Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż bojlera elektr. Ariston lub Atlantic lub Elektromet

audikom 24 Maj 2011 11:00 4801 9
  • #1 24 Maj 2011 11:00
    audikom
    Poziom 9  

Witam, noszę się z zamiarem montażu jak w temacie.
    W związku z tym przeszukuje fora aby się dokształcić w tym zakresie.
    Wywnioskowałem że główny problem od strony elektr. montażu to zabezpieczenie p/porażeniowe i odpowiednia moc na kablu.
    Wspomne że chodzi o montaż w domku jednor. postawionym w koncu lat 80-tych.
    Elektromet w instrukcji podaje że " ogrzewacze muszą być uziemione lub zerowane" i że elementy metalowe ogrzewacza połączone są z przewodem zerowym.
    Ariston nic nie podaje a przynajmniej ja do tej pory nie znalazłem.
    Atlantic tymczasem też nic nie mam o zbezpieczeniu p/poraż tylko w wyposażeniu występuje "łącznik dielektryczny( mufka )" co to za czort jeszcze nie doszedłem.
    Zadałem sprzedającym pytanie na temat zabezpieczenia p/poraż w/w bojlerów i czekam na odp.
    Skłaniam się do zakupu Atlantica ze wzgledu na dobre warunki gwaranc.
    Może panowie mają wiedze na temat tych bojlerów i zechcą się nią podzielić .

• #2 24 Maj 2011 14:32
    stanislaw1954
    Poziom 39  

Witam.
    Każdy bojler elektryczny, trzeba uziemić,uzerować ,bądź zgodnie z nowymi przepisami zabezpieczyć wył.przeciwporażeniowym. Wszystko zależy od typu instalacji.Wtyczka ma na pewno wyprowadzony przewód ochronny.
    Na pewno przewód do typowych bojlerów (1,5kW),to minimum 2,5 mm2

• #3 25 Lip 2011 21:43
    srokaap
    Poziom 10  

Posiadam ogrzewacz pojemnościowy elektryczny 50 SOLEI. Mam pytanie przy regulatorze temperatury są trzy ustawienia (1 kropka, 2 kropki, 3 kropki) jakim temperaturom odpowiadają poszczególne ustawienia?

• #5 16 Sie 2011 11:22
    audikom
    Poziom 9  

Czym się zakończyły moje zabawy z bojlerem.
    Zakupiłem bojler 50 SOLEI w sieci w promocji za cene dużo niższą niż oferowane w internecie za podobne urządzenia
    Producentem tego wynalazku jest Elektromet którego ceny w internecie są jednymi z wyższych a sieciówki robią tanie i można ich szukać pod różnymi nazwami.
    Co do gwarancji Elektromet w niej mocno utrudnia poprzez różne dziwne zapisy a opinia idzie w świat .
    Podłączyłem samodzielnie do hydrauliki na stryszku i elektrycznie montując nowe gniazdo z zerowaniem/uziemieniem na które daje zasilanie przełącznikiem ściennym.
    Z efektów swojej pracy jestem zadowolony .
    Pojemność tego bojlera wystarcza na ekonomiczny prysznic 2 a nawet 3 osób.
    Zużycie wody diametralnie niższe od kąpieli w wannie nie wspominając o zagrzaniu dwóch czy trzech wanien wody gazem.
    Jakieś pytania , ... odpowiem

• #6 16 Sie 2011 19:11
    slawekx
    Poziom 28  

To znaczy zamontowałeś na strychu nową instalację wodną i elektryczną . Opisz elektryczną .

• #7 16 Sie 2011 20:22
    arkdom
    Poziom 19  

audikom napisał:
    na które daje zasilanie przełącznikiem ściennym.

Mam nadzieję, że nie takim do sterowania oświetleniem?

Jakiej mocy jest grzałka w bojlerze?

• #8 16 Sie 2011 23:02
    O^O
    Poziom 21  

arkdom napisał:
    Jakiej mocy jest grzałka w bojlerze?
    Wystarczy wpisać w google model, żeby się o tym dowiedzieć.

• #9 16 Sie 2011 23:36
    audikom
    Poziom 9  

Było to po przygotowane z myślą że ktoś kiedyś zechce tam zamieszkać.
    Czyli doprowadzona pełna hydraulika i elektryczność.
    Elektrycznie dałem podwójne gniazdo zerowane/uziemione na ściance w pobliżu bojlera zasilanie podłączyłem z istniejącej instalacji oświetl. drut miedż. chyba 1,5 czy 2,5 dość gruby (tylko taki podczas budowy w lat. 80 -ych udało mi się dostać ) dla wygody sterowania bojlerem, po hermetycznym włączniku oświetlenia.
    Bojler ma 1500 wat i czas pracy około godziny i kilkanaście minut.
    Zdaje sobie sprawe że mam sprawdzać czy ta instalka (przełącznik) się nie grzeje , ale z drugiej strony patrząc, łatwe wyłączenie zasilania na czas kąpieli daje dodatkowe zabezp.

• #10 17 Sie 2011 00:51
    retrofood
    Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci

audikom napisał:

Elektrycznie dałem podwójne gniazdo zerowane/uziemione na ściance w pobliżu bojlera zasilanie podłączyłem z istniejącej instalacji oświetl. drut miedż. chyba 1,5 czy 2,5 dość gruby

Czyli zrobiłeś jak każdy profan i dyletant. Szkoda Wam udzielać rad, bo i tak jesteście "mądrzejsi" i zawsze robicie według własnych bzdurnych teorii. Trudno.
    Temat idzie do kosza, żeby jakiś inny nawiedzony nie skarżył się, że na "elektrodzie" znalazł inspirację dla swoich niewydarzonych pomysłów.

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME