X

Bingo M w VW t3 nie przełącza na gaz

30 Apr 2011 21:45 PIPiotr Kęcik
  • #1 30 Apr 2011 21:45
    Piotr Kęcik
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam serdecznie. Zostałem zmuszony do przełożenia silnika z TDI na benzynę 1,8 na monowtrysku Bosch. Założyłem gaz na układzie Bingo M. Problem jest taki że w ogóle nie mogę przełączyć na gaz. Wszystko odbywa się zgodnie z zasadami, obroty 3000 i temperatura 90 stopni, lecz po przełączeniu na gaz (zielona dioda przechodzi na świecenie ciągłe) silnik gaśnie. Po podłączeniu do elektrozaworów napięcia gaz wypływa z przewodu i mogę regulować jego przepływ śrubą regulującą. Na benzynie chodzi wzorowo. Reduktor AG. Proszę o pomoc.
  • #2 30 Apr 2011 22:48
    abracham21
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Witaj, sprawdź czy w chwili przełączenia obydwa zawory się otwierają , podłączyłeś wszystkie przewody z bingo czy o jakiś zapomniałeś?Przez interfejs wyłącz przełączanie po temperaturze i tps . Czy na przewodzie prowadzącym do silnika jest śruba czy silnik krokowy?Jeśli silnik krokowy musisz pobawić się w ustawianie kroków w programie.
  • #3 01 May 2011 10:40
    Piotr Kęcik
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Zastanawiam się nad poprawnością podłączenia samego wtryskiwacza, są tam dwa żółte przewody i nie wiem czy ma znaczenie ich połączenie tzn kierunek. Wychodzą z 11 i 22 kołka złącza centralki.
  • #4 03 May 2011 11:38
    Piotr Kęcik
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Więc sprawa się rypła i przyczyną nie przełączania na gaz był uszkodzony silnik krokowy na przewodzie między reduktorem,a mixerem. Temat zamknięty.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products