Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Skoda Octavia 1.9 TDI. Brak mocy

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Skoda Octavia 1.9 TDI. Brak mocy
Autor
Wiadomość
avemendamichelle
Poziom 3
Poziom 3

Post#1 Post autora tematu 12 Maj 2011 00:23   

Skoda Octavia 1.9 TDI. Brak mocy

Witam serdecznie. Na początku powiem, że moje auto to Skoda Octavia 1.9 TDI z 2003 roku, przebieg 203000 km.
Od jakiegoś czasu mam problem z mocą w moim aucie. Do 2000 obrotów przyspiesza normalnie, ale później to już za bardzo nie chce. Kupiłem kabel obd2 i zainstalowałem sobie program VAG COM 311-2. Po przeskanowaniu wyskoczył mi błąd: (17964 - Charge Pressure Control: Negative Deviation P1556 - 35-10 - - - Intermittent). Błąd wykasowałem, ale auto dalej zamula.
Zanim zacznę cokolwiek sam działać, to chciałbym zasięgnąć porady. Co i jak sprawdzić lub co ewentualnie wymienić?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Maj 2011 00:23   

Powrót do góry

n6210
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Loehne

Post#2 12 Maj 2011 00:37   

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi.BRAK MOCY

17964 - Charge Pressure Control: Negative Deviation oznacza za niskie ciśnienie doładowania ze strony turbiny.
Przyczyn może być niestety wiele. Jak masz silnik 110KM to kilka znich to:
- zapieczone kierowniczki w turbinie (prawdopodobne przy tym przebiegu)
- niesprawny zawór sterujący doładowaniem (N75)
- niesprawny czujnik ciśnienia doładowania,
- nieszczelność w układzie dolotowym,
- zasyfiony dolot (np. przez EGR),
- uszkodzona turbina,
- uszkodzona gruszka podciśnieniowa sterująca geometrią turbiny,
- uszkodzone wężyki doprowadzające podciśnienie.

Warto zrobić logi statyczne i dynamiczne (podczas jazdy) żeby lepiej zdiagnozować problem.

Osobiście walczę z problemem odwrotnym :) -> przeładowanie :)
Czekam właśnie na sposobność zrobienia logów bo problem występuje w trochę innych sytuacjach niż to opisywanie na forach.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Maj 2011 00:37   

Powrót do góry

Sztomel
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Rybnik

Post#3 12 Maj 2011 08:13   

Re: Skoda Octavia 1.9 tdi.BRAK MOCY

Niestety nie napisałeś jaki kod silnika ale domniemam, że turbo sterowane podciśnieniem więc jedyną przyczyną niedoładowania jest nieszczelność gdzieś na wężykach podciśnienia (o ile nic nie wpadło na skrzydełka jednego z wirników i/lub nie wywaliło węża z dolotu). W Twoim przypadku log dynamiczny grupy 010 wyjaśniłby w czym rzecz.
Kolega z postu wyżej - z pewnością czeka Cię czyszczenie zmiennej geometrii (o ile turbo jest ze zmienną geometrią bo jeśli z WG to nieszczelność wężyków ciśnieniowych).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Maj 2011 08:13   

Powrót do góry

avemendamichelle
Poziom 3
Poziom 3

Post#4 Post autora tematu 12 Maj 2011 12:04   

Re: Skoda Octavia 1.9 TDI. Brak mocy

Dzieki chlopaki za odpowiedz. Tak jest to wersja 110. Silnik ASV 491 221. Odkrecilem dzisiaj oslone silnika i popatrzylem na wezyki. Zauwazylem, ze luzno wisi na wezykach jakis zaworek (MT2) i okazalo sie, ze wezyk na tym zaworku jest przerwany. Zaraz poszukam na necie gdzie moge je kupic i jak je wymienie zrobie logi. Mam nadzieje, ze to bedzie to. Oczywiscie jak cos zdzialam to dam znac jak mi poszlo.
Powrót do góry

n6210
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Loehne

Post#5 13 Maj 2011 11:57   

@avemendamichelle jeżeli miałeś dziurę w podciśnieniu to faktycznie może być to - pytanie czy to tylko to. Zależy jak długo z tą dziurą jeździłeś.

@Sztomel - silnik to ASV 110KM turbina ze zmienna geo.
Niestety faktycznie geometria do czyszczenia bo sztanga nie porusza się w zbyt szerokim zakresie. Test Basic Setting 10 dal rezultat w okolicy 1cm (lub ciut mniej). Dodatkowo jak próbuję poruszyć ją ręcznie (koszmarny dostęp) to na ile udało się wyczuć nie porusza się zbyt płynnie. Czuć sporą "chropowatość" więc pewnie się często zacina podczas normalnej jazdy.
No cóż trzeba wyczyścić i powinno być dobrze.
Powrót do góry

avemendamichelle
Poziom 3
Poziom 3

Post#6 Post autora tematu 15 Maj 2011 08:03   

Wymiana wezyka pomogla. Auto smiga i mocy mu nie brakuje. Dzieki za podpowiedzi i powodzenia z naprawa swojego auta.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Skoda Octavia 1.9 TDI. Brak mocy
Strona 1 z 1