Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Odstraszacz na koty - intruzy

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Odstraszacz na koty - intruzy
Autor
Wiadomość
an_mat
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: lubuskie

Post#1 Post autora tematu 04 Maj 2011 20:54   

Odstraszacz na koty - intruzy

Witam.
Mam problem z kotami sąsiada, które upodobały sobie moją warzywną działkę wykorzystując ja jako W.C.
Próbowałem różnych odstraszaczy chemicznych do rozpylania-oprysków (w płynie, żelu i do rozsiewania). Nic nie pomaga.
Kupiłem ostatnio odstraszacz elektroniczny działający na zasadzie czujnika ruchu wytwarzający prawdopodobnie ultradźwięki.
To urządzenie też na te koty nie działa.
Koty beż żadnej reakcji załatwiają swoje potrzeby tuż obok tego urządzenia.
Słyszałem o urządzeniu które działa też na zasadzie czujnika ruchu i podłączone jest do węża. Kiedy kotek zbliży się w rejon działania czujnika wtedy otwiera się elektrozawór i intruz zostaje potraktowany wodą.
Szukałem w necie takiego urządzenia ale bez skutecznie.
Chciałbym sam więc coś takiego zrobić,ale tu potrzebowałbym wskazówek fachowców.
Jaki czujnik ruchu zastosować aby zadziałał na obecność kota.(większość czujników reaguje na większe istoty np.ludzie lub duże zwierzęta).
Jeszcze większy mój problem to dobranie odpowiedniego elektrozaworu.
Byłbym BARDZOOO wdzięczny za wszelką pomoc ,schemat itp.
Ps.
Proszę nie wypisywać porada typu "potraktuj koty wiatrówką lub nakarm je kiełbasą z trucizną ,itp"[/code]
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Maj 2011 20:54   

Powrót do góry

zimny8
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: żywiec

Post#2 04 Maj 2011 21:10   

Re: Odstraszacz na koty-intruzy

Naturalnym wrogiem kota sąsiada jest pies,czujka z alarmu uruchomi warczenie.Są takie systemy do odstraszania ptaków, głos jastrzębia.
Powrót do góry

serwis
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Trójmiasto

Post#3 04 Maj 2011 21:43   

Kup w aptece krople Walerianowe, skrop glebę przed wejściem na działkę, oraz w kilku innych miejscach poza terenem ogródka.

Na pewno pomoże- kota tym nie otrujesz- nikt ci nie zarzuci maltretowania zwierząt- a efekt murowany. :D
Powrót do góry

ziemek56
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Szczecin

Post#4 04 Maj 2011 22:01   

Nie wiem gdzie można by dostać?
Smoła pogazowa cienką strużką wzdłuż płotu. Żadne zwierze nie podejdzie na metr.
Kiedyś jak były w ruchu gazownie miejskie brały to cholerstwo nadleśnictwa do ochrony szkółek - może się uchowało co nie co.
Oczywiście w pasie ok 20 cm nic nie rośnie.
Prosiłeś o nie dawanie podpowiedzi "niekonwencjonalnych" ale - super jakbyś odrobiną tej smoły trafił kota tuż po wejściu na twój teren. Nawet jak się wypierze (trudno ten smród wygonić) pozostanie u niego uraz.

Można też prawnie zadziałać. Zażądaj od właściciela by wykonał twoją wolę (pismo). Potem Straż Miejska za każdym razem ... Jego kot - On ma pilnować.
Powrót do góry

Doominus
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Okolice Krakowa

Post#5 04 Maj 2011 22:52   

Re: Odstraszacz na koty - intruzy

Kupa innego kota . Nie wiem czy ten sposób działa ale gdzieś czytałem o użyciu gnoju z klatki tygrysa / lwa.

Co do środków chemicznych to wydałem 50 zł i one nie mogą działać.
Kot leży wyłożony na stoliczku wcześniej spryskanym i nic
podchodzę do niego i pryskam od zadu > nic
pryskam na chusteczkę higieniczną podkładam gadzinie pod nos > nic
biorę granulat do ogrodu rozsypuję wokół kota > nic
5 dych poszło się ....
Powrót do góry

brofran
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Ruda Slaska

Post#6 04 Maj 2011 23:05   

Nastaw mechaniczną pułapkę na szczury ( trochę większa niż na myszy ) , z jakąś smakowitą przynętą . Jak oberwie 2 razy po nosie , to już 3 - ci raz do ciebie na podwórko nie przyjdzie. Kot dość inteligentny jest i nie będzie ryzykował .:D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Maj 2011 23:05   

Powrót do góry

Ronin64
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: EBR

Post#7 05 Maj 2011 00:19   

Może być też pastuch elektryczny ;)
Powrót do góry

zimny8
Poziom 23
Poziom 23

Post#8 05 Maj 2011 06:28   

Krople Walerianowe są dobre,ale zamiast 2 kotów na działce będziesz miał 100 koło ogrodzenia.I one już nie odejdą.Kup psa.
Powrót do góry

Jarosx9
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Łódź

Post#9 05 Maj 2011 07:25   

zimny8 napisał:
Krople Walerianowe są dobre,ale zamiast 2 kotów na działce będziesz miał 100 koło ogrodzenia.I one już nie odejdą.Kup psa.

Zaręczam że więcej niż sto, i będą się tarzać, mruczeć i ocierać.

Z psami też różnie bywa - ja mam takiego (całkiem sporego) co jak widzi kota to udaje że nie widzi albo nagle zmienia zdanie i idzie w przeciwnym kierunku. Jak już kupić psa to starego co nienawidzi kotów bo jak kupisz szczeniaczka to się przyzwyczai i pozwoli kotom chodzić sobie po głowie.

Swoją drogą to też jestem zainteresowany tematem odstraszania kotów. Psa już mam, nieskutkuje, zresztą i tak czasem przychodzą obszczymury jak śpi albo jest w domu i oblewają co tylko mogą.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Maj 2011 07:25   

Powrót do góry

zimny8
Poziom 23
Poziom 23

Post#10 05 Maj 2011 08:02   

W Polsce mamy problem wałęsających się psów i kotów to wina właścicieli tych zwierząt.W USA gdzie mieszka brat,posesje praktycznie są nie ogrodzone i problemu nie ma.Jednym z rozwiązań są elektroniczne obroże które kiedy zwierzak przekroczy teren wyznaczony słupkami ,zostanie lekko porażony.Tylko każ sąsiadowi kupić i założyć,myślę że takie coś można gdzieś zdobyć.
Powrót do góry

kybernetes
Poziom 24
Poziom 24

Post#11 05 Maj 2011 08:46   

Też pomysł - "każ sąsiadowi kupić"! Już widzę jak sąsiedzi kupują, hehehe.
Pomysł z czujką i wodą jest bardzo dobry ale skomplikowany, bo te czujniki musiały by zlokalizować kota i trafić w niego, coś jak automatyczny system kierowania ogniem. Czujniki podczerwieni tego nie potrafią, zresztą gruba kocia sierść i mały rozmiar obiektu może fałszować ich wskazania.
Powrót do góry

revolt
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: POZNAŃ

Post#12 05 Maj 2011 10:57   

Link

Powrót do góry

zimny8
Poziom 23
Poziom 23

Post#13 05 Maj 2011 13:33   

Witam,moje stwierdzenie, tylko każ sąsiadowi kupić i założyć,było oczywiście sarkastyczne kolega nie zauważył,żyjemy w tym samym kraju.Tutaj sąsiad najchętniej drugiemu by założył.Zwykła czujka którą mam w magazynie zareagowała na szczura i uruchomiła alarm,gorzej z trafieniem,dlatego najlepszy byłby odstraszający sygnał.
Powrót do góry

janek1815
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: śląsk

Post#14 05 Maj 2011 20:49   

Jak ja chciałbym mieć kota u siebie. Od 20 lat nie miałem żadnego. Każdy mój pies a było ich 4-5 przez ten czas nie nawidził kota. Zazwyczaj kończyły swój żywot po spotkaniu z psami. A pieski chyba jeden drugiemu przekazywały co należy robić z miauczącymi wrogami. Najstarszy pies miał 15 lat (wilczur z chartem) i odszedł śmiercią naturalną druga była bokserka 10 lat to był dobry zespół na koty. Obecnie mam tylko jednego psa (owczarek długowłosy)ale nie wiem jaki ma stosunek do kotów ponieważ w dzień jest w kojcu a wieczorem nie widzę co robi. Jednak kotów też nie ma na placu.
Powrót do góry

Meteo33
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Wrocław

Post#15 05 Maj 2011 21:05   

Zawsze można sobie takiego partyzanta sprawić:
http://www.youtube.com/watch?v=8FwvbJshTC0
Powrót do góry

zimny8
Poziom 23
Poziom 23

Post#16 05 Maj 2011 21:06   

Witam,janek1815,sprawa jest prosta parę takich możesz dostać gratis od kolegi darmo hehe.Mój bernardyn 80kg.opiekuje się jednym takim,nic go nie rusza.
Powrót do góry

wojtek60
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Bielefeld

Post#17 05 Maj 2011 21:18   

Jesli masz juz czujnik ruchu to mala przerobka umozliwiajaca sterowaniem elektrozaworu do wody i zwykly zraszacz do trawnikow. Chyba nie ma kotow ktore lubia wode?
Powrót do góry

gilus1
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: okolice Radzynia Podl.

Post#18 06 Maj 2011 17:49   

Wiatrówka to jest dobra, ale na straż miejską, kot za 15 minut będzie z powrotem. Jeśli ma się przestraszyć to podczas spania odpal koło kota głośną petardę. Rozwiązaniem jest także elektryczny pastuch. Możesz też wybrudzić kota w jakimś smarze, kleju, niezastygniętym betonie a potem daną substancję postawić w wiaderku koło płota aby sąsiad to widział i sam wywnioskował że kot tam wpadł i się zabrudził. Jest też gaz z pieprzem stosowany do samoobrony. Ew. możesz kupić metalową pułapkę na szczura, ale taką która jest duża i ma mocne sprężyny. Złapie się kot a Ty będziesz niewinny bo przecież na swoim jesteś a to właściciel powinien pilnować zwierzaka. Jak chcesz to na pw mogę wysłać "jednorazowe" metody odstraszania.
Powrót do góry

zimny8
Poziom 23
Poziom 23

Post#19 06 Maj 2011 18:20   

Kolego,gilus1,nie będę komentował,bo do serca przytul psa wez na kolana kota,ale najlepszy jest nie za duży kundel jak partyzant wyżej,widziałeś, krzywdy nie zrobi ale ten kocur więcej nie przyjdzie.

Dodano po 6 [minuty]:

P.S. kolega an_mat nie interesuje się wątkiem a szkoda.
Powrót do góry

gilus1
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: okolice Radzynia Podl.

Post#20 06 Maj 2011 19:54   

Lubię zwierzęta, nawet mam kilka, ale w przypadku tego wątku mamy do czynienia z intruzem. Pies nie jest dobrym rozwiązaniem bo też ma swoje potrzeby. Co za różnica odchody psie czy kocie. Chyba najbardziej etyczny będzie elektryczny pastuch.
Powrót do góry

zimny8
Poziom 23
Poziom 23

Post#21 06 Maj 2011 20:27   

Pewnie masz racje,ale brakuje mi motywacji do rozwiązanja tego problemu, ,chyba nie pomagamy.Kiedyś dawno temu zbudowałem elektryczną łapkę na gryzonie,ale to chyba na nie nie działa.Z tymi intruzamj może być podobnie.

Dodano po 12 [minuty]:

Poważnie to kolega wojtek 60 chyba najlepsze rozwiązanie przedstawił czujka+mocny zraszacz(tak 10m.śr.)
Powrót do góry

piotrekhahaha
Poziom 13
Poziom 13

Post#22 06 Maj 2011 21:19   

Kolega zimny8 ma rację co do psów. Ale uważam, że niepotrzebne Ci żadne skomplikowane systemy. Czujnik ruchu owszem. Podłącz do niego stary magnetofon na kasety z nagraniem szczekania. Kot wejdzie, radio się włączy, poszczeka i kot pójdzie.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Odstraszacz na koty - intruzy
Strona 1 z 1