Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak podłączyć kino domowe z TV i odtwarzacz multimedialny

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Jak podłączyć kino domowe z TV i odtwarzacz multimedialny
Autor
Wiadomość
emziem
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Gdańsk

Post#1 Post autora tematu 08 Maj 2011 01:42   

Jak podłączyć kino domowe z TV i odtwarzacz multimedialny

Witam serdecznie!!!

Mam do podłączenia:

- Telewizor Sony Bravia KDL-46W5500
- kino domowe Sony BDV E370
- odtwarzacz multimedialny ASUS O!Play HDP-R1

Jak to optymalnie podłączyć (aby zarówno z odtwarzacza jak i TV był dźwięk przez kino ). Co mam z czym połączyć i jakim kablem? Jestem tu laikiem i stąd moje może i proste pytanie. Wdzięczny będę za podpowiedzi.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Maj 2011 01:42   

Powrót do góry

MC_NEO
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Częstochowa / Dortmund

Post#2 08 Maj 2011 05:12   

Re: Jak podłączyć kino domowe z TV i odtwarzacz multimedialny

Witam...

Sony BDV E370 :arrow: HDMI :arrow: Sony Bravia KDL-46W5500

ASUS O!Play HDP-R1 :arrow: HDMI :arrow: Sony Bravia KDL-46W5500

ASUS O!Play HDP-R1 :arrow: USB :arrow: Sony BDV E370

BDV E370

Sony Bravia KDL-46W5500

ASUS O!Play HDP-R1

P.S. Jeżeli wystąpi problem z przesłaniem dźwięku z TV na Kino Domowe (przy odbiorze ze zwykłej anteny lub kablówki) należy podłączyć analogowo kablami RCA (Cinch) lub cyfrowo / optycznie wyjście audio z TV z wejściem audio w Kinie Domowym.

Pozdro...
MC_NEO
Powrót do góry

emziem
Poziom 6
Poziom 6

Post#3 Post autora tematu 08 Maj 2011 08:19   

Serdecznie dziękuję za podpowiedź. Mam zwykłą kablówkę póki co i w związku z tym mam ostatnią kwestię do wyjaśnienia. Po takim podłączeniu jakie Pan mi podał antenę podłączam do kina czy telewizora? Zakładam, że do kina.

Jak wystąpi problem z dźwiękiem z anteny - Podłączenie analogowe kablami RCA (Cinch) - to wiem jaki kabelek a cyfrowo / optycznie wyjście audio z TV z wejściem audio w Kinie Domowym - to jaki kabelek? I jak będzie lepiej analogowo czy cyfrowo?

Jak wystąpi problem z głosem z anteny to pewnie problem będzie w kablu HDMI. Przeczytałem gdzieś, że
"Kabel HDMI przesyła i obraz i dzwięk. Ale tylko w jedną stronę tzn. gdy jest podłączony w kinie domowym z wyjścia HDMI OUT do TV HDMI IN . Jest to kierunek przesyłania z kina domowego do telewizora. Żeby dzwięk z tv był odbierany w kinie domowym należy podłączyć np. kabel optyczny w odwrotnym kierunku mianowicie: w tv optical out a w kinie domowym optical in.
Dla informacji dodam, że kabel HDMI przesyła sygnał tylko w jednym kierunku."

A znowu gdzieś indziej, że:
"Kabel HDMI ma mozliwość przesyłania sygnału w oba kierunki. Ale to zależy od kabla tzn. od jakości kabla."

Więc to zależy od jakości kabla HDMI, czy wystąpi opisywany problem z dźwiękiem? Jaki wtedy najlepszy kabel? Nie ukrywam, że wolałbym podłączenie takie jak w pierwszym wariancie czyli 2 x HDMI i 1 x USB.

Jak widzę u mnie kino ma wyjście HDMI out a telewizor ma HDMI in, to może ten problem z dźwiękiem nie wystąpi?

Z góry dziękuję i pozdrawiam:)
Powrót do góry

MC_NEO
Poziom 15
Poziom 15

Post#4 08 Maj 2011 20:18   

Jeżeli masz możliwość podpięcia anteny pod kino domowe to tam podepnij, zobacz jak będzie chodzić, jak coś będzie nie tak z sygnałem z anteny, wtedy przepnij ją do TV a TV połącz z Kinem kablem Audio (RCA lub Digital, digital lepsze jakościowo).

Co do standardów HDMI :arrow: tu masz opis co i jak

Co do przewodów HDMI :arrow: HDMI

Pozdrawiam...
MC_NEO
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Maj 2011 20:18   

Powrót do góry

emziem
Poziom 6
Poziom 6

Post#5 Post autora tematu 23 Maj 2011 17:04   

Witam ponownie. Piszę dopiero teraz, bo wróciłem do Gdańska. Podłączyłem tak: TV z kinem HDMI, TV z Assus-em HDMI, Assus z kinem USB. Antenę mogę podłączyć tylko pod TV więc tam jest podłączona. Efekt mam taki, że dźwięk z programu TV mam przez telewizor nie przez kino co pewnie zrozumiałe (antena podłączona pod TV) i będę musiał pewnie telewizor z kinem kablem optycznym połączyć. Dziwne tylko dla mnie, że jak odtwarzam płytę CD to mam też dźwięk przez głośniki telewizora. Jedyne co mi idzie przez głośniki kina to radio (z tym, że idzie w systemie 2.1). W związku mam pytanka:

1. Czy połączenie telewizora z kinem cyfrowym kablem optycznym rozwiąże problem dźwięku z anteny przez kino (czy będzie to w systemie 5.1?)

2. Dlaczego płyty odtwarza mi póki co przez głośniki z telewizora i jak rozwiązać problem?

Wdzięczny będę za informacje i porady.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Maj 2011 17:04   

Powrót do góry

MC_NEO
Poziom 15
Poziom 15

Post#6 23 Maj 2011 17:38   

Co do pytania numer 1 :arrow: TAK, jednak czy będzie to w 5.1 zależy od sygnału jaki masz z anteny (kablówka / analog / cyfra :?: ).

Co do pytania numer 2 :arrow: niewiem, dziwny objaw. Pewnie masz coś źle w ustawieniach Menu Kina Domowego, musisz sobie przestudiować instrukcje.

Pozdro...
MC_NEO
Powrót do góry

emziem
Poziom 6
Poziom 6

Post#7 Post autora tematu 24 Maj 2011 08:09   

Witam ponownie, dziękuję za odpowiedź. Problem z dźwiękiem z odczytywanych płyt rozwiązałem poprzez powrót kina do ustawień fabrycznych i ponowne poustawianie wszystkich opcji w menu. Teraz tylko ta kwestia z odbiorem telewizji kablowej przez kino. Sytuacja wygląda tak - mam zwykłą antenę telewizji kablowej osiedlowej, którą mam podłączoną do telewizora (w kinie mam gniazdo niby na antenę ale tylko jakąś FM COAXIAL i mogę tylko tam podłączyć radiową co była w zestawie, a ta TV nie pasuje). Telewizor jest podłączony jak na razie z kinem HDMI (kino ma tylko HDMI out a telewizor HDMI in). Żeby np odtworzyć płytę CD z kina muszę przełączyć telewizor na wejście HDMI 1 (pod HDMI 2 mam Assusa). Jak przełączę na HDMI 1 to mam dostęp do menu kina i mogę tam ustawiać konfiguracje, odtwarzać płyty, radio itp. Zastanawia mnie tylko, że jak przełączę na opcje TV w kinie to nie mam ani obrazu ani dźwięku. Może wtedy ten HDMI mi nic nie daje jeśli chodzi o sygnał anteny? Jak podłączę ten optyczny to będzie zarówno dźwięk jak i obraz? W tej chwili mogę odbierać tylko telewizję kablową jak mam w telewizorze ustawioną opcję TV (a kino mam pod HDMI 1), ale przecież wtedy pewnie to idzie prosto z anteny do telewizora, więc czy przewód optyczny mi coś tu zmieni? Czy powinienem jeszcze jakoś dodatkowo podłączyć telewizor z kinem? Wdzięczny będę za kolejną poradę:) I jeszcze raz dziękuję za poprzednie. Pozdrawiam:)
Powrót do góry

MC_NEO
Poziom 15
Poziom 15

Post#8 24 Maj 2011 20:10   

Witam...

Cytat:
kino ma tylko HDMI out a telewizor HDMI in

Więc sygnału zwrotnego z TV do Kina poprzez HDMI nie ma i nie będzie (out:arrow:wyjście, in:arrow:wejście).

Abyś uzyskał dźwięk z TV na Kino Domowe musisz podłączyć TV z Kinem tym optycznym kablem, lub jakimiś RCA jak masz taką opcję (RCA w TV jako wyście (OUT) Audio, a RCA w Kinie jako wejście (IN) Audio).

P.S. Optyczny da lepszą jakość dźwięku. Abyś miał cokolwiek w trybie TV w Kinie musiałbyś dodatkowo spiąć Kino z TV kablem SCART (Euro:arrow:Euro tylko pełne 21 Pin, lub Euro:arrow:RCA, nie pamiętam jakie masz tam wejścia i wyjścia dokładnie, ale jak chcesz mieć obraz HDTV to tylko poprzez HDMI):!:

Pozdro...
MC_NEO
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Maj 2011 20:10   

Powrót do góry

emziem
Poziom 6
Poziom 6

Post#9 Post autora tematu 24 Maj 2011 22:07   

Witam,

więc mam ten kabel HDMI zostawić + podpiąć cyfrowym przewodem optycznym sygnał audio z telewizora (optical out) do kina (digital in optical)?

Wejscia w kinie mam tylko takie:
- gniazdo Audio (AUDIO IN L/R)
- gniazdo TV (DIGITAL IN OPTICAL
- gniazdo SAT/CABLE (DIGITAL IN COAXIAL)

Byłbym wdzięczny za informacje czy HDMI + cyfrowy przewód optyczny o których pisałem będą wystarczające czy jeszcze coś dodatkowo należy podpiąć? Ten kabel SCART to gdzie ewentualnie podpiąć? Jak już pisałem jestem tu zupełnym laikiem więc stąd moje pytania - proszę o wyrozumiałość:)

Pozdrawiam i jak zwykle z góry dziękuję:)
Powrót do góry

KIEROWCA_VW
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: MIECHÓW

Post#10 24 Maj 2011 23:22   

Tak, zostaw kabel HDMI i dodaj optyk.
Połączenie SCART jest alternatywne do powyższego HDMI + optyk, lepsza jakość obrazu i dźwięku będzie przy HDMI...
Powrót do góry

emziem
Poziom 6
Poziom 6

Post#11 Post autora tematu 25 Maj 2011 23:01   

Witam, dziękuję za poprzednie porady. Zakończyły się sukcesem tzn. po podłączeniu kabla optycznego wszystko jest OK. Mam tylko ostatni problem. Jak już pisałem mam do podłączenia odtwarzacz multimedialny Assus. Zgodnie z poradą podłączyłem go poprzez USB do kina domowego. Problem polega tylko na tym, że odtwarzacz ten ma jedno gniazdo USB, a chcę do niego mieć podłączony dysk przez USB w związku z tym moje kolejne i mam nadzieję ostatnie pytanie. Czy da się jakoś inaczej podłączyć ten odtwarzacz. Mam go podłączonego do telewizora przez HDMI, ale muszę jeszcze połączyć go z kinem. W odtwarzaczu (poza USB) mam takie gniazda:
-Audio Out (L/R)
-Video out
-Lan
-E-Sata

W kinie dostępne mi zostały takie gniazda:
- USB
- LAN
- gniazda COMPONENT VIDEO OUT
- gniazdo VIDEO OUT
- gniazdo A.CAL.MIC
- gniazdo SAT/CABLE (DIGITAL IN COAXIAL)

Co z czym mogę podłączyć i jakim kabelkiem? Po raz kolejny z góry dziękuję i pozdrawiam:)
Powrót do góry

emziem
Poziom 6
Poziom 6

Post#12 Post autora tematu 26 Maj 2011 13:54   

Witam, wszystko o co mi chodziło już działa bez zarzutu. Okazało się, że odtwarzacza z kinem nie muszę niczym podłączać. Wystarczyło połączenie Assusa z TV kabelkiem HDMI i dźwięk idzie przez kino. Jeszcze raz chciałbym bardzo podziękować za udzielone mi porady. Serdecznie pozdrawiam:)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Jak podłączyć kino domowe z TV i odtwarzacz multimedialny
Strona 1 z 1