Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Silnik zaburtowy SALUT 3 gaśnie po 10 minutach

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Silnik zaburtowy SALUT 3 gaśnie po 10 minutach
Autor
Wiadomość
Damian19063
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Białystok

Post#1 Post autora tematu 23 Kwi 2011 21:03   

Silnik zaburtowy SALUT 3 gaśnie po 10 minutach

Witam wszystkich jestem tu nowy więc co złego to nie ja.
Mam taki problem z tym Salutem, chodzi jak trzeba tylko przez jakieś 5-10 min potem koniec. Świeca czarna, brak iskry, myślałem że to mieszanka. W sklepie mówili ze 100ml na 5l ok, zrobiłem to jeszcze raz na pół dolałem 5l mieszanka ok .
I teraz tak wkładam świece ciepłoty 100 iskra chodzi 10 min i koniec ok. Kondensator wymieniłem i znowu to samo. Nowa świeca iskra jest a potem jej nie ma (silnik po remoncie nowe uszczelki wszystko), oprócz pierścieni tłoka ale kompresja jest ok a i jeszcze jedno prawie nie reaguje na gaz, tylko tak burczy i się dławi.
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 23 Kwi 2011 21:03   

Powrót do góry

kazmir
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Warszawa

Post#2 23 Kwi 2011 22:20   

Re: silnik zaburtowy SALUT 3

Co z zapłonem? Jaka przerwa na przerywaczu? Jeśli z elektryką jest OK to może masz dziurawy pływak w gaźniku?
Powrót do góry

manta
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Elbląg.

Post#3 24 Kwi 2011 08:19   

Re: silnik zaburtowy SALUT 3 gaśnie po 10 minutach

Zapłon do kontroli, dosyć często cewki iskrownika kończyły żywot w ten sposób. Masz wersje z przerywaczem czy elektroniczny zapłon? Kartery rozpoławialiście?
Powrót do góry

Damian19063
Poziom 3
Poziom 3

Post#4 Post autora tematu 24 Kwi 2011 13:59   

Re: Silnik zaburtowy SALUT 3 gaśnie po 10 minutach

Witam, to jest silnik z przerywaczem nie elektronicznym. Dziury w pływaku nie ma. Przerwę na przerywaczu ustawiam w najwyższym punkcie tłok to szczelina na grubość kartki papieru tak słyszałem. A w gaźniku iglica ustawiona jest na minimum czyli na samej górze , przestawiałem na niżej to strzela z gaźnika.
Postaram się wymienić cewkę ale wątpię ze coś to da.

Dodano po 6 [minuty]:

A i jeszcze jedno dostaje przebicia na świecy iskra bokiem skacze nie centralnie między przerwą co to może być . Mówię, wszystko jest ok, pali z pierwszego ale jak już pochodzi na wolnym, to koniec świeca, czarna okopcona i iskra słaba.
Powrót do góry

manta
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Elbląg.

Post#5 24 Kwi 2011 22:53   

Za bogata mieszanka, zła przerwa, zły kąt. Fałszywe powietrze,nieszczelne kartery.
Powrót do góry

Damian19063
Poziom 3
Poziom 3

Post#6 Post autora tematu 25 Kwi 2011 09:01   

A mozna trochę jaśniej bo ja nie wiem o co chodzi z tym kątem i co to są (nieszczelne kartery). Ale mieszanka jest dobra mówie ze 100ml na 10l bo 100ml na 5l było za duzo a teraz jest ok chyba.A i co to jest fałszywe powietrze.
Od razu mówie gaźnik jst bez filtra on jest oryginalny taki

Dodano po 4 [minuty]:

A i jeszcze jedno były wymieniane wszystkie symeringi i w środku był taki pół księżyc tez został wymieniony , wszystkie uszczelki tez wymienione, nawet pod głowicą , wszystkie śruby nakrędki podkładki ,wszystko było czyszczone na cacy.
Kompresja jest ok
Powrót do góry

39006
Usunięty

Post#7 25 Kwi 2011 10:26   

Ten silnik, ma chyba chłodzenie wodne, odpalasz go "na sucho"?
Poczytaj to :Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
Czytając Twoje posty, można wywnioskować że nie posiadasz podstawowej wiedzy na temat silników spalinowych.
Powrót do góry

Damian19063
Poziom 3
Poziom 3

Post#8 Post autora tematu 25 Kwi 2011 14:30   

no jakie na sucho w wodzie w beczce

Dodano po 2 [minuty]:

a co tu miec za wiedze jejku to jest tylko silnik
Powrót do góry

39006
Usunięty

Post#9 25 Kwi 2011 14:36   

Jeżeli to jest tylko silnik i nie potrzebna jest jakakolwiek wiedza, to powinieneś sobie poradzić sam.
Powrót do góry

Damian19063
Poziom 3
Poziom 3

Post#10 Post autora tematu 25 Kwi 2011 14:38   

Jak mówisz ze sie nie znam to moze ty sie znasz i powiesz jaka moze byc przyczyna w tym silniku ze on gasnie i dostaje przebicia na swiecy
Powrót do góry

39006
Usunięty

Post#11 25 Kwi 2011 14:48   

Koledzy podali możliwe przyczyny (źle ustawiony lub uszkodzony zapłon, nieszczelność w silniku) w odpowiedzi napisałeś że nie wiesz o czym mówią.
Nie sprawdziłeś, w zamian zaczynasz pyskować.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Silnik zaburtowy SALUT 3 gaśnie po 10 minutach
Strona 1 z 1