X

podłączenie telewizora do anteny blokowej a DVB-T

jonks 26 Apr 2011 21:28
  • #1 26 Apr 2011 21:28
    jonks
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam mam do was pytanie, przeprowadzam się do bloku 6 letniego, czyli w miarę nowy i mam kilka pytań odnośnie przyłączenia telewizora

pyt 1. Gniazdo w salonie jest podzielone na 3 wejścia. Z tego co czytałem jedno jest do satki, drugie kablówki, trzecie radiowe. Chciałbym podłączyć tv do anteny radiowej i tym samym odbierać sygnał analogowy, tylko czy to jest możliwe?

pyt 2. Czy taka antena może odbierać sygnał DVB_T czy to zależy od bloku i spółdzielni, czyli jaka jest na bloku antena?

pyt. 3 Od czego jest wejście satelitarne?Co można na nim odebrać itd, bo to mnie zastanawia wkońcu każdy ma swój talerz na balkonie wiec do czego takie wejście służy.

Dzięki za odpowiedzi
  • #2 26 Apr 2011 21:40
    _cheetah_
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    jonks wrote:
    pyt 1. Gniazdo w salonie jest podzielone na 3 wejścia. Z tego co czytałem jedno jest do satki, drugie kablówki, trzecie radiowe. Chciałbym podłączyć tv do anteny radiowej i tym samym odbierać sygnał analogowy, tylko czy to jest możliwe?

zależy od zastosowanego gniazda. Są takie, które na wyjściu Radio mają pełne pasmo, czyli radiowe + telewizyjne, a są takie, które mają tam tylko wyjście pasma radiowego. Trzeba podłączyć TV i po prostu sprawdzić.

jonks wrote:
    pyt 2. Czy taka antena może odbierać sygnał DVB_T czy to zależy od bloku i spółdzielni, czyli jaka jest na bloku antena?

może. Ale o to, czy w gniazdku jest DVB-T, musisz zapytać się w administracji bloku.

jonks wrote:
    pyt. 3 Od czego jest wejście satelitarne?Co można na nim odebrać itd, bo to mnie zastanawia w końcu każdy ma swój talerz na balkonie wiec do czego takie wejście służy.

jak wyżej, pytanie do administracji.
  Search 4 million + Products
Browse Products