Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra G - olej w płynie chłodniczym

rayan8423 21 Kwi 2011 12:46 6888 15
  • #1 21 Kwi 2011 12:46
    rayan8423
    Poziom 8  

Witam. Mam Opla Astrę g 1,7 DTI 16v. Mam taki problem: dziś zauważyłem olej w płynie chłodniczym. Autko ma chłodnicę oleju i mam zamiar zacząć od niej sprawdzanie. Mam odnośnie tego pytanie: czy wymontowanie takiej chłodniczki jest w miarę proste??? Jak ją póżniej sprawdzić: powietrzem czy wodą. No i jeśli okazałoby się że jest szczelna to gdzie szukać dalej?? miał ktoś może podobny problem??

• #2 21 Kwi 2011 13:12
    kuszy
    Poziom 11  

Najłatwiej takiego sprawdzenia dokonać na aucie, odpinając i zaślepiając przewody doprowadzające płyn chłodniczy. Inne możliwe usterki to uszczelka pod głowicą lub pęknięcie w bloku.

• #3 21 Kwi 2011 13:28
    rayan8423
    Poziom 8  

Sprawdzę najpierw tę chłodniczkę. Jeśli to nie to to bez kosztownej wizyty na warsztacie się nie obejdzie. :cry:

• #4 21 Kwi 2011 16:35
    Usunięty
  • #5 21 Kwi 2011 18:04
    pchela.cwks
    Poziom 10  

Do chłodnicy oleju wpływa płyn chłodniczy???

• #6 21 Kwi 2011 20:57
    bartez844
    Poziom 19  

albo chłodniczka oleju albo uszczelka pod głownie stawiam na obsady wtryskiwaczy

• #7 21 Kwi 2011 21:23
    rayan8423
    Poziom 8  

Właśnie skończyłem sprawdzać chłodniczkę. Według mnie jest sprawna i szczelna. Sprawdzałem pod ciśnieniem, w gorącej wodzie itd no i nic nie wyszło. Jednak wykryłem coś jeszcze:dolny wąż od chłodnicy i jednocześnie ten co wchodzi do naczynka wyrównawczego były bardzo tłuste. Kiedy je zdjąłem okazało się że w środku jest jakiś osad o konsystencji smaru i teraz nie wiem, może pod wpływem temperatury płyn wypłukuje ten osad i trafia on do zbiorniczka. Bo najciekawsze jest to że oleju z silnika mi nie ubywa. Nie znam dokładnie historii tego autka, może poprzedniemu właścicielowi przytrafiła się awaria i olej trafił do układu chłodzenia i osadził się na ściankach przewodów. Jutro chcę dokładnie wyczyścić przewody i będę obserwował co się dalej będzie działo. Może ktoś zna jakiś dobry preparat, którym mógłbym przepłukać układ, który usunie ten smaropodobny osad i nie narobi mi tam jakichś szkód?? W ostateczności zostaje jeszcze wymiana tych przewodów.

Dodano po 4 [minuty]:

Obsady też mam na uwadze. A powiedz mi kolego jak te oringi na obsadach są uszkodzone to olej idzie cały czas tzn systematycznie czy raz trzymają a raz troche przepuści któryś????

• #8 24 Kwi 2011 09:18
    bartez844
    Poziom 19  

robiłem taką głowice uparł sie ze to głowica sprawdzali planowali i dalej olej w zbiorniczku wkońcu namowiłem go na obsady wymieniłem obsady i uszczelniacze i jest ok

• #9 26 Kwi 2011 21:48
    rayan8423
    Poziom 8  

Kolego a możesz mi powiedzieć ile kosztowała cię ta naprawa???

• #11 27 Kwi 2011 07:41
    rayan8423
    Poziom 8  

No dzięki kolego. Dzisiaj podjade do mechanika i zapytam się ile bedzie to tu u mnie kosztować. Dam znać ile zaśpiewał. A orientujesz się może kolego skąd może iść woda pod podłogę po stronie kierowcy i pasażęra z tyłu???? W zeszłym roku miałem wymienioną szybę czy to może być ta przyczyna: niedokładne wklejenie???

• #12 29 Kwi 2011 09:40
    guniak
    Poziom 8  

A może jest to płyn chłodniczy?Jeśli woda to wysusz auto i polewaj go tylko w pewnych punktach.Tak powinieneś dojść gdzie cieknie.

• #13 29 Kwi 2011 15:51
    rayan8423
    Poziom 8  

rozebrałem wszystko w środku i okazało się że to jest woda po stronie kierowcy. Polewałem szybę tak od połowy zupełnie po lewej stronie i było sucho. Jednak jak zacząłem lać wyżej zauważyłem wodę w środku jak leci po bocznej scianie także stawiam na szybę. Jest źle wklejona i tyle. Z kolei po prawej stronie czyli po stronie pasażera jest tylko lekko wilgotno ale to jest płyn. Organoleptycznie sprawdziłem i ma słodki smak czyli płyn. Mam już oringi i będę dziś dobierał się do nagrzewnicy.

• #14 29 Kwi 2011 22:37
    guniak
    Poziom 8  

Może zrób jakieś fotki lub instruktaż jak to naprawiałeś.

• #15 30 Kwi 2011 12:54
    marcineczek222
    Poziom 10  

bartez844 napisał:
    na gotowo ok 450zł

Bartez844, jak wymieniales te obsady to zdejmowałeś głowice?

• #16 29 Sie 2011 14:07
    rayan8423
    Poziom 8  

Na zakończenie tematu podsumuje po kilku miesiącach jak się skończyła ta sytuacja z moim autkiem. Z olejem w płynie narazie sobie odpuściłem. Wypłukałem dokładnie układ na tyle na ile mogłem i narazie oleju nie widać. Płyn mi ubywa, ale podejrzewam że to wina przewodów bo są mokre. Muszę je wymienić. Wymieniłem oringi w nagrzewnicy także w środku płyn już nie powinien się pojawiać. Jeśli chodzi o wodę w środku pod podłogą od strony kierowcy i z tyłu to definitywna wina źle wklejonej szyby. Po wymianie narazie wszystko jest ok. Dzięki wszystkim za odpowiedzi na moje zapytanie. Pozdrawiam

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME