Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

nie działa partycja recovery i przycisk OKR, Lenovo Y550, windows 7

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> nie działa partycja recovery i przycisk OKR, Lenovo Y550, windows 7
Autor
Wiadomość
magog
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 27 Maj 2011 13:38   

nie działa partycja recovery i przycisk OKR, Lenovo Y550, windows 7

Witam, mam problem z przywróceniem fabrycznego systemu windows 7. Włączenie przycisku OKR (one key recovery) powoduje tylko i wyłącznie zwykłe uruchomienie komputera. Zmieniałem rozmiary partycji w kompie, później dowiedziałem się, że tego robić tutaj nie wolno ( chore swoją drogą). Partycji recovery jednak nie ruszałem. Na innych stronach znalazłem porady co zrobić przy systemie xp, ustawienia aktywnej partycji recovery w managerze partycji itd. jednak w moim przypadku nie mam możliwości ustawienia takiej partycji z poziomu systemowego managera. Na infolinii lenovo dostałem tylko info, że system nie jest objęty gwarancją i mam radzić sobie sam ... ;/ bardzo proszę o porady i pomoc.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Maj 2011 13:38   

Powrót do góry

Efilon
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Warszawa

Post#2 20 Cze 2011 12:30   

Re: nie działa partycja recovery i przycisk OKR, Lenovo Y550, windows 7

Jeśli masz pod ręką płyte z win7 w Twojej wersji możesz spróbować instalować na własną rękę jeśli łyknie klucz z naklejki na laptopie...

Ewentualnie wykonać kopię dysku nowego y550, wraz z MBR
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Cze 2011 12:30   

Powrót do góry

greg1987.gt
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Krakow

Post#3 20 Cze 2011 21:28   

Re: nie działa partycja recovery i przycisk OKR, Lenovo Y550, windows 7

Aktywować partycję recovery możesz zrobić to programami Gparted lub programem od firmy Acronis. Jeśli partycja uległa uszkodzeniu, to moim zdaniem skasowałbym ją zainstalował system i sterowniki i stworzył bym sobie swoją partycję recovery co możesz zrobić za pomocą programu firmy Acronis. Później przy włączeniu komputera pojawi się opcja że możesz odzyskać system za pomocą klawisza F12 (jak dobrze pamiętam).
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> nie działa partycja recovery i przycisk OKR, Lenovo Y550, windows 7
Strona 1 z 1