X

Centralny zamek w Mazda 323F BA jak podłączyć?

matiwais1990 26 May 2011 23:23
  • #1 26 May 2011 23:23
    matiwais1990
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam! Posiadam Mazde 323F z 1997r i stałem się szczęśliwym posiadaczem sterownika do centralnego zamka i tu jest moje pytanie.
    Wie ktoś moze co do czego podłączyć i gdzie tego szukać. niestety nie mam żadnych schematów i prosiłbym o wytłumacznie mi jak to wszystko zrobić!
  • #2 27 May 2011 19:49
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Helpful post? (0)
    W drzwiach kierowcy musisz zamontować siłownik.
    Podłączyć do przewodu szaro/czerwonego i biało/czarnego w fabrycznym module centralnego zamka.
  • #3 01 Aug 2011 23:21
    leonsocio
    Level 28  
    Helpful post? (-1)
    Przepraszam, że odświeżam, ale jeśli dobrze rozumiem intencje kolegi Camer-a, do fabrycznego zestawu siłowników w 323F BA należy dodatkowo dorzucić siłownik w drzwiach kierowcy aby móc sterować CZ z pilota? Jeśli tak to dlaczego, chyba jest tam siłownik skoro drzwi się otwierają i zamykają:)
  • #4 02 Aug 2011 15:00
    matiwais1990
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    kolega camer coś zamieszał...
    ja zamontowałem tylko centralke z pilota i działa bo jeśli masz fabrycznie CZ to po co osobny siłownik.
    Jak coś konkretnie potrzebujesz to pisz na PW - niedawno zakładałem to może jakoś pomoge:)
  • #5 02 Aug 2011 15:49
    CameR

Helpful post? (0)
    Niektóre wersje wyposażeniowe starych roczników Mazd nie posiadały w drzwiach kierowcy siłownika.
    Drzwi kierowcy zamykane i otwierane były "mechanichnie" kluczykiem, który jednocześnie sterował mikrostykami, odpowiedzialnymi za podawanie impulsów zamknij/otwórz do wysterowania pozostałych siłowników w drzwiach.

Jeżeli w drzwiach kierowcy był siłownik - ciesz się - mniej roboty.
  • #6 07 Oct 2011 07:19
    TDoman
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    nie za bardzo się na tym znam, ale rozumiem, że jeżeli w mojej maździe mogę otworzyć wszystkie drzwi zarówno przez zamek w drzwiach kierowcy, jak i pasażera, to wszędzie muszę mieć siłowniki, czy tak?

a przy okazji - czy ten sterownik nada się do mazdy?
    Centralny zamek w Mazda 323F BA jak podłączyć?

tdoman

Moderated By CameR:

Został usunięty link do aukcji internetowej.
    Regulamin: 3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

• #7 07 Oct 2011 08:01
    nece616
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    W aukcji podanej przez Ciebie nie ma siłowników. Aby otwierać drzwi poprzez przekręcenie kluczyka w drzwiach po stronie kierowcy jak i pasażera potrzebujesz siłowników MASTER. Co wprawdzie opis montażu jest do Mazdy MX-3 ale potomnym może sie przyda
    Link
  • #8 07 Oct 2011 08:26
    CameR

Helpful post? (0)
    TDoman wrote:
    jeżeli w mojej maździe mogę otworzyć wszystkie drzwi zarówno przez zamek w drzwiach kierowcy, jak i pasażera
    ...to sterownik, o który pytasz będzie współpracował z Twoim samochodem.
  • #9 07 Oct 2011 09:20
    TDoman
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    nece616 wrote:
    W aukcji podanej przez Ciebie nie ma siłowników.

moja wina, niejednoznacznie sformułowałem pytanie - wydaje mi się, że skoro mogę otwierać centralny zamek z obydwu drzwi, to wszędzie mam już siłowniki i wystarczy mi dokupić centralkę

dzięki
  • #10 07 Oct 2011 09:47
    CameR

Helpful post? (0)
    Podłącz tylko dwie masy: zielono/czerwony i zielono/biały przy module centralnego zamka obok kolumny kierowniczej lub pod schowkiem pasażera (w zależności od wersji).
  Search 4 million + Products
Browse Products