X

Samsung UE37D5500 program do edycji kanałów - plik scm

30 Dec 2012 16:20 GRgrzegorzlan
  • #151 30 Dec 2012 16:20
    alabama666
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Prosiłabym o wrzucenie listy kanałów Cyfry+ , w pliku .smc , mam TV Samsung UE40D6750.
    Czy jest możliwość aktualizacji softu telewizora serii D na ten z serii ES ?
  • #152 30 Dec 2012 17:39
    fidotp
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Z D nie zrobisz ES , no chyba że wymienisz cały TV w sklepie.
  • #153 30 Dec 2012 20:42
    alabama666
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    Dokładniej chodzi o samą funkcje szukania kanałów CYFRY+ ;

http://www.samsung.com/pl/article/telewizja-satelitarna-bez-dekodera
  • #154 30 Dec 2012 21:22
    pocas
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Brak tej opcji jest właśnie strasznie upier.... Cyfra co chwila zmienia dane programów. Jakie było moje zdziwienie jak na innym TV w domu (nie Samsung) mam Eske i 4fun.tv. A na samsungu przestały ten kanały działać.
  • #155 02 Jan 2013 11:15
    cezary10
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    pocas wrote:
    Brak tej opcji jest właśnie strasznie upier.... Cyfra co chwila zmienia dane programów. Jakie było moje zdziwienie jak na innym TV w domu (nie Samsung) mam Eske i 4fun.tv. A na samsungu przestały ten kanały działać.

Dziwne masz przygody.Posiadam 3 telewizory Samsung i na każdym z nich te programy nie zniknęły nawet na sekundę.
  • #156 02 Jan 2013 11:16
    pocas
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    To podziel się lista kanałów jaką masz załadowaną do TV :)
  • #157 02 Jan 2013 11:54
    cezary10
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    pocas wrote:
    To podziel się lista kanałów jaką masz załadowaną do TV :)

To moja lista,czyli kanały które najczęściej oglądam.
  • #158 05 Jan 2013 17:30
    jakubnovak
    Level 5  
    Helpful post? (0)
    Witam serdecznie prosze o pomoc, potrzebuje liste kanałów CYFRA PLUS pod tv UE46D6200 zaznacze ze tv jest pochodznia niemieckiego, zakupilem modul cam cyfry ale lista kanalow jest zupelnie inna, moje drugie pytanie (nie wiem czy dobry dzial, jak cos wybaczcie) czy na moim TV D6200 odbiore HbbTV. Pozdrawiam dziekuje za odpowiedz
  • #159 06 Jan 2013 00:32
    cX3
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Jak dodać nowy transponder w TV Samsung?. np. TV Trwam nadawany jest z Astry freq. 11186, takiego transpondera nie ma na rozwijanej liście Szajsunga D6900.
    A do sortowania kanałów używam ChannelListPCEditor1.01, zero problemów.
    Natomiast samtoolbox_win7_v0.11 choć ma większe możliwości edycji, to często pada. W nim niby można dodać nowy kanał, ale jak nie ma transpondera na liście to d**a.
  • #160 06 Jan 2013 09:59
    ciciol74
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam. Jedno to prośba o wrzucenie pełnej listy C+ z serii D. Drugie to podłączam się do pytania czy da się zmienić tylko kod kraju w liście? Miłej niedzieli.
  • #161 07 Jan 2013 22:22
    nemko
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    cX3 wrote:
    Jak dodać nowy transponder w TV Samsung?. np. TV Trwam nadawany jest z Astry freq. 11186, takiego transpondera nie ma na rozwijanej liście Szajsunga D6900.

Nie znam Twojego TV, ale może to wyglądać tak:
    Menu, Kanał, Strojenie Ręczne, Astra 19,2, Transponder, Zjechać na sam dół listy transponderów i wybrać NOWY, Wpisać częstotliwość 11186, przepływność 22000 i polaryzację V, i przszukać zapisany tansponder.
    Kanały zapiszą się na końcu listy programów.
  • #162 08 Jan 2013 17:26
    cX3
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Dzięki nemko:)
    Proste jak 10 mtr sznurka w kieszeni. Wstyd mi, że nie wpadłem na pomysł przewinięcia listy transponderów do końca.
  • #163 08 Jan 2013 19:20
    Lesi1
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    czSCMedytor ?
    - jak skasować z listy wiele programów np. od nru 1100 do 1650 bez zaznaczania każdego programu do usunięcia w kwadraciku przed jego nazwą ?
  • #164 08 Jan 2013 20:13
    adm221
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Zaraz dopiszę taką opcję.
    (masz w programie opcję "uwagi do programu", na mojej stronie jest też forum).

Umieszczam tutaj nową wersję programu (Jest to spakowany sam plik czSCMedytor.exe, który trzeba rozpakować i podmienić. Zachowaj gdzieś kopię starego pliku).
    W tej wersji dodałem pozycję w menu "Dodaj do zaznaczenia kilka kolejnych kanałów". Domyślnie jest to 10 ale możesz wpisać dowolną inną liczbę.

Na razie nie umieszczam tej wersji jako nowej bo mam jeszcze parę poprawek, które chcę zrobić.
  • #165 09 Jan 2013 17:00
    centrino
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    alabama666 wrote:
    Dokładniej chodzi o samą funkcje szukania kanałów CYFRY+ ;

http://www.samsung.com/pl/article/telewizja-satelitarna-bez-dekodera

Stawiam na to, że jest to możliwe ale trzeba by odważną osobę, która wsadzi soft z ES do serii D.

Dodano po 7 [minuty]:

Adm221 - czy nie dałoby się jakoś zrobić aby program automatycznie wybierał kanały ustawionego providera??
    Np. ściągam całą listę kanałów jaka jest na HotBirdzie. Wrzucam tą listę do programu i wybieram, że chcę wykasować wszystkie oprócz np. Cyfry??
  • #166 10 Jan 2013 06:56
    adm221
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Aby to zrobić potrzebuję współpracy użytkowników.
    Na razie mam 6 różnych formatów zapisu list. Potrzebowałbym listy kanałów zapisanych w danym formacie i opisu kilku kanałów do jakiego "providera" jest przypisany dany kanał.
    Listę providera mogę już wczytywać więc mógłbym dodać kolejną kolumnę z ich nazwami.
  • #167 10 Jan 2013 10:53
    Lesi1
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Dzień dobry
    Listy z serii D można wrzucić do serii ES, odwrotnie już nie można, bo wyświetla się komunikat w stylu inny format pliku.
    Dziękuję za błyskawiczne zrobienie poprawki do szybkiego usuwania wielu kanałów naraz w czSCMedytor, choć wczoraj ta funkcja u mnie nie działała. Dzisiaj program wgrałem jeszcze raz , na nowo i też nie działa.
    Jeśli można, to chciałbym zasugerować, że najczęściej stosowane rozwiązanie do usuwania wielu programów to kliknięcie lewym klawiszem myszki np. na 1150 a potem np. na 1600 to samo z shiftem. Potem Del. I załatwione.
    Nie udało mi się dołączyć do tego posta 2 list z serii D i ES. Spróbuję jutro.
  • #168 10 Jan 2013 12:37
    centrino
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Wyślę Ci listę wieczorkiem.
    Nie wiem tylko jak jest z tymi providerami. W jakiś magiczny sposób musi być identyfikowany jako kanał dla C+ a nie np dla Polsatu.
  • #169 13 Jan 2013 23:21
    EmPek
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Mam TV model UE40ES6800. Szukałem programu który pomógłby mi w przystępny sposób zrobić i uporządkować listę kanałów. Próbowałem wielu programów ale żaden nie chciał poprawnie działać i ciągle pojawiały się jakieś problemy, a to z niewykrywaniem listy to z niekompatybilnością z modelem TV.
    Dlatego Wielkie Dzięki za program czSCMedytorem. A największe za to że działa :)
  • #170 15 Jan 2013 22:39
    adm221
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Umieściłem nową wersją programu czSCMedytor w sieci.
    Dokładny opis zmian w pliku opisu, otwieranym po aktualizacji, lub na stronie w artykule z opisem programu, czyli Link
  • #171 18 Jan 2013 00:19
    fejsik
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Najnowsza, dzisiejsza lista programów do Samsunga U40D6500 z Cyfry+ Lista poukładana jak w dekoderach Cyfry PVRHD
  • #172 19 Jan 2013 14:46
    piter7575
    Level 6  
    Helpful post? (0)
    dzieki bardzo za liste
  • #173 20 Jan 2013 20:02
    Mlodys
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam,
    powyższa lista u mnie nie działa.

Przygotowałem nową
    Lista do TV Samsung UE37D6510
    Układ Cyfra+ a następnie cala reszta na dzień 20-01-2013
    pozdrowienia i miłego oglądania

ps. przypominam o kodzie kraju DEU.

ps2. wdarł się mały błąd, należy osunąć kanał nr 53 a następnie kanał nr 534 CC Family przenieść na nr 53.
  • #174 20 Jan 2013 22:30
    mr.ludzik
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    adamus_n wrote:
    jak chce otworzyć plik *.scm w Channel List PC Editor wywala mi, że nieprawidłowy format. Jakieś pomysły, sugestie.

Najlepszym wyjściem dla rozpoczęcia pracy z tego rodzaju programami (jest ich kilka) to utworzyć "swój" plik poprzez eksport z tv na pendriv'a, wówczas można rozpocząć edycję. Dobre możliwości ma np. programik "czSCMedytor" - dostępny na stronce jego autora :D . Trzeba jednak pamiętać, że edycja listy kanałów dla tv to nowe zagadnienie i programiki czasami są jeszcze niedopracowane - jednak to działa i to z różnymi modelami, ja wypróbowałem je w modelu 46es6100 :D .
  • #175 25 Jan 2013 21:31
    makar42
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Od paru dni użytkuję UE40ES5700S. Często korzystam z niekodowanych stacji sat zarówno TV jak i radiowych. Automatyczne skanowanie sat posiada opcje odrębnego wyszukiwania stacji TV i Radio. Przeskanowałem Astrę i Hotbird'a - najpierw TV potem Radio i okazało się, iż mimo że programowo odbiornik ma oddzielne listy dla TV i Radio, to lista Radio usuwa listę TV (i odwrotnie). Wprawdzie przy nowym skanowaniu pojawia się ostrzeżenie, że nowa lista zastąpi starą i to byłoby logiczne ale w ramach jednego rodzaju stacji (TV lub Radio). Zapisałem więc na nośnik obydwie listy i próbowałem stworzyć wspólną w Chanell List PC Editor, wykorzystując opcję Merge. Okazało się jednak, że tak stworzona lista ma rozszerzenie *.seix, którego odbiornik nie rozpoznaje.
    Dotychczas miałem w użytkowaniu kilka tunerów sat i wszystkie zapisywały skanowane stacje w oddzielnych listach TV i Radio. Bez problemów można było dopisywać stacje (nowe transpondery). W tym wypadku programiści SAMSUNGA pokpili sprawę. Czy zna ktoś rozwiązanie problemu ?
  • #176 26 Jan 2013 20:43
    lukas705
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Wielkie dzięki "rybart" za link i ten programik:Channel List PC Editor wersja: 1.01
    Fajnie działa z UE40D7000.Wcześniej używałem SamsChannelEditor-0.5b ale ten w/w jest lepszy.
  • #177 30 Jan 2013 14:01
    ikamil
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Mam pytanie odnośnie konwersji listy kanałów. Czy istnieje jakiś sposób, aby przekonwertować kod kraju z listy? Użytkownik Mlodys udostępnij listę kanałów, której szukałem od miesiąca, ale problem tkwi w tym, że muszę zmienić ustawienia kraju na Niemcy. Niestety takiego kraju w swoim TV nie mogę ustawić. Zatem czy istnieje sposób przekonwertowania tej listy na inny kraj? Najlepiej Polski.

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.
  • #178 30 Jan 2013 14:16
    adm221
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Dorobiłem w programie możliwośc "zamiany list", czyli z innego pliku możesz wczytać tylko samą listę kanałów jednego rodzaju i zastąpić wszystkie kanały ze swojej listy. Nie wiem czy to wystarczy, trzeba przetestować.
    Dzisiaj wieczorem umieszczę nowszą wersję programu z tą dodatkową opcją.

Umieściłem nową wersję 1.0.1.5 w sieci.
    Jest tam nowa opcja "zamiany list".
  • #179 30 Jan 2013 14:24
    ikamil
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    W takim razie czekam na nowszą wersję programu i opowiem w tym wątku o rezultatach.

Pozdrawiam
  • #180 30 Jan 2013 22:28
    esperson
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Witam zakupiłem sobie samsunga ue37es5500 jak zmienic nazwę (programu) kanału?
    Pozycje zmienia a nazwę jak zmienię w programie i załaduje na tv to nic niema w nazwie czSCMedytor tym programem to robię ale chyba coś źle.
  Search 4 million + Products
Browse Products