Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 21 Maj 2011 16:22
    Usunięty
  • #2 24 Maj 2011 12:31
    globus1987
    Poziom 29  

Niestety ale parametry wyssane z palca, to już znamy w wykonaniu tego producenta.
    Kiedy kolumny znakują takim oznaczeniem można powiedzieć ma problem zmieścić się w normie dla 4 jak i 8odm więc tak cwanie je opisują.
    Najczęściej ma to na celu aby człowiek myślał, że obsłuży je wzmacniacz 4 i 8 ohmowy .
    Odradzam je ze względu bezpieczeństwa, bardzo często w charakterystyce impedancji wychodziło , że takie kolumny potrafią nawet i do 2 ohm schodzić!!.
    Co jest nie małym zagrożeniem dla wzmacniacza.
    Dołóż parę złoty i odpuść sobie ten chłam szczególnie, że twój wzmacniacz potrzebuję kolumn minimum 8ohmowych. A stosowanie impedancji niższej niż zalecanej nie polecam dla bezpieczeństwa sprzętu.

• #3 25 Maj 2011 16:19
    Usunięty
  • Pomocny post
    #4 26 Maj 2011 11:13
    globus1987
    Poziom 29  

Tak to bardzo jestem ciekaw jak kolega zmierzył przebieg imnpedancji w sklepie.
    Bardzo śmieszne. Bo pomiar miernikiem wiesz gdzie można sobie wsadzić.
    Ale jak bardzo zależy ci na uszkodzeniu wzmacniacza to weź je.

• #5 26 Maj 2011 14:26
    Usunięty
  • Pomocny post
    #6 26 Maj 2011 14:47
    globus1987
    Poziom 29  

Dużo zaniżone te kolumny jak przenoszą od 35hz ze spadkiem -6db to już będzie bardzo dobrze. I pominąć to można ale nie tak ważną kwestie.

• #7 26 Maj 2011 14:50
    Usunięty
  • Pomocny post
    #8 26 Maj 2011 16:41
    globus1987
    Poziom 29  

Tzn, że mogą zejść nawet do granicy 2ohmow co dla tego wzmacniacza będzie zabójcze. Tak ciężko przeczytać co napisałem w pierwszym poście.
    Może być tak, że przy paśmie 2-20khz powiedzmy będą trzymały się poziomu 6ohm a przy częstotliwościach 150-300hz impedancja może być w okolicach 2,5-3ohm. Więc przy wzmacniaczu który nawet nie jest przystosowany ( zdaniem producenta) do współpracy z kolumnami 4 ohmowymi ta opcja odpada zrozum to.

Załączam obrazek z charakterystyki przebiegu impedancji przykładowych kolumn Rubicona.

Magnat Supreme 800 co o nich sądzicie

Jak widać do 50hz, a później od 150 do około 700hz impedancja nie jest wyższa niż 3 ohmy. Ja radzę jedno trzymać się od kolumn oznaczanych takim sposobem trzymać się z daleka.
    Chyba , że mamy wiarygodne charakterystyki przebiegu impedancji z których wynika , że zestaw wypada lepiej.
    Bo inaczej możemy wpędzić się w koszty wymiany wzmacniacza z powodu spalenia transformatora, końcówek lub innych podzespołów naszego sprzętu.

• #9 26 Maj 2011 22:19
    Usunięty
  Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty