witam jestem nowym nabywcą citroena xsary picaso 2.0hdi i do tej pory pracował bez zastrzeżen ale pojechałem na myjnie wymyć auto i umyłem komore silnika i silnik i zaczął sie mój problem ponieważ cytrynka nie chce wejsc na obroty i strasznie kopci uszkodziłem coś czy to jest chwilowe zalanie instalacji. pomóżcie pozdrawiam
Powrót do góry

Strumien swiadomosci swia
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Polska

Post#5 15 Gru 2012 18:58   

komandos16 napisał:
umyłem komore silnika i silnik i zaczął sie mój problem ponieważ cytrynka nie chce wejsc na obroty i strasznie kopc

POjezdzimy zobaczymy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Gru 2012 18:58   

Powrót do góry

krocze
Poziom 20
Poziom 20

Post#6 16 Gru 2012 03:25   

Nie wchodzi na obroty, bo zapewne silnik przeszedł w tryb awaryjny lub zmajstrowałeś coś więcej...
Powrót do góry

AUTOSTAN
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: RZESZÓW

Post#7 13 Sty 2013 22:24   

Co do berlingo to chyba wtrysk mocno leje. Poradził bym jak najszybciej wszystkie wtryski sprawdzić u fachowca.

Dodano po 1 [minuty]:

A co do xsary to gratuluje pomysłu.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Diesel -> citroen berlingo 2.0hdi '05 - strasznie kopci
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.058 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony