Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zlecenie - przerobienie spawarki Migomat.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Zlecenie - przerobienie spawarki Migomat.
Autor
Wiadomość
Semix
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Przyszowice

Post#1 Post autora tematu 24 Kwi 2011 22:47   

Zlecenie - przerobienie spawarki Migomat.

Witam

W związku z pracami, które wykonuję zacząłem zastanawiać się nad zakupem spawarki półautomatycznej - migomatu.

Niestety gdy zacząłem przeglądać oferty na znanym wszystkim portalu aukcyjnym zauważyłem że większość produktów to jakaś niepewna chińszczyzna .. natomiast pozostałe urządzenia są dość drogie. Wobec czego wpadłem na pewien pomysł.

Na wspomnianym portalu aukcyjnym znalazłem dobrej jakości:
podajnik drutu, uchwyt spawalniczy z zaworem gazu, regulatory prądu spawania i wiele innych podzespołów. Mam natomiast transformatorową spawarkę - samoróbkę, której niestety nie jestem w stanie użyć ponieważ ma o wiele za duży prąd spawania i po prostu przepala spawany materiał (no i ta szlaka ... )

W związku z tym że nie posiadam dostatecznej wiedzy by samemu poskładać takie urządzenie, ani czasu na to by się dokształcić :) Poszukuję osoby która (naturalnie odpłatnie) podjęłaby się budowy takiego urządzenia na bazie wspomnianego transformatora.

propozycje najchętniej proszę przesyłać na adres semix(malpa)emix.com.pl

pozdrawiam
Sebastian Hartman

P.S. Najchętniej z okolic Gliwic - transformator wazy chyba z 60kg i nie mam zamiaru go nigdzie wysyłać :)
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 24 Kwi 2011 22:47   

Powrót do góry

Plumpi
Poziom 22
Poziom 22

Post#2 26 Kwi 2011 07:26   

Re: Zlecenie - Spawarka MIGOMAT

Myślę, że taniej będzie kupić gotową spawarkę.
Weź pod uwagę, że ludzie nie chcą pracować charytatywnie, a zakup części i podzespołów do takiej spawarki to wydatek conajmniej 500-600zł.
Do tego weź także pod uwagę, że spawarki: elektrodowa oraz MIG-MAG posiadadają inne charakterystyki prądowo-napięciowe transformatora, a do tego jeżeli twierdzisz, że ten transformator posiada zbyt duży prąd dla elektrody to z całą pewnością będzie on kilkakrotnie za duży dla MIG-MAG.
Poszukaj dokładniej na Allegro.
Sam osobiście jakieś 2-3 miesiące temu sprzedałem tam MIG-MAG Bester MP1500 za 900zł ponieważ byłem zmuszony "przesiąść" się na TIG-a.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Zlecenie - przerobienie spawarki Migomat.
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.048 seconds

elektroda.pl temat RSS