Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

System hamulcowy Sumitomo czy Akebono ?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> System hamulcowy Sumitomo czy Akebono ?
Autor
Wiadomość
Interno
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 09 Maj 2011 21:06   

System hamulcowy Sumitomo czy Akebono ?

Corolla Wagon E11 D-4D silnik o poj. 1995 cm3 66kW/90kM wymaga wymiany klocków hamulcowych.
Czy ktoś jest zorientowany jaki jest w tym samochodzie system ?
Jednocześnie będę prosił o pomoc w doborze firmy klocków pod względem ich twrdości, wpływu na tarczę i pylenie oraz aby nie skrzypiały.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Maj 2011 21:06   

Powrót do góry

bandi21
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Mazowieckie

Post#2 09 Maj 2011 21:41   

Re: System hamulcowy Sumitomo czy Akebono ?

04-2118A AKEBONO.To jest numer katalogowy klocków wg . katalogu SAGA.Możesz kupić je w Warszawie na ulicy Ordona właśnie w firmie Saga.Koszt około130 zł
Powrót do góry

Interno
Poziom 17
Poziom 17

Post#3 Post autora tematu 09 Maj 2011 22:07   

Z moich wstępnych ustaleń wynika, iż montowano dwa różne systemy na przedniej osi.
Na tylnej zawsze Akebono i tu nie ma problemu.
Lecz na przedniej:
Sumitomo wymiary klocka ~ 133 x 53 x 17,5mm
Akebono ~ 117,5 x 58,7 x 17,5mm
Serwis Toyoty może to ustalić po numerze VIN ale nie wiem czy mi udostepnią taką informację.
Oczywiście moge u nich kupić klocki Optifit, lecz daleko im do moich oryginalnych / już nie do zdobycia/.
Muszę wybierać z ATE, BOSCH dość twarde, TRW, Akebono są to japończyki ale tylko na przednia oś i określony system, EBC.
Wolałbym kupić części przed demontażem.
I tak w Toyocie muszę kupić 2 komplety Shim Kit - blaszki dociskowe.
Powrót do góry

bandi21
Poziom 20
Poziom 20

Post#4 10 Maj 2011 23:27pomocny post - solucja   

dziś zmieniałem klocki z przodu .1,4 z 2000 roku i na zaciskach przeczytałem LUCAS.Z tego co wiem to są tam właśnie lucasy jak auta robione w UK lub te co podałem wcześniej jeśli japonia.A tak poza tym to nie masz większych problemów w życiu?
Powrót do góry

Interno
Poziom 17
Poziom 17

Post#5 Post autora tematu 21 Maj 2011 20:01   

Z przodu jest system firmy Sumitomo, choć mocno zakamuflowany pod logo Toyoty.
Co do klocków to oryginalne japońce kosztują 400zł na przednią oś.
Na oryginałach zrobiono 60 tys. km, klocki Toyota/Textar zaczęły się rozsypywać po 3 latach ok. 40 tys. km.
Dzięki za wskazówkę na Sagę, choć te klocki Akebono są robione w Itali, mają nie dzielony na dwa pola materiał cierny i końcówki blachy klocków wymagają podszlifowania, są za długie i klocki nie poruszaja się swobodnie w gniazdach.
Powrót do góry

bandi21
Poziom 20
Poziom 20

Post#6 21 Maj 2011 20:26   

a może trzeba było dobrze wyczyścić jarzmo w którym siedzą klocki i posmarować to smarem miedzianym?Ja często kupuję do japońców klocki kaszijama i też są dobre a tańsze.
Powrót do góry

Interno
Poziom 17
Poziom 17

Post#7 Post autora tematu 21 Maj 2011 20:37   

Jarzmo i sprężyny oczyszczone jak przez dentystę, używam przy ABS wyłącznie smaru ceramicznego Permatex-u.
Blacha klocków na długości nie trzymała wymiaru było 133 mm a powinno być 132,8 mm, niby nie wiele ale klocek się nie poruszał.
Aktualnie wszystko jest OK!
Powrót do góry

Przemo9826
Admin grupy Samochody
Admin grupy Samochody

Post#8 21 Maj 2011 20:39   

Interno napisał:
Jarzmo i sprężyny oczyszczone jak przez dentystę, używam przy ABS wyłącznie smaru ceramicznego Permatex-u.
Blacha klocków na długości nie trzymała wymiaru było 133 mm a powinno być 132,8 mm, niby nie wiele ale klocek się nie poruszał.
Aktualnie wszystko jest OK!

A jeśli nie ma ABS to jakiego używasz?
Powrót do góry

Interno
Poziom 17
Poziom 17

Post#9 Post autora tematu 21 Maj 2011 22:10   

Jak nie ma ABS-u to również smary nie zawierające miedzi i metali ciężkich, dedykowane np. przez producentów systemów hamulcowych ATE, TRW lub wymieniany wcześniej smar ceramiczny /dla mnie ma ładny charakterystyczny fioletowy kolor trudno go pomylić z innym i został przetestowany przez moich znajomych od tuningu/ Permatex-u firma USA.
Ograniczam generalnie stosowanie smaru miedziowego do minimum.
Jestem mechanikiem na potrzeby rodzinnej floty i stosuję możliwie najlepsze produkty po konsultacji z fachowcami.
Powrót do góry

Przemo9826
Admin grupy Samochody
Admin grupy Samochody

Post#10 21 Maj 2011 22:37   

Zapytam inaczej, czy według Ciebie gdy układ hamulcowy nie ma ABS, powinno stosować się inne smary niż w układach z ABS?
Powrót do góry

balonika3
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Krużewniki

Post#11 21 Maj 2011 22:48   

Interno napisał:
Jak nie ma ABS-u to również smary nie zawierające miedzi i metali ciężkich, dedykowane np. przez producentów systemów hamulcowych ATE, TRW lub wymieniany wcześniej smar ceramiczny /dla mnie ma ładny charakterystyczny fioletowy kolor trudno go pomylić z innym i został przetestowany przez moich znajomych od tuningu/ Permatex-u firma USA.
Ograniczam generalnie stosowanie smaru miedziowego do minimum.
Jestem mechanikiem na potrzeby rodzinnej floty i stosuję możliwie najlepsze produkty po konsultacji z fachowcami.
Co miałeś na myśli pisząc "firma USA"? Pytam z ciekawości.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Maj 2011 22:48   

Powrót do góry

Interno
Poziom 17
Poziom 17

Post#12 Post autora tematu 21 Maj 2011 23:26   

Według mnie czy jest ABS czy też nie można używać takie same smary , ja w obydwu przypadkach pomijam miedziany.
Pisząc USA chciałem zasygnalizować skąd pochodzi produkt bo słyszałem o jakiś fałszywkach, www.permatex.com dystrybutor na Polskę www.amtra.pl jesli nic nie uległo zmianie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Maj 2011 23:26   

Powrót do góry

balonika3
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Krużewniki

Post#13 21 Maj 2011 23:32   

A jeżeli produkt nie pochodzi z USA, to jest gorszy?
Powrót do góry

bandi21
Poziom 20
Poziom 20

Post#14 22 Maj 2011 13:49   

Czemu pomijasz miedziany? Rozwiń to jeśli możesz.
Powrót do góry

kidu22
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Zawada Mazurska

Post#15 22 Maj 2011 13:57   

Używa ktoś smaru ''Abdulwisimulacha'' ponoś jest dobry do systemów z ESP.

Moderowano przez Błażej:
Pewnie nie, mam nadzieję, że ty zapamiętasz tą nazwę na dłużej. Bo za nią otrzymujesz ostrzeżenie.

Powrót do góry

Interno
Poziom 17
Poziom 17

Post#16 Post autora tematu 22 Maj 2011 18:01   

balonika3 napisał:
A jeżeli produkt nie pochodzi z USA, to jest gorszy?

Nie ważne skąd pochodzi dla mnie liczy się wysoka, sprawdzona jakość, a ponieważ ukazały się podróbki trzeba zachować szczególną ostrożność dlatego podałem namiary na producenta i dystrybutora w Polsce.

Dodano po 29 [minuty]:

bandi21 napisał:
Czemu pomijasz miedziany? Rozwiń to jeśli możesz.

Nie jestem chemikiem ani zawodowym mechanikiem chociaż pewne 30 letnie doświdczenie w demontażu/montażu motoryzacyjnym posiadam.
Smary miedziowe używałem i nadal używam ale obecnie nie przy systemach hamulcowych.
Żaden z moich smarów na półce dedykowanych przez takich producentów systemów hamulcowych jak ATE, Textar, TRW nie zawiera miedzi więc coś w tym musi być.
Ponieważ zbieram wszelkie poradniki i dodatki techniczne tam również nie zalecają miedzi np. w przypadku ABS lub elektronicznych czujników zużycia okładzin.
Jak również słucham porad mądrzejszych od mnie.
To by było tyle w tym temacie, bo coś on strasznie rośnie a ja już dotarłem nowe klocki.
Tarcze się nie grzeją, klocki nie piszczą, skuteczność hamowania przetestowana, jedynie płyn w zbiorniczku poszedł 1 cm do góry na maxa.
Jakby ktoś pytał to wymieniany pół roku temu ATE DOT 4 SL6.
Powrót do góry

bandi21
Poziom 20
Poziom 20

Post#17 22 Maj 2011 19:19   

A dlaczego nie polecają miedzi w przypadku ABS ?Wiem że nie polecają ale nie wiem dlaczego,ja stosuję i nic się nie dzieje,ABS działa a hamulce hamują.
Powrót do góry

T5
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Dębno

Post#18 22 Maj 2011 19:47   

Bo chodzi o to żeby smar miedziany nie dostał się do czujnika.
Powrót do góry

Interno
Poziom 17
Poziom 17

Post#19 Post autora tematu 22 Maj 2011 21:26   

Może ten smar o dziwnej nazwie to Bremszylinder-Paste firmy ATE.
Nie jestem pewien czy będzie wchodziła ta strona ale może warto poczytać
www.hamulce.net/smary.pdf
Powrót do góry

pioart
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Poznań

Post#20 22 Maj 2011 21:29   

Czegoś nie rozumiem . Co ma smar do działania ABS ? Nic . pomijam miejsca lokalizacji czujników , ale jeśli ma mieć to jakiś wpływ na jego działanie to ile tego „mazidła” tam zostało nałożone ? Co do „piłowania i szlifowania” klocków to się nie wypowiadam , bo to bzdura i tego się nie robi , musi pasować i pracować „suwliwie” jeśli tak nie jest to znaczy że nie doczyszczone powierzchnie . Za chwilę padnie pytanie : co mi stuka z przodu ?
Pozdrawiam
Powrót do góry

Interno
Poziom 17
Poziom 17

Post#21 Post autora tematu 23 Maj 2011 23:38   

pioart napisał:
Co do „piłowania i szlifowania” klocków to się nie wypowiadam , bo to bzdura i tego się nie robi , musi pasować i pracować „suwliwie” jeśli tak nie jest to znaczy że nie doczyszczone powierzchnie . Za chwilę padnie pytanie : co mi stuka z przodu ?

Szanowny Kolego na właściwe oczyszczenie to ja mam wpływ ale na dokładność wykonania klocków to go już nie mam.
Mogę tylko stwierdzić , iż jakaś firma w Italii pod egidą Federation of European Manufacturers of Friction Materials klocki hamulcowe AN-394WK i AN-438WK AKEBONO wykonała niestarannie i nijak się one mają pod względem jakości wykonania do japońskiego odpowiednika.
Ale to nie pierwsze klocki, które muszę podszlifować lub wypolerować na odcinku suwu w jarzmie.
Miałem nadlewy metalu, zacieki z warstwy kleju stosowanego pod materiał cierny, grudy farby zabezpeczajacej.
Jak również miałem klocki, które wpadały w gniazda z dużym luzem ale zapewniam iż nie dzwoniły, i na to są sposoby.
Powrót do góry

bandi21
Poziom 20
Poziom 20

Post#22 25 Maj 2011 20:43   

Zastanawiam się jak miedziany smar może dostać się do czujników?To nie możliwe.Producenci aut nie smarują niczym i zacisków więc nie ma wyznacznika jak to robić.Smarujemy więc tym co się sprawdza i czymś takim jest smar miedziany.
Powrót do góry

Przemo9826
Admin grupy Samochody
Admin grupy Samochody

Post#23 25 Maj 2011 20:50   

bandi21 napisał:
Zastanawiam się jak miedziany smar może dostać się do czujników?To nie możliwe.Producenci aut nie smarują niczym i zacisków więc nie ma wyznacznika jak to robić.Smarujemy więc tym co się sprawdza i czymś takim jest smar miedziany.

No właśnie, auto z fabryki jarzma ma suche.

A nie do końca byle jakim, ważne aby był to smar wysokotemperaturowy.
Powrót do góry

AntyOwik
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Żadne

Post#24 25 Maj 2011 22:31   

He, ale reklamę sobie zrobił dobrą za darmo.
Jak już filozofujemy, smaru miedzianego nie należy stosować w przypadku, kiedy ma styk ze stopami Al. Bo się niby ogniwo galwaniczne robi. Cienka teoria, taka wydumana. A rzeczywistość całkowicie jej zaprzecza. No ale cóż, filozofować zawsze można.
P.S. Szlifowanie klocków świadczy o jednym, ktoś nie potrafi robić tego, za co się bierze. Jeszcze polerowanie...Jeszcze nie spotkałem podróby, która jest za ciasna, wręcz odwrotnie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Maj 2011 22:31   

Powrót do góry

pioart
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Poznań

Post#25 26 Maj 2011 02:28   

AntyOwik napisał:
P.S. Szlifowanie klocków świadczy o jednym, ktoś nie potrafi robić tego, za co się bierze. Jeszcze polerowanie...Jeszcze nie spotkałem podróby, która jest za ciasna, wręcz odwrotnie.

O czym tu gadać , feler jest feler , ale gdzie , w rozumowaniu . czy wykonaniu ?
AntyOwik napisał:
.
Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> System hamulcowy Sumitomo czy Akebono ?
Strona 1 z 1