X

Prosty zasilacz regulowany

rafixs 20 May 2011 20:02
  • Helpful post? (+6)
    Ten zasilacz zbudowałem w oparciu o schemat zestawu do samodzielnego montażu J-20. Wszystkie części miałem oprócz BD282
    Płytkę też zrobiłem i ścieżki pokryłem cyną.
    Jako woltomierza użyłem modułu woltomierza PMLCDL. Woltomierz w zasilaczu wskazuję to samo, co miernik
    Transformator pochodzi z magnetowidu VTP0187-B. Napięcie maksymalne to 25,3V (bez obciążenia). Obudowa pochodzi od starego zasilacza komputerowego.
    Prosty zasilacz regulowany Prosty zasilacz regulowany
    Pozdrawiamn i zapraszam do komentarza
  • #2 20 May 2011 20:18
    lekto
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    W sumie to nieźle, czy otwory w płytce nie są za dużymi wiertłami i po co ta bateria?
  • #3 20 May 2011 20:41
    henryxxl
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Lepiej użyć stabilizatora 9v niż baterię do woltomierza.
  • #4 20 May 2011 22:08
    maxiomax
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Całkiem znośnie zrobione. Powiedz Kolego, co dzieje się po zwarciu wyjścia?
    Coś mi się wydaje, że to nie ma absolutnie żadnego zabezpieczenia i przy zwarciu i przy zwarciu po prostu "pyk". Praktycznie identyczne parametry (1,2 - 25V i 3A) z zabezpieczeniem zwarciowym uzyskasz stosując układ LM350 w typowej aplikacji.
    Pozdrawiam Maks
  • #5 21 May 2011 11:11
    rafixs
    Level 24  
    Topic author Helpful post? (0)
    lekto wrote:
    po co ta bateria?

henryxxl wrote:
    Lepiej użyć stabilizatora 9v niż baterię do woltomierza.

Baterie użyłem dlatego że, nie chciałem zapchać obudowy kolejną płytką . a bateria działa już ponad rok.

maxiomax wrote:
    co dzieje się po zwarciu wyjścia? Coś mi się wydaje, że to
    nie ma absolutnie żadnego zabezpieczenia i przy zwarciu i przy zwarciu po prostu"pyk". Praktycznie identyczne parametry (1,2 - 25V i 3A) z zabezpieczeniem zwarciowym uzyskasz stosując układ LM350 w typowej aplikacji.

Jak się kiedyś się zwarka zrobiła na wejściu to musiałem wymienić tranzystor BD282. a teraz uważam żeby nie zrobić.
  Search 4 million + Products
Browse Products