X

Jak odpowietrzyć ukł.chłodzenia w VW golf

06 Nov 2004 17:33 TSTsport
  • #1 06 Nov 2004 17:33
    Tsport
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    vw golf III 1.8, jak odpowietrzyć układ chłodzenia?
    Jak odkręciłem korek to cały płyn mi wywaliło.
    Czy takie duże ciśnienie powinno być w ukladzie?
  • #2 06 Nov 2004 17:35
    kryststgpom
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Na zimnym silniku, a czy przy wężu, który dochodzi do chłodnicy nie ma korka odpowietrzania?
  • #3 06 Nov 2004 17:48
    pkobier
    Level 13  
    Helpful post? (-1)
    Witam.Na zminym silniku odkręć korek od zbiornika wyrównawczego.Uruchom silnik i czekaj aż się nagrzeje(musi otworzyć się termostat).Stale kontroluj poziom płynu(w razie czego dolewaj).Obserwuj przewód powrotny z chłodnicy(taki cienki, idzie do zbiorniczka wyrównawczego) do kiedy przestaną wydobywać się tamtendy pęcherzyki powietrza(musi lecieć sam płyn).A jak przestaną to układ masz odpowietrzony.Po paru dniach sprawdź poziom płynu(ew.dolej).

Pozdrawiam!!
  • #4 06 Nov 2004 17:49
    pkobier
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Witam.Na zminym silniku odkręć korek od zbiornika wyrównawczego.Uruchom silnik i czekaj aż się nagrzeje(musi otworzyć się termostat).Stale kontroluj poziom płynu(w razie czego dolewaj).Obserwuj przewód powrotny z chłodnicy(taki cienki, idzie do zbiorniczka wyrównawczego) do kiedy przestaną wydobywać się tamtendy pęcherzyki powietrza(musi lecieć sam płyn).A jak przestaną to układ masz odpowietrzony.Po paru dniach sprawdź poziom płynu(ew.dolej).

Pozdrawiam!!
  • #5 06 Nov 2004 17:53
    dziobaak
    Level 13  
    Helpful post? (-1)
    witam ten silnik powinien sie odpowietrzyć sam , sprawdź na zimnym czy górny wąż od chłodnicy jest pełny przez jego uscisk.
    Za ciśnienie w układzie decyduje korek wlewu to w nim jest zaworek który ustala cisnienie <może być uszkodzony>.
    Sprawdź jeszcze czy płynu czasem nie ubywa ,stan oleju czy nie przybywa , zaobserwuj spaliny bo może to być przyczyna uszkodzonej uszczelki pod głowicą, a jeszcze sprawdz jak się zachowuje temperatura silnika w czasie jazdy
  • #6 06 Nov 2004 18:00
    autoel
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Dokładnie jak w poście wyżej, generalnie te auta same się odpowietrzają , jeżeli "wywala" płyn jest coś nie tak, do powyższych sugestii dodam jeszcze termostat może sie nie otwierać.
    Powodzenia.
  • #7 06 Nov 2004 19:19
    blackpower
    Level 16  
    Helpful post? (+1)
    Qrde, jasne ze w tych samochodach uklad sam sie odpowietrza.
    Sam takim jezdze i uklad chlodzenia juz przerobilem pare razy :-)
  • #8 06 Nov 2004 21:41
    twierdza szyfrów
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    vw golf III 1.8, jak odpowietrzyć układ chłodzenia?
    Układ sam sie odpowietrza
    Jak odkręciłem korek to cały płyn mi wywaliło.
    Jak płyn w układzie ma wysoką temp. to przeciez normalne ze Ci wywali
    Czy takie duże ciśnienie powinno być w ukladzie?
    Cisnienie reguluje zaworek w korku
  • #9 12 Nov 2004 11:41
    Tsport
    Level 14  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products