Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

podłączenie telewizora do anteny blokowej a DVB-T

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Instalacje antenowe -> podłączenie telewizora do anteny blokowej a DVB-T
Autor
Wiadomość
jonks
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: kalisz

Post#1 Post autora tematu 26 Kwi 2011 21:28   

podłączenie telewizora do anteny blokowej a DVB-T

Witam mam do was pytanie, przeprowadzam się do bloku 6 letniego, czyli w miarę nowy i mam kilka pytań odnośnie przyłączenia telewizora

pyt 1. Gniazdo w salonie jest podzielone na 3 wejścia. Z tego co czytałem jedno jest do satki, drugie kablówki, trzecie radiowe. Chciałbym podłączyć tv do anteny radiowej i tym samym odbierać sygnał analogowy, tylko czy to jest możliwe?

pyt 2. Czy taka antena może odbierać sygnał DVB_T czy to zależy od bloku i spółdzielni, czyli jaka jest na bloku antena?

pyt. 3 Od czego jest wejście satelitarne?Co można na nim odebrać itd, bo to mnie zastanawia wkońcu każdy ma swój talerz na balkonie wiec do czego takie wejście służy.

Dzięki za odpowiedzi
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Kwi 2011 21:28   

Powrót do góry

_cheetah_
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Warszawa

Post#2 26 Kwi 2011 21:40   

Re: podłączenie telewizora do anteny blokowej a DVB-T

jonks napisał:
pyt 1. Gniazdo w salonie jest podzielone na 3 wejścia. Z tego co czytałem jedno jest do satki, drugie kablówki, trzecie radiowe. Chciałbym podłączyć tv do anteny radiowej i tym samym odbierać sygnał analogowy, tylko czy to jest możliwe?

zależy od zastosowanego gniazda. Są takie, które na wyjściu Radio mają pełne pasmo, czyli radiowe + telewizyjne, a są takie, które mają tam tylko wyjście pasma radiowego. Trzeba podłączyć TV i po prostu sprawdzić.

jonks napisał:
pyt 2. Czy taka antena może odbierać sygnał DVB_T czy to zależy od bloku i spółdzielni, czyli jaka jest na bloku antena?

może. Ale o to, czy w gniazdku jest DVB-T, musisz zapytać się w administracji bloku.

jonks napisał:
pyt. 3 Od czego jest wejście satelitarne?Co można na nim odebrać itd, bo to mnie zastanawia w końcu każdy ma swój talerz na balkonie wiec do czego takie wejście służy.

jak wyżej, pytanie do administracji.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Instalacje antenowe -> podłączenie telewizora do anteny blokowej a DVB-T
Strona 1 z 1