X
  • #1 27 Apr 2011 22:52
    wojtas810
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam

Właśnie zakupiłem Telewizor LCD 42LD465 oraz kino domowe LG HT305SU 5.1 - i co mnie najbardziej zdziwiło podłączyłem wszytko fajnie i z DVD sygnał leci po HDMI i dźwięk i obraz idzie ładnie - ale nie jestem w stanie oglądając TV z kabla antenowego podłączyć dźwięku żeby szedł przez kino domowe. Okazało się jak kupiłem „cincze” ze w TV nie mam WYJSCIA z dźwiękiem tylko mam dwa wejścia!!!
    # W TV mam jeszcze wejście na słuchawki - ale strasznie dźwięk traci na jakości i sygnał jest kiepski!
    # Mam jeszcze w TV wyjście na kabel optyczny - ale w kinie nie mam wejścia optycznego!
    # Mam w TV AUDIO IN (RGB/DVI) = ale nawet nie wiem co to jest ?
    # No i w TV oraz Kinie mam wejście euro-złącze.

Proszę podpowiedzcie mi czy jakoś jestem w stanie podłączyć TV do Kina abym mógł ten dźwięk odtwarzać w KINIE domowym i normalnie mógł oglądać telewizje nie tracąc na jakości dźwięku przez wejście słuchawkowe

Wielkie dzięki od razu za pomoc
  • #2 27 Apr 2011 23:02
    mihal2002
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Dostałeś już odpowiedź! Poszukaj.
  • #3 27 Apr 2011 23:17
    wojtas810
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Tak tylko pisze ze Optyczny mam w Telewizorze a w kinie domowym nie mam Optycznego - chyba ze są jakieś przejściówki ??
  • #4 28 Apr 2011 11:54
    jur1
    Specjalista techniki DVD
    Helpful post? (0)
    Z gniazda EURO w TV pobierasz sygnał AUDIO
    za pomocą elementów na obrazku 1+kable chinch lub
    obrazkach 2, 3 ,5
    Link
    doprowadzasz do wej AUX w kinie dźwięk za pomocą wtyków CHINCH.

Moderated By Futrzaczek:

Długi link ukryłem.

• #5 28 Apr 2011 17:40
    wojtas810
    Level 2  
    Zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś - dźwięk dużo lepszy niż przez wejście słuchawkowe.
    Kupiłem akurat przejściówkę z możliwością In i Out - zastanawiam się tylko i czy w jak ma zestaw 5.1 to teraz to co zrobiłem będzie oddawało mi cała moc i będę w stanie ja wykorzystać ( atuty 5.1 ) - czy tylko przy optycznym kablu ?
  • #6 29 Apr 2011 00:12
    jur1
    Specjalista techniki DVD
    Helpful post? (0)
    Z dźwiękiem możesz poszaleć ale zajrzyj na strony 9-10 instrukcji obsługi.
  • #7 01 May 2011 11:40
    wojtas810
    Level 2  
    dzieki wielkie za Pomoc - wszytko podpiete problem rozwiązany dzieki wielkie za pomoc.
  Search 4 million + Products
Browse Products