Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 22 Kwi 2011 20:41
    slon_boos
    Poziom 2  

Witam, po wymianie uszczelek pod wtryskami 112 CDI VITO pali się EDC. Naprawa wymiany uszczelek trwała 3 tyg. między czasie akumulator się całkowicie rozładował. Zaraz po naładowaniu i przekręceniu na zapłon zapaliło się edc. Próbowałem zapalić i nic. Okazało się że dwie kostki pod filtrem paliwa były nie podłączone. Auto od razu zaczęło inaczej reagować na rozrusznik. Ale nie pali. Wyczytałem, że układ się bardzo zapowietrza po odłączeniu zasilania wtrysków. Postanowiłem go odpalić z holu. Po kilometrze zapalił początkowo nie chciał wejść na obroty ale pochwili chyba się odpowietrzył i pracował normalnie. Po przejechani kolejnych 300 metrów zgasł i już nie zapalił nawet z linki. Kolega próbował skasować błąd EDC ale kasował się tylko do czasu próby zapalenia silnika. Zachowuje się tak że chce zapalić ale po przekręceniu
    silnikia błąd wraca i tylko sobie kręci bez reakcji :( . Proszę o porady.

• #2 22 Kwi 2011 20:56
    maciej123
    Poziom 24  

A jaki kod błędu wywala?

• #3 22 Kwi 2011 22:16
    slon_boos
    Poziom 2  

niestety to był program, jakaś darmówka z netu, pokazało check skasowaliśmy i błąd się skasował na chile:( jest jakiś program do ściągnięcia który pokaże numer błędu??? jaki potrzebny jest kabel ten który był użyty to OBD2
    Pozdrawiam

• #4 23 Kwi 2011 02:50
    rylik91
    Poziom 13  

Witam.

Do diagnozy mercedesa darmowy program ? Wątpliwe.
    Najlepiej kolego jakbyś miął dostęp do oryginalnego sprzętu (Start Diagnoza), ale
    Launch czy Kts też powienien wystarczyć do wykrycia usterki.

Pozdrawiam.

• #5 26 Kwi 2011 20:03
    slon_boos
    Poziom 2  

Witam kolegów,
    mam wyniki z diagnozy:
    Błędy
    P1403 podobno EBR lub EGR co to znaczy?
    P1661 podobno napięcie wtryskiwaczy co i jak sprawdzać?
    P0703 światła stop ?
    P1192 czujnik poziomu i jakości tem. oleju.
    Napiszcie jak można samemu sobie poradzić czy może oddać do serwisu merc.

Proszę o pomoc??

• #6 26 Kwi 2011 20:17
    trans-serwis
    Poziom 39  

Jakim szajsem robiłeś tą niby diagnozę ?
    Oddaj ten samochód do warsztatu póki czas.

• #7 27 Kwi 2011 02:57
    rylik91
    Poziom 13  

Witam.

Po 1 po skasowaniu usterek co zostało ??
    Po 2 Jeżeli robi się precyzyjną diagnozę to powinna ona zawierać dokładniejsze informacje, bo to co Ty podałeś to takie tylko aby było..

Czym to robiłeś ? Mercedes to mercedes ta marka wymaga "normalnego" sprzętu do diagnozy. Pozdrawiam

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty