Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Opel Astra G - olej w płynie chłodniczym

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Opel Astra G - olej w płynie chłodniczym
Autor
Wiadomość
rayan8423
Poziom 5
Poziom 5

Post#1 Post autora tematu 21 Kwi 2011 12:46   

Opel Astra G - olej w płynie chłodniczym

Witam. Mam Opla Astrę g 1,7 DTI 16v. Mam taki problem: dziś zauważyłem olej w płynie chłodniczym. Autko ma chłodnicę oleju i mam zamiar zacząć od niej sprawdzanie. Mam odnośnie tego pytanie: czy wymontowanie takiej chłodniczki jest w miarę proste??? Jak ją póżniej sprawdzić: powietrzem czy wodą. No i jeśli okazałoby się że jest szczelna to gdzie szukać dalej?? miał ktoś może podobny problem??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Kwi 2011 12:46   

Powrót do góry

kuszy
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Dąbrowa zielona

Post#2 21 Kwi 2011 13:12   

Re: Opel Astra G - olej w płynie chłodniczym

Najłatwiej takiego sprawdzenia dokonać na aucie, odpinając i zaślepiając przewody doprowadzające płyn chłodniczy. Inne możliwe usterki to uszczelka pod głowicą lub pęknięcie w bloku.
Powrót do góry

rayan8423
Poziom 5
Poziom 5

Post#3 Post autora tematu 21 Kwi 2011 13:28   

Sprawdzę najpierw tę chłodniczkę. Jeśli to nie to to bez kosztownej wizyty na warsztacie się nie obejdzie. :cry:
Powrót do góry

Usunięty

Post#4 21 Kwi 2011 16:35   

Tylko jak zaślepisz tą niby chłodniczkę to musisz dokładnie wypłukać układ i troche pojeździć.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Kwi 2011 16:35   

Powrót do góry

pchela.cwks
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Podegrodzie

Post#5 21 Kwi 2011 18:04   

Do chłodnicy oleju wpływa płyn chłodniczy???
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Kwi 2011 18:04   

Powrót do góry

bartez844
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: 505914594

Post#6 21 Kwi 2011 20:57   

albo chłodniczka oleju albo uszczelka pod głownie stawiam na obsady wtryskiwaczy
Powrót do góry

rayan8423
Poziom 5
Poziom 5

Post#7 Post autora tematu 21 Kwi 2011 21:23   

Właśnie skończyłem sprawdzać chłodniczkę. Według mnie jest sprawna i szczelna. Sprawdzałem pod ciśnieniem, w gorącej wodzie itd no i nic nie wyszło. Jednak wykryłem coś jeszcze:dolny wąż od chłodnicy i jednocześnie ten co wchodzi do naczynka wyrównawczego były bardzo tłuste. Kiedy je zdjąłem okazało się że w środku jest jakiś osad o konsystencji smaru i teraz nie wiem, może pod wpływem temperatury płyn wypłukuje ten osad i trafia on do zbiorniczka. Bo najciekawsze jest to że oleju z silnika mi nie ubywa. Nie znam dokładnie historii tego autka, może poprzedniemu właścicielowi przytrafiła się awaria i olej trafił do układu chłodzenia i osadził się na ściankach przewodów. Jutro chcę dokładnie wyczyścić przewody i będę obserwował co się dalej będzie działo. Może ktoś zna jakiś dobry preparat, którym mógłbym przepłukać układ, który usunie ten smaropodobny osad i nie narobi mi tam jakichś szkód?? W ostateczności zostaje jeszcze wymiana tych przewodów.

Dodano po 4 [minuty]:

Obsady też mam na uwadze. A powiedz mi kolego jak te oringi na obsadach są uszkodzone to olej idzie cały czas tzn systematycznie czy raz trzymają a raz troche przepuści któryś????
Powrót do góry

bartez844
Poziom 17
Poziom 17

Post#8 24 Kwi 2011 09:18   

robiłem taką głowice uparł sie ze to głowica sprawdzali planowali i dalej olej w zbiorniczku wkońcu namowiłem go na obsady wymieniłem obsady i uszczelniacze i jest ok
Powrót do góry

rayan8423
Poziom 5
Poziom 5

Post#9 Post autora tematu 26 Kwi 2011 21:48   

Kolego a możesz mi powiedzieć ile kosztowała cię ta naprawa???
Powrót do góry

bartez844
Poziom 17
Poziom 17

Post#10 27 Kwi 2011 07:29   

na gotowo ok 450zł
Powrót do góry

rayan8423
Poziom 5
Poziom 5

Post#11 Post autora tematu 27 Kwi 2011 07:41   

No dzięki kolego. Dzisiaj podjade do mechanika i zapytam się ile bedzie to tu u mnie kosztować. Dam znać ile zaśpiewał. A orientujesz się może kolego skąd może iść woda pod podłogę po stronie kierowcy i pasażęra z tyłu???? W zeszłym roku miałem wymienioną szybę czy to może być ta przyczyna: niedokładne wklejenie???
Powrót do góry

guniak
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Chrzanów

Post#12 29 Kwi 2011 09:40   

A może jest to płyn chłodniczy?Jeśli woda to wysusz auto i polewaj go tylko w pewnych punktach.Tak powinieneś dojść gdzie cieknie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Kwi 2011 09:40   

Powrót do góry

rayan8423
Poziom 5
Poziom 5

Post#13 Post autora tematu 29 Kwi 2011 15:51   

rozebrałem wszystko w środku i okazało się że to jest woda po stronie kierowcy. Polewałem szybę tak od połowy zupełnie po lewej stronie i było sucho. Jednak jak zacząłem lać wyżej zauważyłem wodę w środku jak leci po bocznej scianie także stawiam na szybę. Jest źle wklejona i tyle. Z kolei po prawej stronie czyli po stronie pasażera jest tylko lekko wilgotno ale to jest płyn. Organoleptycznie sprawdziłem i ma słodki smak czyli płyn. Mam już oringi i będę dziś dobierał się do nagrzewnicy.
Powrót do góry

guniak
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Chrzanów

Post#14 29 Kwi 2011 22:37   

Może zrób jakieś fotki lub instruktaż jak to naprawiałeś.
Powrót do góry

marcineczek222
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Grójec

Post#15 30 Kwi 2011 12:54   

bartez844 napisał:
na gotowo ok 450zł

Bartez844, jak wymieniales te obsady to zdejmowałeś głowice?
Powrót do góry

rayan8423
Poziom 5
Poziom 5

Post#16 Post autora tematu 29 Sie 2011 14:07   

Na zakończenie tematu podsumuje po kilku miesiącach jak się skończyła ta sytuacja z moim autkiem. Z olejem w płynie narazie sobie odpuściłem. Wypłukałem dokładnie układ na tyle na ile mogłem i narazie oleju nie widać. Płyn mi ubywa, ale podejrzewam że to wina przewodów bo są mokre. Muszę je wymienić. Wymieniłem oringi w nagrzewnicy także w środku płyn już nie powinien się pojawiać. Jeśli chodzi o wodę w środku pod podłogą od strony kierowcy i z tyłu to definitywna wina źle wklejonej szyby. Po wymianie narazie wszystko jest ok. Dzięki wszystkim za odpowiedzi na moje zapytanie. Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Opel Astra G - olej w płynie chłodniczym
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Kontakt

Page generation time: 0.063 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony