Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Samsung UE37D5500 program do edycji kanałów - plik scm

grzegorzlan 26 Gru 2015 22:12
  • #421 26 Gru 2015 22:12
    dar3k
    Poziom 13  

Na jakim TV ją importujesz?
    Sprawdź sobie kolejność kanałów na samychan.com i ew. pozmieniaj.
    U mnie na TV po zaimportowaniu tej listy i ustawieniu na kraj POL (w ustawieniach anteny) widnieje jako nc+ i po jej dodaniu nawet da się wyszukiwać kanały z nc+.

Dokładnie robi się to tak:
    Menu->Nadawanie->Ustawienia kanałów->Kraj(obszar)->Polska
    Potem powrót do Nadawanie i teraz
    Antena -> nc+ lub automatyczne strojenie i wybrać antena na nc+ (nie na Satelitarne) i po przeskanowaniu programy układają się jak w nc+ ;)

• #422 27 Gru 2015 18:37
    emarcin
    Poziom 2  

Może i widnieje jako nc+ ale kolejność jest Twoja, a nie nc+

• #424 01 Sty 2016 19:37
    adm221
    Poziom 12  

Witam wszystkich.
    W nowym telewizorze chciałem skopiować kolejność listy programów z telewizorów, których formaty plików są inne. Okazało się, że firma Samsung idzie z postępem i dodaje całkiem nowe formaty zapisu listy.
    Postanowiłem w programie, dla swoich potrzeb, dopisać opcję synchronozowania list kanałów między różnymi listami. Niestety okazało się, że Samsung zamiast formatu SCM, który do tej pory stosował, zaczął zapisywać listę w nowym formacie ZIP.
    Siedziałem trochę przez święta. Rozpoznałem formaty. Ten nowy format jest o tyle lepszy, że można łatwo wydzielić wszystkie pola danych. Poniżej umieszczam tutaj jedną z tabel, którą wczytuję już w swoim programie
    Samsung UE37D5500 program do edycji kanałów - plik scm .
    Samsung UE37D5500 program do edycji kanałów - plik scm
    Czy jest ktoś zainteresowany "rozszyfrowaniem" tego formatu? Dla poprawnej pracy programu i dokładnego sprawdzenia formatów potrzebowałbym kilku różnych plików z listą kanałów dla różnych telewizorów i różnych list. Gdyby było jakieś zainteresowanie i dostałbym kilka takich plików to postaram się dodać obsługę tego nowego formatu do swojego programu. Może dodam tę opcję dla specjalnych użytkowników, którzy chcą lepiej wykorzystać program. Przy okazji może macie inne propozycje dotyczące funkcji jakie powinien posiadać program "czSCMedytor"? W trakcie prac nad tym nowym formatem mogę przy okazji coś poprawić.
    Czekam na propozycje.

• #425 27 Lut 2016 00:17
    jermako
    Poziom 2  

Ja byłbym bardzo wdzięczny za dodanie możliwości edycji listy kanałów w formacie .zip
    Mam JS8500 i niestety nic nie znalazłem w sieci do tego modelu.
    Plik juz wysłałem.

• #426 27 Lut 2016 08:16
    adm221
    Poziom 12  

W najbliższym czasie postaram się umieścić nową wersję z obsługą tych plików zip.
    Na razie mam tylko pliki z 3 różnych modeli. Nie wiem jak z wersjami dla tego formatu. Gdyby były problemy to będą starał się dostosować program do obsługi kolejnych wersji.

• #427 07 Mar 2016 23:46
    adm221
    Poziom 12  

Witam.
    Mam działającą wersję edytora dla tego nowego formatu, czyli plików zip. Sprawdzona na dwóch telewizorach, po zmianie programów listy się wczytały i zmiany były zgodne z oczekiwaniami.
    Jeszcze trzeba przetestować przed udostępnieniem. Zainteresowanych proszę o kontakt. W zamian za plik z listą kanałów do testowania udostępnię wersję beta edytora.

• #428 08 Mar 2016 15:13
    jermako
    Poziom 2  

Z przyjemnoscia potwierdzam!

Samsung JS8500 zakupiony w UK i zmodyfikowana lista kanalow zostala bez problemow przyjeta przez TV!

Schowalem dekoder i uzywam tylko jednego pilota!
    O to wlasnie glownie mi chodzilo.

Jestem w trakcie przygotowywania listy kanalow w oparciu o pakiet podstawowy NC+.

• #430 08 Mar 2016 16:57
    jermako
    Poziom 2  

Tak,oczywiscie zdaje sobie sprawe z tego,ze liste bedzie trzeba edytowac od czasu do czasu.
    Ale nie widze w tym zadnego problemu,poniewaz jest to bardzo prosta czynnosc (interface programu jest bardzo przyjazny) i nie wymaga zbyt wiele czasu gdy pracuje sie na istniejacej zmodyfikowanej uprzednio liscie.

To czego sie obawiam to fakt,ze NC+ w jakis sposob zablokuje mozliwosc odbioru sygnalu przez Cl+

• #431 06 Lip 2016 00:51
    ironskater
    Poziom 9  

Witam
    Panowie widze ze kazdy tu o NC+ a ja potrzebuje listy kanałow do kablówki UPC. Ma ktos jakas aktualna? Najlepiej z rejonu Gdansk jesli mozliwe. Moze ktos ma liste ułozono tak jak na dekoderze?
    Z góry dziekuje
    Instalator :)

• #433 13 Lis 2016 20:17
    BigT187
    Poziom 8  

Witam,
    poniżej umieszczam link do swojego tematu z aktualną listą nc+ (do Samsungów serii D)
    Lista będzie aktualizowana na bieżąco

Code:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3270394.html#16053520

Pozdrawiam :D

• #434 12 Gru 2016 13:29
    dar3k
    Poziom 13  

A tutaj

Code:

http://www.samsung.com/pl/article/telewizja-satelitarna-bez-dekodera/

Poradnik od samsunga jak przeskanować kanały aby TV sam je ułożył zgodnie z listami operatora ;)

• #435 13 Gru 2016 20:40
    BigT187
    Poziom 8  

Oczywiście, nie ma problemu z automatycznym ułożeniem listy kanałów... jeżeli tylko, zgodnie z przedstawionym przez Ciebie artykułem, posiadasz Samsunga model ES lub wyższego. Dla wcześniejszych wersji (np. C, D, itp.) nie ma opcji "Cyfra+" przy wyszukiwaniu kanałów, czyli zostaje ręczne sortowanie tysiąca kanałów.
    Pozdrawiam

• #436 14 Gru 2016 14:06
    Ramzes XIII
    Poziom 9  

Powyżej masz informację gdzie BigT187 z 13 listopada podaje link gdzie zamieszcza listę nc+ do Samsungów serii D na bieżąco aktualizowaną.

• #437 21 Gru 2016 08:40
    YAD31
    Poziom 11  

@BigT187 - na twojej liście nie widzę kanałów SAT w programie czscmedytor a tylko tym programem potrafię skopiować układ kanałów z innej listy do swojej UE55D8000
    W innych programach kanały są widoczne.
    Czy twój plik mogę wgrać bezpośrednio do UE55D8000? pytam ponieważ nie mam możliwości sprawdzenia tego teraz

• #438 21 Gru 2016 12:50
    Ramzes XIII
    Poziom 9  

Możesz spróbować nic się nie stanie jak nie będzie pasować to się nie wgra. Ja próbowałem z serii JU do serii KS nie weszła i nic się nie stało.

• #439 21 Gru 2016 15:09
    YAD31
    Poziom 11  

W jaki sposób w takim razie zmodyfikować moją zeskanowaną w telewizorze listę - twoim układem kanałów?
    czSCMedytor posiada funkcję skopiowania kolejności kanałów z innej listy ale program nie widzi kanałów satelitarnych w twoim pliku.

Edit: @BigT187 dzięki twoja lista zadziałała od razu

• #440 07 Sty 2017 17:27
    BigT187
    Poziom 8  

Sorry, nie zauważyłem wcześniej dyskusji.
    Moja lista powinna raczej pasować do wszystkich modeli z serii D (nie wiem jak z seriami C i wcześniejszymi).
    Niestety próbowałem kopiować listę z samsungów ES oraz H i nie ma takiej możliwości - nawet w CZSCmedytor był problem z przerobieniem jej na serię D (chociaż tylko ten program JAKO JEDYNY wyświetla listę z "Cyfra+") bo w nowszych samsungach nie zapisuje się ona pod SAT, tylko pod "Cyfra+" co uniemożliwia jej konwersje na SAT z serii D.
    Nie ma więc innego sposobu jak tylko układać ją od zera lub przerabiać z już wcześniej ułożonej.
    Niedługo postaram się odświeżyć swój temat i wrzucić aktualną ;-)

• #441 09 Sty 2017 18:37
    morton_85
    Poziom 2  

Witam,

czy udało się coś może z aktualną listą.

Niestety nie mogę otworzyć rar`a z twojego oddzielnego tematu.

z góry dzięki

• #442 10 Sty 2017 11:14
    BigT187
    Poziom 8  

rar działa, własnie sprawdzałem. Ja używam Winrara, potem trzeba przenieść to na pendrive (jak na jednym nie wchodzi to spróbuj na innym bo też często w tym leży problem) i w menu TV/kanał wgrać listę z USB.
    A listę aktualną postaram się ogarnąć do końca tygodnia, jak będę miał chwilę czasu.

• #443 10 Sty 2017 17:59
    morton_85
    Poziom 2  

No mi 7zip wywala błąd, zaraz zobaczę winrarem

• #444 10 Sty 2017 22:32
    BigT187
    Poziom 8  

Dziś ogarnąłem nową listę (aktualna na dzień 10.01.2017 r.), która jest już wstawiona do tematu z postu #433
    Myślałem, że pójdzie łatwo i tylko w prosty sposób dodam kilka brakujących kanałów, ale okazuje się że robi się to zupełnie inaczej, niż jakbym miał tworzyć listę od nowa... :-/
    Na szczęście jakoś ogarnąłem temat, choć zajęło to kilka dobrych godzin i mam nadzieję, że następne przeróbki już nie będą mnie kosztować tyle nerwów :-P
    Pozdrawiam

• #445 11 Sty 2017 19:48
    morton_85
    Poziom 2  

Poszło na d7000.

Super dzięki, zaoszczędziłeś mi sporo pracy.

Tak BTW samsung stronie deklaruje "wsparcie" dla nc+ serii d7000 jak moja, ale niestety okazuje się co innego :)

• #446 12 Sty 2017 15:07
    BigT187
    Poziom 8  

A skąd to info o wsparciu dla D7000 (link)?
    W poście #434 jest link do artykułu, z którego wynika że niektóre modele z serii E i ES oraz każde następne są wspierane.
    Lista urządzeń Samsung certyfikowanych przez telewizję nc+ znajduje się na samym dole artykułu.

• #447 14 Sty 2017 07:42
    Marcin19822016
    Poziom 2  

Witam. Mam problem ze sciagnieta lista kanalow ktura jest zapisana w zipie a po rozpakowaniu ma pliki typu "plik" . I zaden program niechce tego otworzyc. A potrzebuje poukladac tylko programy. Czy wie ktos czym mozna to otworzyc ? Pzdr

• #448 14 Sty 2017 17:14
    BigT187
    Poziom 8  

To nie forum dla jasnowidzów. Do jakiego telewizora ta lista - producent, seria? I jaka lista (wrzuć plik)?
    Listy do samsunga mają rozszerzenie .scm, może spróbuj wypakować plik i zmienić jego nazwę dodając to rozszerzenie?
    I wtedy spróbować to otworzyć jedym z programów do edycji listy kanałów.

• #450 15 Sty 2017 15:20
    BigT187
    Poziom 8  

Ok, już wiem o co chodzi ;-) Z tego co widzę nowe Samsungi (Tizen) zapisują listę w innym formacie.
    Po ściągnięciu pliku nie rozpakowuj go.
    Przejdź do strony:

Code:
    https://github.com/PredatH0r/ChanSort/releases

i pobierz najnowszą wersję, tj. "ChanSort_2016-08-10.zip"
    To chyba najlepszy program, który widziałem do edycji kanałów samsunga i w ogóle wszystkich marek telewizorów.
    Teraz po prostu wczytaj w tym programie swój plik .zip, kliknij środkową opcję (Modify...) i układaj dowoli :-)
    Podpowiem tylko, że po lewej stronie masz swój nowy układ kanałów, a po prawej oryginalną (można tam sobie wyszukiwać kanały w polu "Channel name" i później w polu obok "New position" wpisujesz numer kanału, który chcesz żeby miał - automatycznie doda się do listy po lewej stronie) <- tak edytujesz kanały dvbc. A kanały analogowe masz na górze po lewej stronie w osobnej zakładce.
    Program ma także wiele innych pomocnych funkcji, ale odkryjesz z czasem :-)
    Pozdro!

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty