Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Ford Focus - Dławienie się silnika

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Ford Focus - Dławienie się silnika
Autor
Wiadomość
dub4
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Krosno

Post#1 Post autora tematu 05 Maj 2011 06:40   

Ford Focus - Dławienie się silnika

Witam, posiadam Forda Focus'a 1.4 16V z 1998, wersja ambient (najuboższe wyposażenie). Od pewnego czasu występuje u mnie nietypowy problem. Otóż podczas normalnej jazdy silnik traci moc, zachowuje się jakby nie dostawał paliwa. Dochodząc do 3000obr/min nie chce dalej przyspieszać tylko spadają obroty i traci moc. Po wysprzęgleniu wchodzi na niskie obroty i chodzi równo. Nie gaśnie. Najdziwniejsze jest to, że im mniej paliwa w baku tym objawy są gorsze. Nie da się jechać i trzeba zatrzymać się i powoli potem ruszać. Po dolaniu paliwa do poziomu conajmniej pół baku objawy prawie przechodzą. Raz na jakiś czas ledwie zerwie ale jedzie prawie normalnie. Gorsze objawy zaczynają się kiedy mam 1/4 baku i w miarę ubywania paliwa jest coraz gorzej. Oczywiście nie wyjeżdżam paliwa do zera a wskaźnik wskazuje dobrze poziom paliwa. Dodam, że czyściłem wtryskiwacze i przepustnicę i nic to nie dało. Podejrzewałem też wodę w baku ale to też nie to. Źle działająca pompa paliwowa też raczej odpada bo wtedy poziom paliwa w baku nie grałby roli. Od pewnego czasu silnik też więcej mi spala. Nawet gdy jadę z pełnym bakiem i objawów praktycznie nie ma to pali mi średnio 8 l/100km, podczas gdy zwykle palił 6,5 - 7 l /100km w cyklu jazdy po mieście. Zaobserwowałem też czarny osad w rurze wydechowej. Pomóżcie bo nie wiem za co się zabrać i od czego zacząć. Po podłączeniu do komputera nie wykazuje żadnych błędów.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Maj 2011 06:40   

Powrót do góry

stanislaw1954
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Malopolska

Post#2 05 Maj 2011 06:54   

Re: Ford Focus - Dławienie się silnika

Witam.
Jeśli usterkę tą kojarzysz ze zbiornikiem paliwa, to może trzeba sprawdzić czy nie jest zatkane odpowietrzenie paliwa. Jak odkręcasz korek wlewu to nie słychać zasysania powietrza ?
Powrót do góry

tzok
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#3 05 Maj 2011 10:06   

Wyjmij pompę i obejrzyj - prawdopodobnie pękł korpus lub jakieś uszczelnienie i i "zaciąga" powietrze jak jest mało paliwa.
Powrót do góry

dub4
Poziom 7
Poziom 7

Post#4 Post autora tematu 05 Maj 2011 13:08   

Co do baku to chyba jest OK bo słychać zasysanie powietrza jak odkręcam wlew paliwa. Pompę sprawdzę i napiszę co odkryłem. A co ze zwiększonym zużyciem paliwa i czarnym osadem w rurze wydechowej?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Maj 2011 13:08   

Powrót do góry

dub4
Poziom 7
Poziom 7

Post#5 Post autora tematu 26 Maj 2011 06:36   

Witam ponownie. Powracam do tematu. W tym tygodniu wyciągam pompkę więc sprawdzę co z nią jest nie tak. Czy ktoś wie może jakie ciśnienie powinna ona robić?
Poza tym byłem na stacji diagnostycznej i sprawdzałem co pokaże program diagnostyczny. Był to CDIF/2. Poniżej zamieszczam wyniki diagnozy szeregowej. Niestety diagnosta na stacji nie potrafił tego zinterpretować (wiedział mniej niż ja sam) więc zrobiłem sobie print screeny wyników, które to zamieszczam poniżej. Jeśli ktoś zauważy jakieś podejrzane rzeczy proszę napisać

Ford Focus  -  Dławienie się silnika
Powrót do góry

kidu22
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Zawada Mazurska

Post#6 29 Maj 2011 10:03pomocny post - solucja   

Wyciąg bak i zobacz czy wypaliły sie styki pompki.
Powrót do góry

stanislaw1954
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Malopolska

Post#7 29 Maj 2011 10:10   

Cytat:
Co do baku to chyba jest OK bo słychać zasysanie powietrza jak odkręcam wlew paliwa.
To chyba nie jest normalne (prawidłowe).!!!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Maj 2011 10:10   

Powrót do góry

dub4
Poziom 7
Poziom 7

Post#8 Post autora tematu 06 Cze 2011 10:47   

Problem rozwiązany. Dla tych, którzy napotkają na te same objawy. Otóż za pierwszym razem po wyciągnięciu pompy okazało się, że rzeczywiście styki pompy są mocno nadpalone i skorodowane. Po regeneracji przewodów jednak okazało się, że nie to jest bezpośrednio przyczyną. Konieczna była wymiana pompy i to dopiero pomogło. Pompa mocno się nagrzewała (niestety nie wiem co było tego dokładną przyczyną) i rozgrzana pracowała nieprawidłowo. Przy wyższym poziomie paliwa samo paliwo chłodziło pompę i wtedy wszystko było OK. Po obniżeniu się poziomu paliwa do 1/8 baku od razu pompa się przegrzewała.
Dodam jeszcze, że za pierwszym razem wyciągnięcie pompy, regeneracja styków i ponowne założenie trwało pół dnia... za drugim razem wymiana całej pompy 1 godzinę... Trening czyni więc mistrza ;-)
Powrót do góry

Hanys00
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Rybnik

Post#9 10 Lip 2011 13:18   

Wtrącę się i dodam ze jak kolega juz pisał zasysanie powietrza w trakcie odkręcania korka nie jest normalne oznacza zatkany odpowietrznik zbiornika co sprawia podciśnienie w baku co może doprowadzić do wadliwej pracy pompy ,wręcz przegrzania a co za tym idzie, dopisuje ze usunołeś skutek awari a nie przyczynę problem może się powtórzyć:). po czasie odpisuje ale kto wie:)
Powrót do góry

mute_source
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Miasto: Tychowo

Post#10 10 Lip 2011 15:37   

Póki pompa zanurzona, żadne podciśnienie nie ma tam wpływu. Po drugie, tam już nie ma takiego odpowietrzenia jakie sobie wyobrażasz. Za to odpowiada EVAP i bywa, że czasem podciśnienie występuje w zbiorniku.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Ford Focus - Dławienie się silnika
Strona 1 z 1