X

Jak skonfigurować router wifi TP-LINK TL-WR340G (net radiowy)

adex507 21 Apr 2011 16:04
  • #1 21 Apr 2011 16:04
    adex507
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Mam problem z podłączeniem routera wifi TP-LINK TL-WR340G.
    Internet mam z IKOMNET od typka który rozprowadza internet radiowo. Mam podłączony odbiornik do Access Piont (Air Live WL-5460AP v2 802.11g), z access point-a wychodzi kabelkiem RJ-45 do routera (TP-LINK TL-WR340G) do portu 1, następnie z routera kabelkami RJ-45 wychodzi na kompa PC oraz na jednego laptopa.
    Na drugim laptopie pobieram radiowo, na trzecim laptopie pobieram także radiowo, na czwartym laptopie pobieram kabelkiem RJ-45, natomiast gdy odłączam kabelek i chcę się połączyć radiowo wyszukuje mi mój router ale podczas podłączania pokazuje mi że nie może podłączyć, że możliwe jest, że sieć jest poza zasięgiem.
    wifi w szkole mi łapie więc jest sprawne, w domu inne kompy łapią z routera a mój nie.
    Jak skonfigurować ten router żeby łapało??
  • #2 21 Apr 2011 16:24
    piterus99
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Jakieś zabezpieczenia włączone na tym WR340G? Może klucz źle wpisałeś, a on z uporem maniaka próbuje się nim podłączać?
    Albo filtracja MAC załączona, wtedy też jest podobny objaw.
    Spróbuj zalogować się na AP i posprawdzać te opcje.
  • #3 21 Apr 2011 16:27
    Kuniarz
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    adex507 wrote:
    z access point-a wychodzi kabelkiem RJ-45 do routera (TP-LINK TL-WR340G) do portu 1

...mam nadzieję, że mówisz tutaj o niebieskim gnieździe WAN, bo jeśli nie, to używasz tego routera wyłącznie jako switch.
  • #4 21 Apr 2011 23:26
    adex507
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (0)
    hasło wpisuję poprawnie, na każdym kompie działa tylko na tym niestety nie. A kabelek jest podłączony do portu1 LAN a niebieski WAN jest pusty
  • #5 21 Apr 2011 23:29
    piterus99
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Pokaż ipconfig /all z któregoś z działających komputerów.

Czy jak Ci się łączy, to masz komputery z trójkątem/wykrzyknikiem czy po prostu nie daje się połączyć i masz spowrotem status rozłączony?
  • #6 21 Apr 2011 23:37
    adex507
    Level 7  
    Pokazuje się błąd połączenia i rozłącza i tylko przez kabelek łączy a przez wifi nie mogę
  • #7 21 Apr 2011 23:37
    piterus99
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Quote:
    Pokaż ipconfig /all z któregoś z działających komputerów.
  • #8 22 Apr 2011 06:41
    Kuniarz
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Jestem za tym, abyś wpiął przewód pod WAN i skonfigurował urządzenie jako router. W tej chwili przede wszystkim masz źle połączone !
  • #9 22 Apr 2011 14:31
    adex507
    Level 7  
    jak konfiguruję router za pomocą płytki na samym końcu pokazuje mi się komunikat zbłędem:
    Jak skonfigurować router wifi TP-LINK TL-WR340G (net radiowy)

Podczas konfiguracji routera kabelek z access point-a podłączony jest do niebieskiego portu WAN a komputer podłączony jest do zółtego portu LAN
  • #10 22 Apr 2011 18:26
    Kuniarz
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Olej płytkę, w konfiguracji WAN ustaw na DHCP, aby od strony sieci pobrał sobie ustawienia z routera "wyżej".
  • #11 23 Apr 2011 08:56
    adex507
    Level 7  
    nie do końca rozumiem co mam zrobić.
    Czyli jak mam skonfigurować router??
    Jak byś mógł opisać krok po kroku na win 7 lub XP Pro byłbym bardzo wdzięczny. :D
  • #12 23 Apr 2011 09:03
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet
    Helpful post? (0)
    > Jak byś mógł opisać krok po kroku
    Lepiej zacznij czytać pytania pomagaczy i odpowiadać na pytania z postów.
  • #13 23 Apr 2011 18:15
    Kuniarz
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    RTFM od routera, wykaż trochę samozaparcia i nie oczekuj że ktoś napisze Ci krok po kroku jak to zrobić. Od tego masz prawdę powiedziawszy sprzedawcę tego sprzętu, żeby w razie braku znajomości języka w jakim napisano instrukcję, pomógł np. telefonicznie.
  • #14 07 May 2011 21:13
    adex507
    Level 7  
    Dzięki koledzy że pomagacie...
    Mam taki problem, że net mi się cały czas rozłącza. robię wszystko zgodnie z instrukcją, bo jest w języku polskim, tylko że tam jest instrukcja jak zabezpieczyć router aby nikt nie korzystał z mojego neta. Niestety gdy podłączam neta bod stary switch jest wszystko ok, tylko że nie mam wifi ale jak odłączam switch-a i podłączam router to net mi się restartuje co kilka min. a ja nie jestem teleinformatykiem żeby wiedzieć jak zbudować sieć czy coś...
    Dziękuję że tak chętnie pomagacie...
  Search 4 million + Products
Browse Products