Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 29 Kwi 2011 17:25
    Luk3
    Poziom 10  

Witam,

Mam w posiadaniu w/w wzmacniacz. Nadszedł czas na wymianę potencjometru od głośności balansu. Sęk w tym, że jest to jeden potencjometr. 2x200k do siły głosu + 1x100k balansu, oba logarytmiczne.
    Szukam i szukam, ale nie mogę w żadnym sklepie znaleźć takiego cuda. Gdzie takie coś znajdę? (TME, Maritex i inne popularne obszukane...).

• #2 29 Kwi 2011 23:01
    makro
    Poziom 17  

Witam kolege czy przeczyszczenie potencjometrow nic nie pomaga .Jezeli nie sa przerwane sciezki mozna sprobowac zregenerowac choc nie na dlugo przy czestej eksploatacji .

• #3 29 Kwi 2011 23:05
    Luk3
    Poziom 10  

Czyszczenie pomogło na chwilę. Wygląda na to, że potencjometr już się "skończył".

• #8 30 Kwi 2011 10:54
    Byneq
    Poziom 26  

To powinno pomóc, rzadko się zdarza żeby potencjometr całkiem padł. Niedawno miałem w rękach 20 letnie radio samochodowe używane od nowości i włąściciel chciał sprzedać auto ze sprawnym radiem komuś z rodzinki i z tego co wiem to działa do teraz. Generalnie robię tak , że psikam troszkę do środka poruszam , zostawiam na 15 minut, później powtarzam procedurę. Niedawno sprzedałem Zodiaka, który ma chyba tyle lat co ja i ma oryginalne potencjometry od nowości.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty