Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 40"-42" w okolicach 2500

maniog 18 Maj 2011 13:12 4120 8
  • #1 18 Maj 2011 13:12
    maniog
    Poziom 9  

Mam świadomość, że taki temat pojawia się niemal codziennie i niektórzy już mają odruch zwrotny widząc tytuł.
    Czytam i czytam forum, ale im więcej czytam, tym bardziej się gubię. Najpierw szukałem jakiegoś LEDa, później plazmy. Teraz już sam nie wiem.

Moje warunki/wymagania:
    Odległość od tv - jakieś 2,5 - 3,0m
    Pokój słoneczny, tv będzie wisieć bokiem do okna, są rolety, oglądam mało, raczej wieczorem i nocą, raczej tylko filmy (także dokumentalne). W dzień czasem ogląda dziecko i żona.
    Sygnał to dekoder cyfry, na razie bez hd - ale już się przymierzam do przesiadki oraz dvd i komputer - głównie filmy (wejście pc nie jest konieczne, po hdmi chyba da się toto podłączyć?). Sporadycznie może się zdarzyć PS3 - pożyczone od szwagra, swojego nie planuję przez najbliższe kilka lat (ja jestem za stary i mam za mało czasu, Junior ma dopiero 3 latka).
    Najbardziej zależy mi na ładnym, czystym, ostrym obrazie i bezawaryjności.
    Fajna byłaby opcja USB na divx-a i fotki, ale ostatecznie dvd ma usb.
    Fajne byłoby niskie zużycie energii, ale biorąc pod uwagę liczbę roboczogodzin, nie jest to najważniejsze.
    Gadżety w stylu LAN, WiFI, DLNA (wtf), 3D mam w głębokim poważaniu - szwagier jest gadżeciarzem i on sobie może pozwolić, a ja pooglądam u niego.
    Najbardziej istotna dla mnie jest cena - w zasadzie stosunek możliwości i jakości do ceny.
    Budżet to około 2.5k +/- 0.5k, jeśli będzie sens dołożyć. Ale biorąc pod uwagę, że tego typu sprzęt należy zmienić po kilku latach, wolałbym kupić coś najtańszego i zarazem najrozsądniejszego.

Nad tymi się zastanawiam:
    Panasonic TX-P42U30E
    Panasonic TX-P42S30E
    Toshiba 40SL733G
    Sharp LC-40LE810E Quattron

Jeżeli ktoś dotrwał do końca tego wywodu i ma ochotę coś mi poradzić, będę wdzięczny, bo już normalnie ręce opadają, zdania na forach podzielone, sprzedawcy chcą wcisnąć swoje typy.
    Help...

• #2 18 Maj 2011 13:52
    Usunięty
  • #3 18 Maj 2011 13:56
    xdf0r
    Poziom 13  

Osobiście posiadam philipsa 42PFL5405. Stoi on mniej więcej jak opisałeś w poście i jak do tej pory świetnie się sprawuje. Ma możliwość oglądania filmów z pendrive także w formacie mkv. (filmy hd). Oczywiście bez problemu podłączysz komputer przez hdmi. Cenowo powinien kosztować teraz koło 2000 zł więc nie nadwyrężysz budżetu :D
    pozdrawiam.

• #4 18 Maj 2011 14:14
    maniog
    Poziom 9  

Dziękuję za szybki odzew

krzysztof_326 - dzięki za bardzo, czyli w sumie nie musiałbym kompa podłączać do tv... zaczyna mnie ciekawić ten "gadżet".

xdf0r - philipa nie brałem w ogóle pod uwagę, ale poczytam o nim, bo cena rzeczywiście przyjemna.

• #5 18 Maj 2011 15:58
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

do takich potrzeb powinieneś sprawdzic:
    Sharpa 40LE810
    Panasonica 42E30
    Toshibę 42 Sl833
    To trochę inna klasa niż te co podałeś.

• #6 19 Maj 2011 03:43
    LJ3
    Poziom 8  

Ja także wybierałem i wybierałem. Miał być Samsung 40 cali gdyż obecnie robi najlepsze matryce. Najpierw to miał być LED - UE40C6500 (powyżej 2700zł), potem tańszy ok 2300zł Samsung LCD LE40C650 (obydwa odtwarzają wszystkie pliki bez problemu i posiadają wszystkie bajery oraz NET) ale w nich matryca szklana i odbija światło. Wreszcie padło na LG 42LD650. Matryca mat i posiada wszystko to co wymienione wcześniej Samsungi, a także większy ekran - 42 cale. Jak na razie sprawuje się bardzo dobrze. Posiada również tryb oszczędzania energii co powoduje, że zużywa porównywalne mało energii jak LEDy, a (moim zdaniem) LCD ma lepszy dla oka w obiorze obraz niż LED. Poza tym trafiła się cena - 1898 zł + talon na 300 zł w MM.

• #7 19 Maj 2011 15:20
    maniog
    Poziom 9  

Szczerze się przyznam, bardziej myślałem o plazmach Panasonica, niż o LED-ach...
    LOCOLOCO, na tego sharpa jeszcze mógłbym się "sharpnąć"

• #8 20 Maj 2011 08:55
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #9 29 Mar 2012 09:36
    maniog
    Poziom 9  

Pozwolę sobie odgrzać kotleta. Mianowicie za radą LOCOLOCO, zainteresowałem się telewizorkiem Panasonic TX-L42E30E. Mam go od ponad 6 miesięcy. I musze powiedzieć, że warto było przekroczyć budżet. Telewizorek jest super. Ładnie się prezentuje na ścianie. Obraz sd wygląda bardzo przyzwoicie, ale już pliki mkv po prostu rewelacja. Kolory wręcz wzorowe. Czerń czarna. Żadnych smużeń, przeskoków, słowem obraz żyleta. Obsługuje hdd na fat i ntfs (w ntfs nie wyświetla polskich znaków w nazwach plików), pendrive, karty SD prosto z aparatu. Odtwarza pliki avi, mkv, mp4, napisy z polskimi znakami w formacie srt. Pliki próbowałem do 8GB. Przy dużym bitracie troche się przycina - ale to kilka razy mi sie tylko zdarzyło. Muzyka i zdjęcia oczywiście też. Podłaczyłem do internetu za pomocą kabla - youtube, radio internetowe, newsy, pogoda oraz inne rzeczy z których nie korzystam - fb, picassa google, skype, itp.
    Reasumując - używam do Cyfry z dekodera sd, do plików .mkv z hdd usb, do zdjęć .jpg z karty SD i jestem bardzo zadowolony.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME